Минулого тижня у Запоріжжі відбулася важлива подія – перше засідання Філармонійного кластера партнерів.
За круглим столом у Запорізькій обласній філармонії для обговорення напрямків співпраці та взаємної підтримки зібралися представники культури, освіти, громадських організацій та мистецьких формувань.
У філармонійному кластері партнерів взяли участь: Галина Локарева, професор кафедри акторської майстерності Запорізького національного університету, Тетяна Фурманова, старший викладач Бердянського державного університету, Катерина Прокоф’єва, заступник директора – начальник управління культури Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради, Оксана Гопка, старший викладач Дніпровської академії музики, Наталія Кузьменко, голова Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України, Євген Прокоф’єв, директор Запорізького фахового музичного коледжу ім. П. Майбороди, Олександр Притула, президент Всеукраїнської федерації «Спас», Людмила Маринюк, директорка Запорізького міського палацу дитячої та юнацької творчості, Тетяна Боярова, проректорка з навчально-виховної роботи Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій, Оксана Губіна, директорка Козацького ліцею, Тетяна Тіліс, директорка Запорізького обласного відділення Українського фонду культури, Таміла Туйнова, директорка міського молодіжного центру, Вікторія Оленяк, керівниця ансамблю народного танцю «Дружба», Маріам Бєладзе, голова постійної культурно-спортивної комісії молодіжної ради при Запорізькій міській раді, Алла Димова, керівниця ансамблю танцю «Сузір’я», Марія Журавльова, керівниця ансамблю танцю «Посмішка».
“Впевнена, що мистецтво об’єднує, підтримує, надихає, і це особливо гостро відчувається в наші непрості часи випробувань. З метою посилення творчого інформаційного, наукового потенціалу міста, плідної спільної роботи у плані розвитку культури, освіти, концертно-виконавчої діяльності, будемо об’єднуватися на партнерських засадах та допомагати один одному”, – сказала керівник Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України Ірина Конарева, привітавши гостей.
Сьогодні філармонія співпрацює більш ніж із 50-ма організаціями.
У рамках партнерства визначено п’ять основних напрямків.
Це розвиток професійного культурно-мистецького простору. Триває активна співпраця з національними та регіональними мистецькими установами: театрами опери та балету Дніпра, Харкова та Одеси, Національною філармонією країни та іншими мистецькими закладами, з обласним осередком Національної спілки композиторів України, тощо.
Грантовий проєкт УКФ «Мистецька брама юних», реалізований разом із Департаментом культури і туризму Запорізької міської ради у 2024 році – чудова ілюстрація такої колаборації.
У 2025 році філармонія продовжує брати участь у конкурсах грантів Українського культурного фонду разом із партнерами.
Це спільна праця зі спеціалізованими мистецькими навчальними закладами міста та області з метою профорієнтації дітей та молоді. Нині це й можливість залучення молодих виконавців до творчих колективів. З метою подальшого удосконалення кадрової політики філармонії укладено угоду з Дніпровською академією музики та у планах підписання Меморандуму з Національною музичною академією України.
Це й розвиток привабливості молодіжного та дитячого культурного простору щодо патріотичного та естетичного виховання. Це співпраця з ГО «Всеукраїнська федерація «Спас», Молодіжною радою міста, Міським молодіжним центром, Запорізьким міським Палацом дитячої та юнацької творчості, Козацьким ліцеєм, ансамблями танцю «Дружба», «Сузір’я», «Посмішка» та багатьма іншими.
Важливою є інформаційна підтримка мистецтва – це співробітництво з журналістською спільнотою, що дозволяє активно висвітлювати події філармонії у ЗМІ та соціальних мережах. Голова Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України Наталія Кузьменко зазначила, що під час війни концерти філармонії стали для журналістів і переселенців своєрідною арт-терапією.
На часі й реабілітація ветеранів та підтримка військових засобами мистецтва – це співпраця з військовими частинами, волонтерськими центрами, благодійними фондами, громадськими організаціями. Філармонія не лише організовує концерти у шпиталях, а й веде активну волонтерську діяльність: працює волонтерський центр та щотижнево надається необхідна допомога захисникам.
“Ми із Запорізькою філармонією не є партнери, ми є одна родина, – впевнений Олександр Притула, президент Всеукраїнської федерації «Спас». – Ми друзі. Ірина Едуардівна неодноразово була й головним режисером нашого найстаршого в Запорізькій області фестивалю «Запорізький Спас». Ми разом стояли у витоків знаменитого фестивалю «Покрова на Хортиці», який мав величезний розголос на всю Європу… Наші спільні проєкти надзвичайно потрібні. Я розглядаю цю роботу не тільки як розвиток культури, а й додатково як зміцнення національної безпеки України”.
Тетяна Боярова, проректорка з навчально-виховної роботи Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій, висловила щиру подяку: “…з 2013 року пілармонія – це база наших всіх репетицій тренувань і всіх студентсько-викладацько-батьківських заходів. У нас при інституті працюють ліцей, фаховий коледж. Наразі у молоді на перший план вийшло спілкування онлайн. Вони там живуть. Але коли ми йдемо до філармонії, бачимо у нашої молоді інший погляд на життя, бачимо захоплення. Так впливає ваш професіоналізм. …Ми завжди раді бувати тут. Ми дуже вдячні за ваші концерти, за вистави. Ми даруємо один одному ваші вистави, ваші концерти. Вдячні, що ви приймаєте наших випускників”.
Галина Локарева, професорка кафедри акторської майстерності Запорізького національного університету, розповіла про співпрацю вишу із філармонією: “Наше співробітництво оформлено нормативно, маємо укладену угоду й виконуємо усі позиції, які заплановані. Дуже вдячна Ірині Едуардівні, бо вона бере активну участь в розвитку освітньої програми. Вдячна адміністрації філармонії за організацію проходження практики наших студентів, за працевлаштування наших випускників. Ми дуже сподіваємось на вашу підтримку і в подальшому”.
Кузьменко Наталія Євгенівна, голова Запорізького осередку НСЖУ, згадала славетного редактора Анатолія Півненка: “Він любив казати, коли хтось приходив до нього у робочих питаннях: “Давайте зробимо щось разом»”. Це розуміння міцного зв’язку між подіями та висвітленням подій викликало й посмішки й розуміння.
“…всі ці роки, а я вже 40 років в журналістиці, ми з філармонією завжди були разом, продовжила спогади пані Наталія. – Ми приходили, писали, отримували задоволення. Але ж настав такий час, коли філармонія стала допомагати нам. На початку війни до нас приїхали 60 переселенців журналістів з інших регіонів, яких ми прийняли на себе, як рідних. У них нічого не було. Вони такими, як вирвалися з окупації, прийшли до нас, цілуючи рідну землю по дорозі. Допомогли оговтатися благодійники. Підключилося багато людей. А відвідування філармонія стало – це вислів наших журналістів: сеансами арттерапії. І ми завдяки вам маємо можливість підтримувати наших колег психологічно”.
Заступник директора Запорізької філармонії Світлана Івко надала інформацію про втілені напрацювання та перспективи подальшої співпраці з партнерами, з якими укладено 19 угод, меморандумів про співробітництво у різних сферах діяльності.
Прозвучали розповіді про різноманітні напрямки та аспекти спільної роботи – від керівників колективів те навчальних закладів міста.
Кластер стане платформою для напрацювання спільних системних дій задля збереження і розвитку музичного мистецтва під час війни, що є одним з основних напрямків національної культури.
Учасники першого засідання отримали Подяки від філармонії за активну співпрацю та подарунки-талісмани, які стали свідченнями приязних стосунків.
Підготувала Інеса АТАМАНЧУК, фото авторки
Комментарии:
нет комментариев