Теорія і практика формування здорової харчової поведінки людини – такою стала тема семінару-практикуму для педагогічних працівників закладів освіти, в якому у якості спікерів взяли участь фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області.
Під час семінару розглядалися особливості організації повноцінного, безпечного та якісного харчування запорізьких учнів в умовах воєнного стану.
Учасників було проінформовано про способи та технологічні моделі організації харчування, режим харчування, основні вимоги щодо технології приготування страв.
Особливу увагу фахівці Держпродспоживслужби звернули на зміни до Порядку з організації харчування у закладах освіти, яким, зокрема передбачено застосування таких моделей організації харчування як базова кухня, опорна кухня, фабрика-кухня.
На базовій кухні готують їжу виключно для вихованців навчального закладу, на базі якого вона діє. У межах реформи оснащення новим обладнанням, персоналом таких кухонь дозволить якісно, швидко та економічно обґрунтовано забезпечувати харчування дітям.
Опорна кухня передбачає виготовлення їжі в одному із закладів, потім швидке перевезення до інших у відповідних ємностях, які дозволяють зберігати належну температуру страв, на невелику відстань (у межах громади, міста чи селища). Така кухня може забезпечити харчуванням близько 1,5 тисячі дітей.
Кухня-фабрика може одночасно приготувати від 8 до 12 тисяч порцій їжі, які методом швидкого охолодження та у спеціальних термобоксах доставляють у заклади освіти, розташовані на відстані до 50 км. Подібну практику давно запровадили в європейських країнах.
Під час семінару окремо було акцентовано на питаннях організації питного режиму в закладах освіти.
Також учасникам нагадали про основні аспекти впровадження процедур, заснованих на принципах НАССР (системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, які є визначальними для безпечності харчових продуктів) в закладах освіти, яка гарантує, що харчові продукти готуються та зберігаються відповідно до встановлених санітарних норм та правил.
Фото з відкритих джерел
Комментарии:
нет комментариев