misto.zp.ua

«Розділюй та володарюй»: США стравлюють між собою світ

«Розділюй та володарюй»: США стравлюють між собою світ

Менше ніж добу пробула на Тайвані спікер палати представників США Ненсі Пелосі, але її візит здійняв справжню бурю як у Китаї, так і у більшій частині світу. Насправді Пекін, хоч і обіцяв відповісти на це «гостювання» відповідним чином, врешті-решт не став іти на воєнний конфлікт з Вашингтоном. Але хтозна - можливо, все ще попереду?

 
Коли на тлі візиту Пелосі китайська армія почала здійснювати масштабні воєнні навчання поблизу Тайваню, його мешканці реально були налякані перспективою війни з КНР. Міноборони острову заявило, що Пекін продемонстрував намір зруйнувати регіональний мир та стабільність. До того ж, Китай одразу ж ввів певні санкції проти Тайваню - щоправда, поки ще не дуже болючі. Але це, вірогідно, для демонстрації, потім може бути значно гірше.


І це виходить зі слів самої Пелосі. Під час зустрічі з президентом Тайваню Цай Інвень вона заявила, що Вашингтон підтверджує відданість підтримці острова.
 

- Зараз як ніколи важлива солідарність США з Тайванем. Наша рішучість зберегти демократію на вашому острові і в іншому світі залишається непохитною. Сьогодні вся планета стоїть перед вибором між демократією та автократією. І нове законодавство США пропонує більше можливостей для економічної співпраці з Тайванем, - сказала вона.
 
У відповідь заступник міністра закордонних справ КНР Се Фен передав до Білого дому «суворі заяви» з приводу візиту Пелосі. «Вашингтон повинен заплатити за свої помилки. США мають припинити втручатися у внутрішні справи Китаю і не йти далі неправильним і небезпечним шляхом», - сказав він.
 
Однак, незважаючи на неприкриту провокацію з боку Вашингтона, Пекін дотримується стратегії самооборони в ядерній сфері і не застосовуватиме першим зброю такого типу. Принаймні, поки що у КНР заявляють саме про це. Та якщо США продовжать політику втручання у всі справи Землі («світовий жандарм» все ж таки, який прагне розділювати й володарювати на фоні того, що чубляться інші), у когось може увірватися терпець. І якщо це буде саме КНР, а альтернатив їй у протистоянні американцям особливо й немає, мало нікому не покажеться.


Максим КОРОБЕЦЬ


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМПОЗИЦІЯДІТИ ЗАПОРІЖЖЯІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯМІГМЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
Про СМИ

Сергей Знаменский - шеф-редактор газеты ПозицияНазвание издания Всеукраинская об- щественно-полити - ческая газета  "Позиция" говорит само за себя - мы имеем своё обоснованное мнение по ряду концептуальных вопросов общественно-политической жизни страны. Среди приоритетных направлений нашей работы: критичный подход к оценке работы власти любого уровня; направленная журналистская работа по реализации идей построения гражданского общества в Украине; устоявшиеся моральные ценности; следование принципам журналистской этики; вопросы интеграции Украины в цивилизованное сообщество; духовные ценности славянских народов.

Коллектив редакции использует аналитический подход при подготовке своих материалов, рассчитанных на самый широкий возрастной и социальный диапазон, но в первую очередь - на думающего собеседника, небезразличного к окружающему нас миру.

Контакты
Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в