misto.zp.ua

Подружжя із села Запорізького району виготовляє окопні свічки для бійців ЗСУ

Подружжя із села Запорізького району виготовляє окопні свічки для бійців ЗСУ

 

Окопні свічки взимку особливо необхідні нашим воїнам

Мешканка Відрадного організувала вдома крафтове виробництво. Вже півтора місяця Олена Біла разом з чоловіком робить окопні свічки.

З наближенням зими вони як ніколи потрібні нашим воїнам на передовій. До того ж це приємне нагадування, що про Захисників турбуються у тилу.

Виготовлення однієї свічки займає хвилин десять, не враховуючи час на застигання парафіну. Процес не тривалий та не дороговартісний.

Для таких виробів потрібно не багато — бляшанка, гофрований картон і віск (парафін).

Правила виготовлення свічки:

  • Заміряти висоту бляшанки та нарізання картону (важливо, щоб ширина картонної смужки була десь на сантиметр менше висоти ємності).
  • Потім ви вже можете скручувати нарізаний матеріал, на початку треба це робити трішки щільніше.
  • Далі додаємо гніт (з того ж картону) і орієнтовно з середини скручуємо менш щільно, бо парафін має мати вільний доступ.
  • Рівномірно розподіляємо картон, втрамбовуємо і бляшанка готова до заливки.
  • Плавимо віск або парафін і заливаємо його у два етапи. Перший раз парафін має ввібратись, а другий — покрити всю бляшанку.

Окопні свічки можуть освітити або обігріти невелике приміщення. Їх можна використовувати для розігріву води чи їжі, або підсушити одяг. Вони не боїться ані вітру, ані вологи. До того ж маленька бляшанка може прогоріти три з половиною години.

До цієї ініціативи може долучитись кожен охочий. Якщо у вас є бажання, то можете принести гофрований картон, бляшанки, віск або парафін до центру дозвілля  населеного пункту Широківської громади.

У майбутньому працівники культури будуть проводити майстер-класи з виготовлення окопних свічок. Усі розуміють, що зима 2022 — 2023 року буде найважча за будь-яку.

Джерело: фейсбук-сторінка Широківської громадиа

Поделиться

 Ирина ЕГОРОВА


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯДІТИ ЗАПОРІЖЖЯМІГПОЗИЦІЯМЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИMISTO.ІНФОРМЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
Про СМИ

Областна газета «Індустріальне Запоріжжя» плюс «Панорама» - єдина щоденна газета: виходить 4 рази на тиждень та 16 – на місяць всього за 6,95!
У ній - всі події міста та області, по Україні та у світі, корисні поради, новини культури та спорту. Передплатники газети тричі на рік беруть участь у акціях із цінними подарунками.

Контакты

Адреса редакції:
69600, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 152

Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в