Гарний ручний інструмент знадобиться не лише професійним майстрам. Кожен, хто звик самостійно вирішувати проблеми з дрібним побутовим ремонтом в будинку чи у квартирі, обов’язково повинен мати під рукою підходящі для цього пристрої. Тому питання щодо того, що саме для цього потрібно, і як вибрати набір інструментів для дому, буде актуальним у всі часи. Підходити до його вирішення потрібно з огляду на практичність, добротність та функціональність кожного окремого пристрою.
Оптимальний набір інструментів для дому
На сьогоднішній день внутрішній ринок України пропонує безліч готових комплектів, призначених для різних видів робіт. Тим не менш, такий формат не завжди зручний рядовому споживачеві, оскільки кожен домашній майстер підлаштовується у процесі вибору під свої потреби. Але все ж таки можна відзначити ряд приладів, які обов’язково мають бути у кожного. До них відносяться:
- Пасатижі або плоскогубці з ізольованими рукоятками. Вони дозволяють монтувати та демонтувати різьбові з’єднання, згинати та розгинати предмети, обрізати дріт різної товщини (при оснащенні функцією бокорізів).
- Викрутки. Ці інструменти забезпечують роботу з гвинтами. Залежно від формату кріплення підбираються окремі види викруток. Вони можуть бути хрестоподібними, у вигляді зірочки, прямими, шестигранними та ін. Також вибір здійснюється й по розміру шліця. За необхідності мати різноманітну кількість моделей краще віддати перевагу викруткам зі знімною робочою частиною.
- Молоток. Найчастіше цей інструмент асоціюється із забиванням цвяхів. Але при цьому досвідчений майстер чудово знає, що за допомогою молотка можна розгинати дрібні вигнуті деталі, робити рихтування металевої поверхні, збивати нескладні по конструкції предмети — табуретку, лавочку, стелажі для гаража і багато чого іншого.
- Розвідний ключ. Цей пристрій стане в нагоді при заміні крану, ремонті водозливної системи, тощо. Як правило, для побутових потреб зазвичай потрібен виріб розміром не більше 22 мм, який вважається в даному випадку універсальним.
- Дриль (переважно ударний). Нерідко в сучасних квартирах, які будуються в основному з бетонних блоків, потрібне буде висвердлювання в стіні отворів — для карнизу, картини, підвішування полиць та шаф. У такому разі звичайний молоток не підходить. Ударний дриль з победітовим свердлом дозволить впоратися з цим завданням швидко та ефективно.
- Рулетка з рівнем. Такі прилади потрібні для точного вимірювання, наприклад відстані між кутами кімнати — щоб зрозуміти, наскільки правильно там можна розташувати нові меблі. Або для встановлення вмонтованих побутових приладів, або для підвішування шафок — у всіх цих випадках при собі обов’язково потрібно мати рулетку з рівнем.
З витратних матеріалів окремо слід відзначити ізоляційну стрічку. Вона необхідна при ремонті перекрученого дроту праски, нарощуванні подовжувача, і в багатьох інших ситуаціях.
Набір інструментів вузькоспеціалізованої дії
Перераховані вище пристрої зазвичай входять до так званого універсального комплекту. Тим не менш, багато майстрів купують додому прилади і для професіоналів. У цьому випадку формат комплекту залежить від специфіки майбутніх робіт і може мати такий вигляд:
- для автомобіля — приблизно на 15-20 приладів, серед яких ріжково-накидні, балонні ключі, тріскачки, перехідники, подовжувачі;
- для слюсарних робіт — трубні ключі, плоскогубці, кусачки, труборізи, ножівки, зубила — лише близько 40 найменувань;
- для електрика — плоскогубці, бокорізи, кліщі, які обов’язково оснащуються ізоляцією від ураження електричним струмом;
- для столяра — такі комплекти можуть включати понад 100 компонентів, в тому числі пристрої для фальцювання, циклювання та багато чого іншого.
- для ремонту — тут будуть доречні дрилі та шурупокрути, фарбопульти, валики, пензлики та вимірювальні прилади: все те, що дозволяє за наявності певних навичок робити ремонт квартири самостійно;
- для гаража — у цьому випадку список пристроїв ідентичний тим, що описані в першому пункті, але як додаток рекомендовано також придбання спеціального ящику для збереження інструментів.
Який набір найкраще підходить у конкретному випадку — професійний чи універсальний, вирішує кожен майстер для себе. При цьому враховується багато різних моментів — вартість, призначення, клас обладнання, до якого відноситься модель, бренд, якість та формат матеріалів, що використовуються в процесі виготовлення.
Комментарии:
нет комментариев