Секретар Запорізької міськради Анатолій Куртєв видав розпорядження “Про внесення змін до розпорядження міського голови від 14.09.2023 № 210р “Про порядок поводження з подарунками та майном, отриманими (виявленими) посадовими особами Запорізької міської ради”.
Про це повідомляється на сайті Запорізької міської ради.
У розпорядження внесені зміни, які тепер дозволяють посадовцям мерії отримувати подарунки, вартість яких вдвічі вища, ніж раніше.
Як зазначено у документі, чиновники можуть приймати подарунки від однієї особи одноразово, якщо вартість цього подарунку не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатної людини (розмір прожиткового мінімуму у січні-грудні 2024 року для працездатних осіб становить 3028 гривень).
Сукупна вартість таких подарунків протягом року від однієї особи не може перевищувати чотирьох прожиткових мінімумів – це 12 112 гривень.
При цьому кількість осіб, які можуть дарувати подарунки чиновникам, необмежена.
Однак таке розпорядження Анатолія Куртєва не є місцевою ініціативою.
Ще у вересні 2023 року Верховна Рада без зайвого розголосу послабила антикорупційне законодавство, внісши зміни у Закон України “Про запобігання корупції”.
Тому у Запорізькій мерії просто внесли законотворчі новації нардепів у документи.
Що нині каже закон про подарунки чиновникам?
Відповідно до ст. 23 Закону України “Про запобігання корупції” посадові особи можуть приймати подарунки, вартість яких одноразово не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на день прийняття подарунка.
З 1 січня 2024 року прожитковий мінімум становить 3 028 грн, тож подарунок, вартістю 6 056 грн не вважатиметься хабарем.
До 2023 року обмеження було на рівні одного прожиткового мінімуму, але депутати законодавчо дозволили посадовцям (і собі теж) брати дорожчі подарунки.
Упродовж року від однієї особи (чи групи осіб) можна брати подарунки, сукупна вартість яких не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 січня року, в якому прийнято подарунки (раніше було 2 прожиткові мінімуми).
При цьому якщо подарунок дарує близька особа, то обмеження до його вартості не застосовується.
Посадовцям також дозволили під час війни брати подарунки на будь-яку суму не від близьких осіб, але лише в тому випадку, якщо їх віддадуть на допомогу ЗСУ або постраждалим від війни.
Ця норма діятиме під час воєнного стану та місяць після його завершення.
Фото ілюстративне
Комментарии:
нет комментариев