Агентство Reuters опублікувало список із дев'яти осіб, яких, за даними джерела агентства, США хочуть повернути в рамках обміну ув'язненими з Росією. Це питання 19 травня обговорювали президенти Володимир Путін та Дональд Трамп під час телефонної розмови.
Як пише Reuters, якийсь час тому Вашингтон вже надав Москві список громадян, яких хотів би включити в обмін:
Стівен Джеймс Хаббард, 73 роки. У жовтні 2024 року російський суд засудив його до шести років та десяти місяців позбавлення волі. Його визнали винним в участі у бойових діях в Україні як найманець на боці ЗСУ. При цьому його родина заперечувала цю інформацію. За їхніми словами, Хаббард мешкав в українському Ізюмі з 2014 року, де й був затриманий у 2022 році. Влада США визнала його затримання незаконним.
Роберт Гілман. Колишнього морського піхотинця у жовтні 2022 року було визнано винним у нападі на поліцейського у стані алкогольного сп'яніння. Вже після вироку, як ухвалив суд, він напав на співробітника колонії, інспектора у СІЗО, а також слідчого. За ці епізоди його засудили до позбавлення волі на вісім років.
Гордон Блек. Чинний старший сержант армії США. Його затримали у Росії у травні 2024 року. Суд визнав його винним у крадіжці 10 тис. руб. у його російської дружини та погрозах убити її. Його засудили до трьох років і дев'яти місяців позбавлення волі (потім термін скоротили до трьох років та двох місяців).
Деніел Джозеф Шнайдер. Торік у вересні російський суд засудив його до шести років позбавлення волі за викрадення власного сина. Згідно з ухвалою суду, громадянин США намагався залишити Росію з чотирирічною дитиною, не отримавши дозволу її матері.
Джозеф Татер. Спочатку його заарештували на 15 діб за образу персоналу в московському готелі. Сам він вину не визнав. У відділенні поліції, як повідомлялося пізніше, він напав на одного із правоохоронців. У квітні Міщанський суд відправив його на примусове лікування до психіатричної лікарні.
Майкл Тревіс Лік. У минулому був десантником ЗС США. Останніми роками — вокаліст гурту «Лови ніч». У різний час він продюсував російські гурти Louna, «Таракани!» та «Слот». У Росії живе із 2014 року. Влітку 2023 року його звинуватили у збуті наркотиків. У липні минулого року американця засудили до 13 років колонії суворого режиму.
Роберт Вудленд. Усиновлений американцями в Росії громадянин США повернувся до РФ 2020 року. Він працював учителем англійської мови. У липні 2024 року його засудили до дванадцяти з половиною років позбавлення волі за звинуваченням у замаху на збут 46 кг мефедрону. Провину він визнав частково. Пізніше термін ув'язнення скоротили до дев'яти з половиною років.
Євген Спектор. До 2021 року очолювала рада директорів компанії «Медполімерпром», що спеціалізується на виробництві препаратів проти раку. У лютому 2020 року його звинуватили у посередництві у дачі хабара. Американець уклав досудову угоду про співпрацю із прокуратурою. У червні 2021 року суд засудив фігуранта на чотири роки колонії суворого режиму. Торік у грудні суд засудив його до 13 років ув'язнення у іншій справі — про шпигунство на користь США. Як писав Ъ, оскаржити рішення суду він не став.
Девід Барнс. У лютому 2024 року його засудили до 21 року позбавлення волі за звинуваченням у жорстокому поводженні зі своїми синами у США. Підставою для затримання стало звернення його колишньої дружини та матері дітей, громадянки Росії.
Андре Хачатурян. Був затриманий у 2021 році під час огляду багажу на шляху з Каліфорнії до Єревану через Москву. При ньому виявили вогнепальний пістолет. Чоловік стверджував, що мав дозвіл на зберігання зброї за законами США, але її нібито змусили оформити російську візу в аеропорту, вивівши із транзитної зони. У лютому 2023 року його засудили до восьми років колонії за звинуваченням у контрабанді зброї.
Комментарии:
нет комментариев