misto.zp.ua

Порушення прав дітей у психоневрологічних будинках-інтернатах: Уповноважений звернувся до Премiєр-міністра

Деінституціалізація та проблеми дитячих будинків-інтернатів в Україні: виклики та шляхи вирішення.

 

Теплий дім для кожного

 

Упродовж 2023 року за дорученням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Департаментом моніторингу додержання прав дитини Секретаріату Уповноваженого здійснив 97 моніторингових візитів, з них 7 — до дитячих будинків-інтернатів, де перебувають діти з інвалідністю, які мають тяжкі порушення фізичного, інтелектуального розвитку та психічні розлади.

 

Вік вихованців різний – це і чотирирічні малюки, і підлітки до досягнення ними повноліття.

 

Результати моніторингових візитів неприємно вражають:

 

- Недоукомплектування фахівцями, від знань та вмінь яких залежить відновлення дітей.

 

- Непрацюючі кабінети фізіотерапії та лікувальної фізкультури.

 

- Порушення санітарно-гігієнічних норм та вимог безпеки.

 

- Укриття не обладнані належним чином або перебувають в аварійному стані.

 

Це далеко не повний перелік системних порушень прав вихованців цих закладів на охорону здоров’я на належну медичну допомогу, на безпеку і достатній рівень життя, які виявили співробітники Офісу Уповноваженого.

 

Профільні спеціалісти (вихователі, соціальні працівники, молодші медичні сестри – санітарки-няні, лікарі-психіатри) не охоче обирають місцем роботи психоневрологічні дитячі будинки-інтернат и з причини невідповідності фізичного навантаження низькому рівню заробітної плати. Наприклад, є випадки, коли за збереження життя та здоров’я дев’яти дітей з інвалідністю відповідає одна медична сестра, унаслідок чого якість надання необхідних послуг вихованцям знижується.

 

При цьому різниця в оплаті праці медичних працівників у закладі охорони здоров’я та закладі соціального захисту населення, яким є психоневрологічний дитячий будинок-інтернат, суттєва: 20000 гривень для осіб, які займають лікарські посади в закладах охорони здоров’я, порівняно з майже 7000 гривень у лікаря, який працює в закладі вказаного типу. Посадовий оклад вихователя – 5931 гривень, няні-санітарки- 4593 гривень, а лікаря-психіатра – 6582 гривень.

 

Чутливості питанню додає те, що за станом здоров’я вихованці та підопічні зазначених дитячих будинків-інтернатів не здатні піклуватися про себе самостійно. Крім повсякденної медичної допомоги та комплексу реабілітаційних заходів, вони потребують особливого ставлення, особливих умов перебування, цілодобового стороннього догляду та побутового обслуговування.

 

Наразі в Україні триває деінституціалізація – реформування дитячих будинків та інтернатів, які є рудиментом застарілої системи і не спроможні забезпечити найкращі інтереси дитини.

 

Допоки діти з інтернатних закладів на шляху до сімейних форм виховання обов’язок держави – дбати про реалізацію та дотримання їхніх прав.

 

Тому, за підсумками моніторингів вбачається необхідність посиленої уваги та додаткового реагування органів державної влади до перебування дітей в інституційних закладах, особливо у дитячих будинках-інтернатах, де перебувають діти з інвалідністю.

 

З метою розв’язання цієї ситуації Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо врегулювання оплати праці працівників закладів соціального захисту населення.

 

Маємо спільними зусиллями створити дітям середовище, яке сприятиме якнайкращому їхньому розвитку, навчанню, реабілітації, реалізації потенціалу та інтеграції в суспільство.


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМ
ПОЗИЦІЯ
ПОРОГИ (АРХИВ)
МІГ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
БЕЛАЯ СТРЕЛА (АРХИВ)
ЗНАМЯ ТРУДА (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

В 2004 году один молодой человек решил помочь детям в интернате. Парня звали Альберт Павлов, и он хотел подготовить детей к выходу во взрослую жизнь. Ведь за воротами интерната нет нянь и воспитателей, а на завтрак, обед и ужин надо сначала заработать. Так появился проект www.deti.zp.ua

В 2007 году проект перерос в Благотворительный фонд «Счастливый ребёнок» с офисом, сотрудниками и счетами в банке. Сейчас фонд объединяет тысячи жертвователей, и помогает детям, больницам, малообеспеченным и приёмным семьям. Ежегодно объём помощи составляет несколько миллионов гривен.

В этой рубрике мы размещаем актуальную информацию фонда о нуждах детей, лишенных родительской заботы, а также о потребностях тяжело больных ребят.

Надеемся на Вашу поддержку и помощь!

Контакты

Благотворительный фонд «Счастливый ребёнок»

Сайт: www.deti.zp.ua
Email: info@deti.zp.ua
FB: @detizpua
Телефоны:
+380 (50) 452-03-92
+380 (96) 700-55-91 (моб.)

Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в