misto.zp.ua

Що треба знати про реформу соціального страхування

Що треба знати про реформу соціального страхування

У департаменті соціального захисту населення Запорізької ОДА розповіли про головні зміни, які передбачені реформою соціального страхування, яку найближчим часом передбачається запровадити в Україні.

Так, Верховна Рада вже прийняла за основу законопроєкт, розроблений Мінсоцполітики, який має внести зміни у систему соціального страхування. Ключова ціль змін – зробити усе належне, щоб людина, яка зіштовхнулась з важкою хворобою чи травмою, отримала максимальну, необхідну саме їй допомогу.

Нагадаємо, що реформа соціального страхування є частиною комплексної реформи системи соціального захисту та медико-соціальної експертизи. Вона має замінити стару, неефективну та забюрократизовану систему на прозору, зрозумілу та справедливу.

Згідно з проєктом реформи, допомога від держави людині, яка отримала травму або хворобу, буде надаватись не лише як компенсація фінансових втрат через непрацездатність, але і через створення більш широких можливостей для відновлення і реабілітації, вчасного надання соціальних послуг, допомоги у поверненні до ринку праці, тобто всіх можливих заходів, які мають допомогти їй знову стати активним членом суспільства та реалізувати свій потенціал.

Чи скасовується статус інвалідності?

Статус інвалідності залишається. Всі групи інвалідності залишаються.

Всі чинні виплати, пільги чи права, які вже призначені особам з інвалідністю, також залишаються.

Якщо інвалідність встановлена на певний строк, пільги діятимуть до завершення цього строку.

Якщо інвалідність або втрата працездатності потерпілим від нещасного випадку встановлені безстроково, всі виплати за людиною зберігаються довічно, потреби проходити будь-яку переоцінку немає.

Навіщо потрібне оцінювання функціонування людини у сфері зайнятості?

Мета оцінювання – встановити фізичні можливості або обмеження людини і визначити, яку додаткову підтримку може надати держава тим, хто хоче повернутися до роботи.

Якщо людина повністю відновила здоров’я і повернулась до свого звичного життя, – вона не потребуватиме якихось спеціальних заходів підтримки.

Проте, якщо відбулась стійке повне обмеження працездатності і людина більше не може працювати, – щомісячна фінансова підтримка від держави забезпечить їй гідне життя.

А людина зі статусом «стійкого часткового обмеження працездатності» зможе отримати підтримку не лише у вигляді щомісячних виплат, а й з пошуком роботи чи необхідним перенавчанням.

Пройти оцінювання функціонування у сфері зайнятості означає отримати додаткову підтримку від держави, яку не забезпечує статус інвалідності.

Відбуватиметься оцінка працездатності, як правило, на завершальному етапі проходження людиною реабілітації, дистанційно та анонімно.

Чи можуть після проведення оцінювання функціонування скасувати статус інвалідності?

Статус інвалідності та оцінювання функціонування у сфері зайнятості — це окремі процеси.

Статус інвалідності надається після медичної експертизи.

Оцінювання функціонування у сфері зайнятості – процес, який проводитимуть незалежні експерти. Це допоможе зрозуміти, яку підтримку може запропонувати держава — пошук роботи, перенавчання, адаптацію.

Оцінювання функціонування у сфері зайнятості має на меті зробити підтримку більш адресною.

Якщо людина не відновить працездатність повністю, виплати компенсують їй втрачений дохід. Для осіб зі стійкою втратою працездатності передбачено збільшення страхових виплат.


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
ПОЗИЦІЯ
МІГ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
MISTO.ІНФОРМ
ПОРОГИ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Газета "МИГ" – издание с интереснейшей судьбой и историей. Первый номер ее, тогда еще "Комсомольця Запоріжжя", вышел 12 ноября 1939 года (с 1991 года "Комсомолець Запоріжжя" сменил название на "МИГ").

Все более 70-ти лет своего существования газета прошла вместе со страной, была активным участником всех этапов ее развития на пути к независимости Украины.

Журналисты газеты "МИГ" и ее дизайнеры – это профессионалы, опытные знатоки своего дела, поэтому не удивительно, что они – лауреаты многих областных, республиканских и международных конкурсов, обладатели различных стипендий. В свое время газета получила грант британского фонда WFD, грант посольства США в Украине и др.

В штате – более 50 сотрудников. Средний возраст – 38 лет. Каждый сотрудник (кроме водителей и уборщиц) имеет рабочий компьютер.

Газета имеет свою принципиальную позицию, никем не финансируется, ее владельцами издания являются сами журналисты.

С уважением,
редактор

Контакты

Адреса редакції:
69600, г. Запорожье, пр. Ленина, 152, 5-й этаж.

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |