Спікера Палати представників Конгресу США Майка Джонсона переобрали на головну посаду палати в п'ятницю з мінімально необхідною кількістю голосів.
Як повідомляє Reuters, він виграв переобрання лише з 218 голосами, що підкреслило потенційні розбіжності серед республіканців на Капітолійському пагорбі після переобрання на посаду президента Дональда Трампа.
Під час поіменного голосування, яке тривало майже дві години, Джонсон спочатку не набрав більшості, необхідної йому, щоб зберегти свою посаду, але після тривалих переговорів двоє опонентів-республіканців змінили свою позицію і підтримали Джонсона.
Республіканці контролюють Палату представників непевною більшістю 219 проти 215 голосів.
Як зазначає Reuters, голосування стало першою перевіркою здатності партії триматися разом, просуваючи програму Трампа щодо зниження податків і контролю за кордоном.
Воно також перевірило вплив Трампа на Капітолійському пагорбі, де жменька республіканців виявили готовність кинути йому виклик.
За останні два роки республіканці в Палаті представників були розділені внутрішніми розбіжностями.
Джонсон став спікером після того, як партія вигнала його попередника Кевіна Маккарті в середині його терміну, хоча для обрання самого Маккарті у 2023 році було потрібно 15 турів голосування протягом чотирьох днів.
Трамп підтримав Джонсона у понеділок
52-річний представник Луїзіани з м’якими манерами, Джонсон, з'явився "нізвідки", коли його обрали на одну з найвпливовіших посад у Вашингтоні у жовтні 2023 року, після того, як республіканці витіснили Маккарті та намагалися домовитися про наступника. Консервативний адвокат-християнин був обраним консенсусом, але з тих пір йому важко зберегти єдину партію.
Він намагався налагодити тісні стосунки з Трампом, який підтримав його в понеділок після тижнів невизначеності.
«Сьогоднішня перемога Майка буде великою перемогою для Республіканської партії», – написав Трамп у п’ятницю. Трамп повертається до Білого дому в день інавгурації, 20 січня.
На посаді, яка є другою за значущістю в державі після віцепрезидента, на Джонсона чекає велика робота. На додаток до широкої законодавчої програми Трампа, Конгресу потрібно буде розглянути верхню межу боргу країни пізніше цього року.
Як писав Голос Америки, продовження допомоги Україні та повне зняття обмежень із ЗСУ залишаються відкритими питаннями для американських законодавців.
Джонсон, який упродовж пів року не ставив питання допомоги Україні на голосування в Палаті представників, заявив на початку грудня, що його позиція та деяких інших республіканців залишається незмінною – він не винесе на голосування додатковий пакет, допоки новообраний президент Дональд Трамп не прийде до влади.
Хитка більшість у Палаті представників може ще скоротитися
Республіканська більшість у Джонсона (219-215), ймовірно, ще більше зменшиться, принаймні тимчасово, якщо Сенат затвердить двох законодавців-республіканців на посади в адміністрації Трампа.
Трамп висунув Еліз Стефанік на посаду посла в ООН, а Майка Волца — на посаду свого радника з національної безпеки. Ще одне місце вакантне, оскільки республіканець Метт Гейц подав у відставку з Конгресу, коли його висунули на посаду генерального прокурора Трампа. Гейц також пішов із цієї посади через звинувачення в сексуальних домаганнях.
Усі три місця, які представляють однозначно республіканські округи, мають бути заповнені на позачергових виборах пізніше цього року.
Оскільки борг федерального уряду вже перевищує 36 трильйонів доларів, очікується, що багато республіканців у Конгресі вимагатимуть значного скорочення витрат.
У п’ятницю республіканці також склали присягу у своїй новій більшості в Сенаті (53-47), а їхнім новим лідером став сенатор Джон Тун, який змінив сенатора Мітча Макконнелла, який тривалий час займав цю посаду.
Комментарии:
нет комментариев