misto.zp.ua

Якщо стріляють - одразу лягайте: запорізькі рятувальники розповіли, як вижити під час обстрілів

Якщо стріляють - одразу лягайте: запорізькі рятувальники розповіли, як вижити під час обстрілів

 

Пам’ятаємо правило двох стін та не ховаємось біля паливно-мастильних матеріалів — які ще правила виживання під час обстрілів

Представники ГУ ДСНС України у Запорізькій області та громадської організації «Вогник Запоріжжя», як писала «Індустріалка», проводили у прес-ценрі «Журналіст» навчальний тренінг «Безпека журналістів під час війни». Запорізькі рятувальники розповідали, як вберегтися від вибухонебезпечних предметів. А представники ГО «Вогник Запоріжжя» на практиці навчили основним правилам домедичної допомоги при кровотечі. До речі, критична кровотеча є найбільш поширеною причиною смерті в умовах війни, від неї гине 60 відсотків людей.

Також начальник Навчально-методичного центру цивільного захисту і безпеки життєдіяльності ГУ ДСНС України у Запорізькій області, підполковник служби ЦЗ Олексій Арнаутов дав поради, як вберегтися при різних видах обстрілів. Які сьогодні й публікуємо.

Безпека під час находження під обстрілом стрілової зброї (стріляє кулями)

  • Якщо почули постріли, одразу треба лягти (а приміщені чи на відкритому просторі), зайняти найбільш горизонтальне положення. Якщо є можливість — озирніться й знайдіть будь-яку нерівність на поверхні землі. Наприклад, вирву, пагорб, плиту, ступеньки на драбині. Й під час паузи між пострілами переміститься туди. Якщо такої можливості немає, складіть руки пальцями у замок й прикрийте голову (ви лежите обличчям вниз).
  • Але категорично не можна ховатись біля транспорту, біля заправок — тобто там, де є ПММ (паливно-мастильні матеріали)
  • Якщо ви в приміщені, то є ризик постраждати від уламків скла. Тому ознакою нашого часу є заклеєні скотчем, плівкою або ще чимось скло на вікнах, на дверях — хрест-навхрест або іншим способом. Це робиться виключно для того, щоб уламки не розліталися.
  • Якщо ви знаходитесь у зоні бойових дій, необхідно підготувати будівлю, де ви знаходитесь, до стрілецього обстрілу. Будь-які мішки можно заповнювати будь-яким сипучим матеріалом, наприклад, землею. І закласти такими мішками віконні отвори хоча б до половини. Можна закласти, наприклад, книгами. Це допоможе захиститись від куль. Але від сильної вибухової хвили не допоможе.

Безпека під час находження під обстрілом артилерійської зброї

Артилерійська зброя дуже небезпечна і має декілька факторів ураження — вибухова сила, уламки. Методика поведінки майже така, як і під час обстрілу стрілкової зброї.

  • Якщо є ймовірність того, що ви потрапите під обстріл артилерії або під авіабомбування треба одразу подивитись які є безпечні або ймовірні сховища на поверхні біля вас. Можна перечекати обстріл у штучних отворах, за пагорбами, плитами тощо. Навіть у каналізаційному люку.
  • Не можна ховатись біля транспорту і заправок.
  • У будівлі пам’ятаємо правило двох стін — найбезпечніше приміщення це таке, яке обмежене двома стінами. Це, наприклад ванна кімната — можна лягти у ванну та від уламків накритись товстою ковдрою. Також можна сховатися у підвалі.
  • Не можна знаходитися у ліфті, на сходових клітинах (вони легко складаються, обрушуються), під арками.
  • Щоб вберегтися від від перепаду тиску під час вибухової хвилі, потрібно затиснути долонями вуха і широко відкрити рота.

Светлана ОЛЕЙНИК. Фото Олександра Прилепи


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМПОЗИЦІЯДІТИ ЗАПОРІЖЖЯІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯМІГМЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
Про СМИ

Областна газета «Індустріальне Запоріжжя» плюс «Панорама» - єдина щоденна газета: виходить 4 рази на тиждень та 16 – на місяць всього за 6,95!
У ній - всі події міста та області, по Україні та у світі, корисні поради, новини культури та спорту. Передплатники газети тричі на рік беруть участь у акціях із цінними подарунками.

Контакты

Адреса редакції:
69600, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 152

Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в