misto.zp.ua

В якій області України виявили новий різновид штаму "Омікрон"

 

В Україні виявили новий різновид штаму «Омікрон», який називають типом “ВА.5”

Новий різновид “Омікрону”, який називають типом “ВА.5”, вивили у Чернівецькій області. Наразі там вдалось знайти сім таких випадків. Але не виключено, що підтип “Омікрону” вже є в інших областях. Дослідження зразків триває.

Це означає, що COVID-19 нікуди не зник. Більше того, вірус мутує і намагається ухилитись від імунної відповіді. Й Україна мало чим відрізняється від європейських країн, де цей підтип активно поширюється.

Наразі доволі небагато досліджень, які б могли дати відповідь на запитання, чи призводить цей підтип до більшої кількості важких випадків та смертей. Проте, за даними ВООЗ, в Європі їх кількість дійсно зростає. Поки прямих доказів зв’язку між цими двома подіями немає, адже дослідження тривають.

Наявна інформація свідчить, що отримання бустерної дози значно підвищує рівень утворення нейтралізувальних антитіл навіть проти цього підтипу вірусу. Також дослідження клітинного імунітету вказують, що Т-клітини утворені в тілі людини після трьох доз мРНК вакцини, зберігають свою ефективність проти штаму «Омікрон». Саме клітинний імунітет пов’язують із захистом проти тяжкого перебігу інфекції, госпіталізації та смерті.

Про це повідомили на сайті Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України.

Довідка «Індустріалки»

Яка ситуація з COVID-19 у Запорізькій області

28 липня в Запорізькій області зроблено 252 щеплення. Першу дозу отримали 20 осіб, другу – 8. Додаткову дозу отримало 0 осіб, бустерну – 220 осіб, дві бустерні дози – 4 особи.

Всього з початку вакцинальної кампанії станом на сьогодні щеплено 625389 осіб (46,33% від офіційно зареєстрованого дорослого населення області), в т. ч. отримали 2 щеплення 601253 осіб (44,54%). Додаткову дозу отримали 294 осіб, бустерну – 42088 (7,0%), дві бустерні дози – 43.

В області на даний час щотижня проводять вакцинацію проти COVID-19 не більш ніж в 49 вакцинальних пунктах. Протягом останнього тижня проводилась щеплення в 47 пунктах щеплення, у тому числі 16 – на тимчасово окупованих територіях.

За останній тиждень, з 25 по 29 липня, в Запорізькій області зареєстрували 49 випадків захворювання на COVID-19.

Светлана ОЛЕЙНИК


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
МІГІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯMISTO.ІНФОРМПОЗИЦІЯДІТИ ЗАПОРІЖЖЯМЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
Про СМИ

Областна газета «Індустріальне Запоріжжя» плюс «Панорама» - єдина щоденна газета: виходить 4 рази на тиждень та 16 – на місяць всього за 6,95!
У ній - всі події міста та області, по Україні та у світі, корисні поради, новини культури та спорту. Передплатники газети тричі на рік беруть участь у акціях із цінними подарунками.

Контакты

Адреса редакції:
69600, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 152

Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в