Washington Post повідомляє, що президент Росії Володимир Путін зробив серйозну стратегічну помилку, відмовившись від компромісу у війні проти України. Його фіксація на конфлікті призвела до втрати геополітичного впливу, посилення міжнародної ізоляції Росії та значних економічних витрат.
Хоча російські чиновники намагаються виправдати агресію стратегічною необхідністю, західні аналітики бачать у діях Кремля ірраціональну фанатичну одержимість, яка шкодить самій Росії. Війна призвела до руйнування відносин із ключовими партнерами в Центральній Азії, на Кавказі та Близькому Сході. Москва втратила підтримку Вірменії, Азербайджану, Сирії та навіть Ірану, а її головним постачальником зброї стала ізольована Північна Корея.
Президент США Дональд Трамп, розчарований небажанням Путіна домовлятися, пригрозив жорсткими санкціями та пообіцяв Україні новітнє американське озброєння, яке профінансує Європа. Російські ЗМІ відповіли атаками на Меланію Трамп, поширюючи змови та персональні напади.
Аналітики наголошують: Росія більше не має можливості зберігати свій вплив у регіоні. Війна підірвала експортні ринки нафти й газу до Європи, а заміна їх Китаєм та Індією принесла значно менші прибутки. Крім того, 40% бюджету РФ нині витрачається на війну, а аналітики прогнозують рецесію.
Водночас Кремль використовує наратив глобального протистояння з Заходом, позиціонуючи війну як месіанську боротьбу за новий світовий порядок. Такий підхід лише ускладнює припинення війни.
Історики ж підкреслюють, що Росія завжди розвивалася лише у тісному партнерстві з Заходом. Сьогодні ж вона дедалі більше віддаляється від цього шляху, втрачаючи навіть ту владу, якою володіла в Україні до вторгнення.
Комментарии:
нет комментариев