misto.zp.ua

Зеленський вперше назвав кількість загиблих бійців ЗСУ. Що ще він розповів на пресконференції

Зеленський вперше назвав кількість загиблих бійців ЗСУ. Що ще він розповів на пресконференції фото

 

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції в Києві вперше повідомив про втрати ЗСУ у війні. Він назвав цифру - 31 тисяча загиблих.

Президент зазначив, що інформація про начебто загибель 100 або 300 тисяч українських військових, яку поширюють в Росії і США, неправдива.

За словами Зеленського, це дуже чутлива інформація, але він вирішив її озвучити.

"31 тисяча українських військових загинули у цій війні... Але кожна втрата - це великі втрати для нас", - заявив він.

При цьому Зеленський відмовився назвати кількість поранених і зниклих безвісти бійців ЗСУ.

Що стосується російської армії, то, за словами Зеленського, там втрати складають 180 тисяч загиблих. Разом з пораненими втрати РФ складають 500 тисяч поранених, сказав він.

Слід зауважити, що втрати росіян, які наводить щоденно український генштаб, відрізняються від озвучених Зеленським. Станом на 25 лютого генштаб нарахував, що Росія втратила 409 тисяч військових.

Після озвучених президентом втрат ЗСУ депутатка від "Слуги народу", член комітету з нацбезпеки і оборони Маряна Безугла повідомила, що орієнтовна цифра загиблих може бути більшою - близько 50 тисяч.

"Президент розсекретив втрати України з 24.02.2022. 31 тисяча українських військових. Таку ж кількість загиблих нам надав ГШ ЗСУ. - написала вона в фейсбуці. - Це списки, в яких кожний підтверджений, без врахування безвісти зниклих, але їхня точна кількість теж відома. Серед безвісти зниклих є де факто загиблі, але це не підтверджено і ми не знаємо напевне, що з ними. З урахуванням цього загиблих може бути близько пʼятдесяти тисяч".

У січні 2024 року очільник парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що звернувся до президента Зеленського з пропозицією розсекретити дані стосовно втрат України у війні. За словами депутата, президент тоді ще не ухвалив остаточного рішення.

Після цього в інтерв'ю американському телеканалу Fox News президент Зеленський заявив:

"Якщо порівнювати кількість загиблих військових, то Росія втрачає п'ять солдатів на кожного вбитого українського захисника".

В грудні 2022 року радник голови ОП Михайло Подоляк казав, що втрати ЗСУ складають 13 тисяч військових з початку повномасштабного вторгнення.

Росія про свої втрати не говорить.

На основі відкритих джерел ВВС вдалося встановити імена 45 123 російських військових, які загинули на війні в Україні з лютого 2022 року.

Це лише ті втрати, які нам вдалося підтвердити за відкритими даними. Реальна кількість загиблих з російського боку (без урахування військових з територій так званих "народних республік"), може бути значно більшою.

Час для допомоги США

Зеленський також розповів, коли Україна сподівається отримати допомогу від США. Вона заблокована в Конгресі вже майже 4 місяці, спікер Палати представників Майк Джонсон навіть не виносив на голосування відповідний законопроєкт.

Попри це український очільник сподівається на позитивне рішення американського Конгресу. За його словами, Україна має надію отримати допомогу впродовж найближчого місяця.

"Надія на Конгрес є і я впевнений, що буде позитив... Вони знають, що нам необхідна їх підтримка впродовж місяця, це наш запит".

Він також повідомив про гостру потребу в додатковому постачанні американських засобів ППО. Зеленський наголосив, що мова йде саме про військову, а не фінансову допомогу США.

При цьому президент не повідомив, якими будуть дії України, якщо Конгрес не ухвалить рішення про підтримку Києва.

Що стосується постачання далекобійної зброї від західних партнерів, то Зеленський наголосив, що позитивно налаштований щодо цього.

При цьому він навів приклад, коли обіцяна Заходом військова техніка так і не прибула в Україну. За його словами, минулого року через це не змогли забезпечити всім необхідним чотири бригади ЗСУ, які планували залучити в наступі.

Що стосується переваги РФ в артилерії, то зараз вона складає 1 до 6,6. Зеленський наголосив, що для успішних наступальних дій ЗСУ потрібно знизити цю перевагу щонайменше до 1 до 3.

Якщо Україна не отримає таку кількість боєприпасів і артилерії, то змушена буде стояти в обороні, інколи втрачаючи територію під тиском Росії.

Вихід з ситуації - це тиск на західних партнерів, які обіцяли постачати Україні необхідну кількість боєприпасів, наголосив президент.

Про суперечку з Польщею

Ще одне питання, яке неодноразово підіймали під час пресконференції, це блокування польськими фермерами товарів з України на кордоні.

Зеленський заявив, що це не економічне, а "політичне" питання, яке необхідно негайно вирішити. На його думку, воно пов'язане з внутрішньополітичними процесами в Польщі і Україну використовують для "тиску на європейські інституції".

"З квітня минулого року я говорю, що це - політичне питання... І сьогодні це підтверджує Єврокомісія. Я говорив, що будь-які вибори у Польщі, будь-яка команда, яка прийде, не змінить цього вектору", - зазначив він.

"Використовувати Україну як тиск на європейські інститути - це просто несправедливо. Я думаю, що прем'єри знайдуть кроки у відповідь. Для нас важливо зберегти союз з Польщею. Якщо кроки не знайдуться, ми захищатимемо нас бізнес", - заявив президент.

Діалог з Путіним?

Говорячи про можливість діалогу з російським президентом Володимиром Путіним, Зеленський заявив, що не має бажання спілкуватися з ним.

"Хіба можливо говорити з глухою людиною? Чи можна говорити з людиною, яка вбиває своїх опонентів?" - поставив він риторичне питання журналістам.

Зеленський також пригадав, як в грудні 2019 року особисто зустрічався з Путіним.

"У нас була довга бесіда в різних тональностях. Я йому говорив про те, що Мінські угоди не спрацюють, бо сама тематика відведення військ вздовж лінії зіткнення непрацююча, я йому пояснював з цифрами дуже конкретними".

На думку українського президента, вразливе місце Путіна - це гроші. Тому він вважає критично важливим конфіскувати заморожені російські активи.

"Для нього гроші - номер один. Якщо ви чуєте його меседжі, там все навколо грошей. Він забезпечує безпеку цих грошей, навіть заморожених активів за кордоном".

Зеленський розповів, що навесні має відбутися в Швейцарії "інавгураційний саміт" щодо реалізації української "формули миру". На ньому українська влада оприлюднить план його реалізації, документ пізніше представлять також російській стороні.

"Ми зробимо все, щоб підготувати документ для всього світу, що має привести до закінчення війни", - наголосив він.

На другому саміті, що має відбутись восени, Україна, за словами Зеленського, "буде готова до дипломатичних кроків" для закінчення війни.

"Ми запропонуємо майданчик, на якому він (Путін) може погодитися з тим, що він програв цю війну, і що це була велика помилка з його боку", - пояснив український президент.


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОЗИЦІЯ
ПОРОГИ
МІГ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
БЕЛАЯ СТРЕЛА (АРХИВ)
ЗНАМЯ ТРУДА (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Редактор Татьяна Ткаченко – редактор Мелитопольские ведомостиВ 2002 году редакция "МВ" создала свой первый сайт. Благодаря своей информативности, он сразу же стал популярным не только среди жителей Мелитополя и региона, но и далеко за пределами Украины. С появлением холдинга "МВ", мы поняли, что необходимо модернизировать имеющийся интернет-ресурс, разместив на нем самую полную информацию о Мелитополе, регионе, курортах Приазовья.
Каждый посетитель сайта может принять участие в его наполнении. Если у вас есть какая-либо горячая новость, интересная фотография, присылайте их нам - и вскоре они пополнят новостную ленту и фотогалерею. Заходите на форум, принимайте участие в обсуждении самых животрепещущих проблем. Именно в спорах всегда рождается истина.
Наша миссия: мы информируем жителей Мелитополя и региона обо всем, что наиболее значимо, полезно, интересно; мы представляем различные позиции, не навязывая ни одну из них.

Контакты

Учредитель:
ООО "Редакция "МВ"
Генеральный директор:
Михаил Кумок
Редактор:
Татьяна Ткаченко
Адрес:
72312, г. Мелитополь, ул. К. Маркса, 5
Телефоны:
приемная - 6-71-51
редактор - 6-88-98
отдел рекламы - 6-81-74
Веб-сайт:
www.mv.org.ua
E-mail:

Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в