misto.zp.ua

Примусова евакуація дітей: навіщо потрібна та як працюватиме?

7 березня Кабінет міністрів України схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій.

Про відповідне рішення повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. А віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук взяла це питання на особистий контроль. Як відбуватиметься вивіз дітей і чи такий примус не є порушенням прав батьків – розповіла заступниця керівника аналітичного відділу Української Гельсінської спілки з прав людини Аксана Філіпішина.

 

Примусова евакуація дітей: навіщо потрібна та як працюватиме?

Евакуація на Донеччині. Фото: ДСНС УКраїни

– Я абсолютно схвалюю рішення про те, що діти підлягають вивозу з небезпечної зони в примусовий спосіб. Що це означає? Що батьки не можуть підписати відмову, вони зобов’язані визначитись: чи обидва батьки, чи один з них будуть супроводжувати дитину в евакуацію, – каже Аксана Філіпішина. – Адже в цьому випадку мова йде про основоположне право дитини – право на життя. Батьки, відповідно до статті 155 Сімейного кодексу України, не мають зловживати своїми батьківськими правами, вони не можуть діяти всупереч інтересам дитини, а дитина через малолітство, навіть якщо й хоче виїхати з небезпечної території, але цьому перешкоджають батьки, не може реалізувати своє право на збереження життя і здоров’я.

Нині обов’язкова евакуація прийнята лише по Донецькій області. А під відповідні критерії застосування примусового вивозу дітей підпадає лише місто Бахмут.

– Якщо ж батьки відмовляються виїжджати, то вони можуть довірити супровід дитини іншій особі. Бо сама форма обов’язкової евакуації передбачає роз’яснення батькам про можливість передати дитину, якщо вони самі не можуть супроводжувати, – пояснює Аксана Філіпішина.

Час, місце та спосіб евакуації визначатиме військова адміністрація, попередньо ухваливши рішення за погодженням Координаційного штабу та військовими.

– В Координаційний штаб входять всі голови адміністрацій, і коли приймається рішення про обов’язкову евакуацію, одразу проговорюються не тільки шляхи виведення цивільного населення із зони бойових дій, а також місця їх розміщення в подальшому, – пояснює Аксана Філіпішина. – Тобто людям пропонуються конкретні населенні пункти.

Нагадаємо, уряд посилив обов’язковість евакуації дітей ще влітку минулого року, коли були внесені зміни до Порядку здійснення евакуації. Проте тоді примус був введений по відношенню до дітей сиріт, позбавлених батьківського піклування та дитячих будинків сімейного типу.

 


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
МІГ
ПОЗИЦІЯ
ПОРОГИ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
БЕЛАЯ СТРЕЛА (АРХИВ)
ЗНАМЯ ТРУДА (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

В 2004 году один молодой человек решил помочь детям в интернате. Парня звали Альберт Павлов, и он хотел подготовить детей к выходу во взрослую жизнь. Ведь за воротами интерната нет нянь и воспитателей, а на завтрак, обед и ужин надо сначала заработать. Так появился проект www.deti.zp.ua

В 2007 году проект перерос в Благотворительный фонд «Счастливый ребёнок» с офисом, сотрудниками и счетами в банке. Сейчас фонд объединяет тысячи жертвователей, и помогает детям, больницам, малообеспеченным и приёмным семьям. Ежегодно объём помощи составляет несколько миллионов гривен.

В этой рубрике мы размещаем актуальную информацию фонда о нуждах детей, лишенных родительской заботы, а также о потребностях тяжело больных ребят.

Надеемся на Вашу поддержку и помощь!

Контакты

Благотворительный фонд «Счастливый ребёнок»

Сайт: www.deti.zp.ua
Email: info@deti.zp.ua
FB: @detizpua
Телефоны:
+380 (50) 452-03-92
+380 (96) 700-55-91 (моб.)

Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в