Завдяки вашій підтримці 22 дітей із Запорізької області провели 4 незабутніх дні в Буковинських Карпатах. З 25 по 29 червня діти були в таборі в с. Самакова Конятинської громади Чернівецької області. В цьому селі на висоті 850 м над рівнем моря, завдяки зусиллям спортивного клубу "Сайгон" та Конятинської громади, при місцевій школі відновили кімнати для проживання дітей, а також збудували нові санвузли.
Благодійний фонд "Щаслива дитина" та його туристичний проєкт "Клубок" разом з молодіжним рухом "Байда" м. Запоріжжя та спортивним клубом "Сайгон" міста Чернівці разом організували цей табір.
Діти з прифронтового міста мали багато цікавих і корисних активностей:
- похід до мальовничого каменя та озера в горах;
- похід до веганської ферми, де вирощується екологічно чисті ягоди;
- знайомство з гуцульськими звичаями та піснями, завдяки пані Марії, місцевої вчительки та краєзнавиці;
- найекстремальніша частина - поїздка на гірській машині на полонину Байкалівка на висоту 1300 м, з якої відкриваються чудові види на Чорногірський хребет, Говерлу та Піп Іван. Також на цій полонині нещодавно збудували величезну карусель та гойдалку;
- тренування з єдиноборств та стрільби з повітряної рушниці та пістолета;
- ігри у волейбол та естафети у спортзалі місцевої школи;
- спілкування та танці біля вогнища.
Хочемо особливо подякувати робітникам місцевої школи та Тарасу з клубу "Сайгон" за якісне харчування, пригощання полоницею, черешнею і тортами в останній вечір табору.
Дякуємо також Ані та Олені з руху "Байда" Мелітопольської громади за супроводження дітей, купівлю квитків, організацію дозвілля та активну участь у таборі.
Хочу додати, що Буковинські Карпати - це, на жаль, не дуже відомий для українських туристів регіон. Сюди не так просто доїхати, якщо порівнювати з Яремчею, Ворохтою чи Славським - єдина грунтова дорога уздовж річці Черемош потребує неабиякого терпіння від водіїв, та займає багато часу. Можливо, після закінчення війни ця логістика стане простіше.
Але, можливо, саме завдяки віддаленості і важкодоступності, саме в таких місцях, як Самакова, практично при відсутності туристів, зберігається місцевий гуцульський колорит, а природа зазнає менших втрат та засмічення.
В нашому наступному поході 18 липня 2025 ми плануємо продовжити дослідження цих місць. 20 дітей пільгових категорій з прифронтового Запоріжжя пройдуть від села Самакова, через полонину Байкалівка до закинутого високогірного села Випчина, а потім - до озера Буковинське (або Гірське) Око. Якщо буде час та не зашкодить погода - дійдемо до колишньої радіолокаційної станції Памир майже на кордоні з Румунією. У наступному репортажі ми розповімо про цей похід та наші відкриття.
Ще раз дякуємо нашим благодійникам, які допомагають дітям з прифронтових регіонів побачити Україну та помандрувати Карпатами! Нам все ще потрібна ваша підтримка, в середньому участь однієї дитини в поході коштує фонду від 5000 грн. Для дітей участь безкоштовна, і бажаючих піти в похід набагато більше, ніж наших фінансових можливостей
Будемо вдячні за ваші пожертви на оплату квитків, спорядження, харчування та дозвілля дітей:
Нагадаю, що з 2004 року ми звітуємо на нашому сайті про кожну гривню та її використання
Комментарии:
нет комментариев