Суд скасував виправдувальний вирок ексначальнику порту в Бердянську
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) скасувала вирок першої інстанції у справі про зловживання в Адміністрації морських портів України (АМПУ).
Таким чином, колишнього начальника Бердянської філії АМПУ Олександра Барчана визнано винним та засуджено до чотирьох років позбавлення волі.
Про це стало відомо з офіційного повідомлення Апеляційної палати ВАКС у фейсбуці.
Як зазначається, вироком першої інстанції від 11 листопада 2022 року Барчана було визнано невинуватим через недоведеність вини.
Проте 19 травня 2025 року колегія апеляційної палати, розглянувши скарги сторін, скасувала це рішення та постановила новий вирок.
Барчана визнано винним у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні під час закупівель у 2018–2019 роках.
Йому призначено покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі, трирічної заборони обіймати певні посади та штрафу в розмірі 8 500 гривень.
За окремим епізодом службового підроблення його також було засуджено до одного року обмеження волі, однак звільнено від цього покарання через закінчення строків давності.
Іншу обвинувачену у справі – колишню керівницю філії приватного товариства-постачальника Наталію Панченко – також визнано винною.
Їй призначено покарання у вигляді трьох років позбавлення волі, штрафу та заборони обіймати певні посади.
Водночас за частиною обвинувачень її також звільнено від відбування покарання у зв’язку з закінченням строків давності.
Після оголошення вироку обох засуджених було взято під варту в залі суду.
Рішення набрало законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржене у Касаційному кримінальному суді Верховного Суду.
Олександр Барчан очолював адміністрацію Бердянського порту з жовтня 2016 року до серпня 2021 року.
У лютому 2020 року детективи НАБУ затримали Барчана за підозрою у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні при здійсненні закупівлі автокрана у 2018-2019 роках.
Слідство встановило, що підозрювані протягом 2018 – початку 2019 років організували схему, за якою держпідприємство (порт) перерахувало комерційній компанії гроші за фактично не поставлене обладнання.
При цьому держпідприємство зазнало збитків на 2,49 млн гривень.
Фото – пресслужба Бердянського порту
Комментарии:
нет комментариев