misto.zp.ua

Потреби жінок щодо пошуку роботи під час воєнного стану

Потреби жінок щодо пошуку роботи під час воєнного стану

Під час опитування, яке проводив Благодійний фонд “Єдність за майбутнє”, майже половина жінок-респонденток (49,3%), які планують працевлаштування, відповіли, що до центрів зайнятості не звертались.

Серед причин, з яких не звертаються до центрів зайнятості, самі жінки позначають: відсутність такої установи на доступній відстані, труднощі при реєстрації через ДІЮ, статус з яким не регіструють у центрі зайнятості (декретна відпустка, не розірвана з попереднім роботодавцем трудова угода, статус приватного підприємця, неофіційне попереднє працевлаштування), брак потрібних документів (відсутність трудової книжки, атестату, диплому на руках), недовіра до ЦЗ – «Не бачу допомоги від цієї організації. В мене багато друзів так і не знайшли роботу хоча були зареєстровані у ЦЗ»; «Не впевнена що знайдуть для мене таку роботу»; «Не вірю, що можуть мені допомогти, бо немає робочих місць»; «Я працівник в дошкільної галузі, а дитсадки не працюють».

Ось приклади найбільш типових відповідей щодо причини, з яких жінки не звертаються до центрів зайнятості:

* Активні бойові дії в місті

* Бо в мене маленька дитина. Залишити її ні с ким

* Бабуся потребує догляду

* Бо вони шукають роботу по спеціальності

* Бо надають роботу далеко від дому

* Договір з попередньої роботи не розірвано

* Бо не можу працювати цілий день

* Бо страшно бути далеко від дома під час тривог/обстрілів

* Бо ще знаходжуся в декреті

* В мене немає трудового стажу. Ніколи не працювала офіційно

* Не бачу допомоги від цієї організації (в мене багато друзів так і не знайшли роботу хоча були зареєстровані у ЦЗ.

Крім того, за допомогою будь-яких служб з питань працевлаштування, кар’єрного консультування зверталось всього 13,9% респонтенток; 30% з них – один раз, 28% – два рази, 16% – три рази, щє 20% зверталися чотири рази та більше.

Більшість опитаних жінок мають досвід самостійного пошуку роботи (91%), а 27,6% планували розпочати свій бізнес.

За результатами проведеного дослідження, експерти відзначають слабку обізнаність жінок щодо програм та ініціатив спеціально спрямованих на безробітних в Україні. Так, з 590 респонденток лише 91 надала змістовні відповіді. Частіше всього згадували про Державні центри зайнятості.

Частка жінок, що не працюють, встановили своє життя на паузу в очікуванні завершення війни, не мають психічних ресурсів пристосуватися до життя в актуальних умовах. Час розколовся на «до» та «після». Життя «до» відчувається як більш реальне, ніж те, що «після». Такий стан, за висновками експертів, є наслідком перенесеної травмуючої події.

За результатами соціологічного дослідження Запорізького благодійного фонду “Єдність за майбутнє”, респондентками якого стали мешканки прифронтових регіонів – Запорізької, Донецької та Харківської областей.

Фото з відкритих джерел


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
MISTO.ІНФОРМ
ПОЗИЦІЯ
МІГ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОРОГИ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Газета "МИГ" – издание с интереснейшей судьбой и историей. Первый номер ее, тогда еще "Комсомольця Запоріжжя", вышел 12 ноября 1939 года (с 1991 года "Комсомолець Запоріжжя" сменил название на "МИГ").

Все более 70-ти лет своего существования газета прошла вместе со страной, была активным участником всех этапов ее развития на пути к независимости Украины.

Журналисты газеты "МИГ" и ее дизайнеры – это профессионалы, опытные знатоки своего дела, поэтому не удивительно, что они – лауреаты многих областных, республиканских и международных конкурсов, обладатели различных стипендий. В свое время газета получила грант британского фонда WFD, грант посольства США в Украине и др.

В штате – более 50 сотрудников. Средний возраст – 38 лет. Каждый сотрудник (кроме водителей и уборщиц) имеет рабочий компьютер.

Газета имеет свою принципиальную позицию, никем не финансируется, ее владельцами издания являются сами журналисты.

С уважением,
редактор

Контакты

Адреса редакції:
69600, г. Запорожье, пр. Ленина, 152, 5-й этаж.

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |