misto.zp.ua

У Запорізькій області зростає кількість хворих на COVID-19

 

За тиждень у Запорізькій області  на коронавірус захворіли більше 200 осіб

За даними Запорізького обласного центру контролю та профілактики захворювань МОЗ України, з 5 по 11 вересня на COVID-19 захворіли 232 жителя Запорізької області. Інфекцію підхопили 29 дітей, 7 медпрацівників. Госпіталізовано 37 хворих. Одужали 165.

Найбільше на ковід захворіло у Запоріжжі — 188, всього у Запорізькому районі — 195.

На щастя, померлих від ускладнень коронавірусної хвороби немає.

Всього станом на 12 вересня на обліку перебувають 253 хворих на коронавірус. На стаціонарному лікуванні у закладах охорони здоров’я знаходяться 42 хворих (16,6% від загальної кількості захворілих).

До речі, за аналогічний період у 2020 році захворіли 394 жителя Запорізької області, у 2021 — 881.

Лікарі попереджають, що COVID-19 нікуди не зник! А восени ризик захворіти підвищений.

За появи симптомів ГРВІ спеціалісти Запорізького обласного центру контролю та профілактики захворювань МОЗ України радять зробити безоплатне тестування.

Наразі доступні 2 типи тестування на COVID-19:

  • ПЛР-тести. Їхня чутливість найбільша в період між 7 і 14 днями після інфікування. Для дослідження береться мазок із носа і ротоглотки;
  • швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2, який використовують на ранніх стадіях захворювання і виявляють у вірусі певний білок на основі зразка з носа або носоглотки. Його перевагою є швидке та легке виконання (результат готовий за 15–30 хв).

Направлення на безоплатне тестування зобов’язаний дати сімейний лікар або, у разі його відсутності чи недосяжності, лікар із найближчого медичного закладу. Якщо з будь-яких причин лікар відмовляється дати таке направлення, треба звертатися до Контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19.

Джерело:  ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики захворювань МОЗ України»

Ирина ЕГОРОВА 


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯМІГПОЗИЦІЯДІТИ ЗАПОРІЖЖЯMISTO.ІНФОРММЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
Про СМИ

Областна газета «Індустріальне Запоріжжя» плюс «Панорама» - єдина щоденна газета: виходить 4 рази на тиждень та 16 – на місяць всього за 6,95!
У ній - всі події міста та області, по Україні та у світі, корисні поради, новини культури та спорту. Передплатники газети тричі на рік беруть участь у акціях із цінними подарунками.

Контакты

Адреса редакції:
69600, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 152

Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в