misto.zp.ua

Запорізький лікар розповів, чим небезпечний новий штам коронавірусу

 

Запорізький лікар Роман Терехов зазначив, що  «Омікрон» – новий виклик для людства

Як розповів на своїй сторінці в соцмережі медичний директор ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Роман Терехов, новий штам COVID-19 (В.1.1.529) було вперше виявлено у Ботсвані 11 листопада.

Потім він був швидко ідентифікований у Південній Африці через три дні та ідентифікований у двох випадках у Гонконгу. Про хворих вже заявили Ізраїль та Бельгія.

— 25 листопада з’явилося повідомлення Національного інституту інфекційних захворювань (NICD) про виявлення у Південній Африці нового штаму COVID-19 (B.1.1.529). Його назвали «Омікрон»

Швидкість поширення: новий штам COVID-19 В.1.1.529 («Омікрон») на 500% більш контагіозний (здатний легше передаватися), ніж вихідний Уханьський вірус. Наприклад, Дельта легше передавалася лише на 70%, — написав Роман Леонідович.

За його словами, існують попередні ознаки того, що В.1.1.529 («Омікрон») викликає нову хвилю в Південній Африці. За один тиждень показник позитивності тестів серед обстежених хворих жителів Південної Африки збільшився з 1% до 30%.

— І це неймовірно швидко, — підкреслює лікар. — В.1.1.529 містить 32 мутації лише у шиповому білку. Це шалена кількість змін. Для порівняння, у Дельта було 9 змін білка шипа.

Під час зараження була виявлена певна особливість: високе вірусне навантаження, це говорить про те, що штам «Омікрон», ймовірно, дуже заразний.

Таким чином — це, ймовірно, означає, що він мутував з часом у однієї, ймовірно, ослабленої імунітетом людини.

«Загальний глобальний ризик, пов’язаний з новим варіантом, оцінюється як дуже високий», — повідомляє ВООЗ.

Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України утриматися від поїздок наступних країн:

  • Південної Африки
  • Ботсвани
  • Есватіні
  • Лесото
  • Мозамбіку
  • Намібії
  • Зімбабве

«Тож, закликаю вас утриматися від необов’язкових подорожей з міркувань збереження власного здоров’я! Бережіть себе та своїх близьких!» — написав Роман Терехов.

Ирина ЕГОРОВА


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ИНФОРММЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИМИГИНДУСТРИАЛЬНОЕ ЗАПОРОЖЬЕПОЗИЦИЯДЕТИ ЗАПОРОЖЬЯЗАПОРІЗЬКА СІЧ
Про СМИ

Областная газета «Индустриальное Запорожье» плюс «Панорама» - единственная ежедневная газета: выходит 4 раза в неделю и 16 - в месяц всего за 6,95!
В ней - все события города и области, по Украине и в мире, полезные советы, новости культуры и спорта. Подписчики газеты три раза в год участвуют в акциях с ценными подарками.

Контакты

Адрес редакции:
69600, г. Запорожье, пр. Ленина 152
Телефоны:
228-30-15 (приемная)
228-30-17, 228-30-18 (новости)
228-13-31 (экономика)
228-12-32 (культура)
228-30-19 (Контакт)
228-30-21 (спорт)
Интернет-сайт:
www.iz.com.ua
E-mail:
advert@iz.com.ua (служба рекламы)
marketing@iz.com.ua (служба реализации)

Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в