Денім – це універсальний матеріал, який підходить для пошиття різних видів одягу. Ця тканина практична і гігієнічна, легко переться, стійка до зминання і дуже проста у догляді. Денім використовується в широкому асортименті одягу для чоловіків і жінок, включаючи куртки, штани, спідниці, сукні та сорочки. Також використовується для м'яких меблів, сумок і килимів.
Особливості та різновиди джинсової тканини
Перш ніж джинсові тканини купити – потрібно знати, що їх основними перевагами є стійкість до стирання, комфорт та поглинання вологи. Матеріал повністю пофарбований, тому доступний будь-який відтінок тканини, від світлого до темного. Завдяки особливому переплетенню пряжі та складу, денім чудово пропускає повітря, а вироби з нього «дихають», забезпечуючи комфорт у будь-яку пору року. Також варто відзначити гіпоалергенні властивості матеріалу. Тому є різні види джинсової тканини, а саме:
- Денім - досить дорога, але водночас поширена джинсова тканина. Вона груба на дотик, має характерне переплетення ниток і забарвлена лише зовні. Характерне переплетення тканини також створює білий мікро-ворс, характерний для деніму. Сучасною особливістю є широке використання нерівномірної бавовняної пряжі.
- Ломана саржа - особливий вид деніму, що відрізняється особливим переплетенням ниток, так званим «ялинковим» переплетенням.
- Джин - це бавовняна тканина, повністю пофарбована в один колір. Цей матеріал використовується для недорогих джинсових виробів без будь-якої гарантії якості.
- Шамбрі - найлегший вид джинсової тканини. Тому цей матеріал використовується для пошиття найвишуканіших виробів, таких як сарафани, сорочки тощо.
- Стрейч - це еластична джинсова тканина з додаванням еластану. Цей матеріал більш комфортний в носінні. Також він нагадує м'який трикотаж середньої щільності.
- Ейкру - це повністю нефарбована джинсова тканина натурального бавовняного кольору.
Догляд за джинсовими тканинами
Умови прання виробів із джинсової тканини досить суворі:
- перед пранням всі замки, блискавки та ґудзики повинні бути застебнуті;
- виріб необхідно вивернути навиворіт;
- не можна прати в порошку, що містить відбілювач, а для виробів темного кольору бажано придбати спеціальний кондиціонер;
- періть окремо від інших речей;
- за можливості прати вручну, за відсутності такої можливості - в делікатному режимі в пральній машині;
- джинсові вироби слід сушити, не віджимаючи.
Джинсові вироби не можна прасувати, але якщо ви це робите, вони повинні бути злегка вологими, щоб пом'якшити їх. Також не розгладжуйте стрілки.