У Запоріжжі на найвищій точці Хортиці піднімуть національний прапор
23 серпня у День Державного прапора України на Хортиці на списі, висотою 55 метрів, піднімуть прапор, розміром 50 квадратних метрів. Наразі на пагорбі Єдності завершуються роботи з реконструкції. Там вже з’явилися пішохідні доріжки, а сам пагорб став ніжно-зеленого кольору завдяки гідропосіву, а також вже можна побачити, як виглядає оглядовий майданчик. Звідти відкривається просто шикарний вид на Дніпро.
Як повідомляла «Индустриалка», 11 серпня, на пагорбі встановили один із найвищих флагштоків України. Його відреставрували та зробили ще вищим. Якщо раніше він сягав 35 метрів у висоту, то тепер — 40. Встановлення флагштоку проходило у декілька етапів. Секції конструкції збирали на технологічному майданчику, а потім зібрану конструкцію піднімали на пагорб за допомогою 100-тонного крана.
На сьогодні робітники вже завершили облаштування доріжок та процес озеленення пагорба методом гідропосіву, облаштовують огорожу та ведуть роботи з укріплення оглядового майданчика.
Як розповів генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко, окрім пагорба, який буде сучасним оглядовим майданчиком з видом на Дніпро і першим безбар’єрним туристичним об’єктом України, вже завершилася реконструкція «Козацького кола» і продовжуються роботи на даху музею.
Нагадаємо, цього року Національний заповідник «Хортиця» увійшов до списку державної програми «Велика реставрація». У рамках програми реконструюють музей історії запорізького козацтва, пагорб Єдності біля музею і «Козацьке коло». Зазначимо, що Група Метінвест виступає партнером національного проєкту відродження Хортиці.
— «Козацьке коло» — це той простір, якого потребувала Хортиця багато років. Протягом десятиліть це місце використовувалося для різноманітних заходів, але воно не витримувало жодних технічних вимог для прийняття певної кількості людей, — зазначив Максим Остапенко. — Зараз тут все зроблено, є туалет, пішохідні доріжки, встановлені скульптури. На 99% вже роботи тут завершені і їхня якість перевірялася на кожному етапі. Є технічні нюанси, але ми їх доопрацюємо.
Як ми писали раніше, у відпочиваючих на острові незабаром з’явиться також можливість ходити босоніж незвичною стежкою, спостерігати та слухати тварин та прокладати власні веломаршрути за допомогою спеціального додатку. Саме такі ідеї запорізьких студентів перемогли на конкурсі «Хортиця — втілення мрій». Це спільний проєкт ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій», ПАТ «Запоріжсталь» Групи Метінвест та Національного заповідника «Хортиця».
На даху Музею історії Запорізького козацтва зараз відбувається важлива та складна робота з облаштування теплоізоляції та ізоляції сучасними методами. Саме від цих робіт залежить, як будуть зберігатися експозиції у музеї.
У майбутньому тут планують реалізувати ще один цікавий проєкт. А саме на стадії проєкту наразі знаходиться реконструкція частини даху, що буде розташована над внутрішнім двориком, по якому можна буде ходити і бачити, що відбувається у дворі.
— Зараз йде покриття даху музею. Тут створюється такий спеціальний «пиріг», який призваний захищати музей. Він зроблений з гуми і вона еластична, не дає розтріскатися, тримає форму. Тут декілька шарів цієї ізоляції, — розповів Максим Остпенко. — Будівниками використовується сучасна технологія з наливних гумових шарів. 10 років на цю технологію точно має бути гарантія.
Зазначимо, реконструкція на Хортиці триває у рамках державної програми «Велика реставрація». Фінансування реконструкції Хортиці склало майже 100 млн гривень: 77,3 млн гривень — з Державного бюджету від Міністерства культури та інформаційної політики та майже 20 млн гривень — з обласного бюджету. Фінансову допомогу у розробці проєктів надали інвестори — комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест.
За словами голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Старуха, у Запоріжжі на Хортиці гідно відзначаться День Прапору:
— Тут на Хортиці, на найвищому списі буде піднятий державний прапор, розміром 5 на 10 квадратних метри. Як запевнили нас підрядні організації, вони роботи встигнуть завершити до свята.
Нагадаємо, у Києві відбулася презентація бренда острова Хортиця. Це не просто логотипи та символи, це захоплююча графічна подорож островом Хортиця. Аби визначити головний логотип Хортиці, оголосили відкрите онлайн голосування, участь у якому можуть взяти всі охочі за посиланням.
Анастасия КАРАТЕЕВА. Фото Олександра Прилепи
Комментарии:
нет комментариев