Інститут соціально-педагогічної та корекційної освіти має багаторічні традиції і свята. Однією із таких традицій — проведення викладачами кафедри дошкільної освіти «Тижня дошкілля», присвяченого Всеукраїнському дню дошкільника. Ось і цей навчальний рік не став винятком цьому чарівному дійству.
Професія — вихователь дитячого садка
Рік від року сценарій свята відрізняється: стає масштабнішим та яскравішим. Викладачі кафедри разом зі студентами ще раз показали та довели значущість професії вихователя дитячого садка. В народі кажуть, що людина двічі живе на світі: перший раз — у дитинстві, другий — у спогадах про нього. Так професія вихователя дає можливість завжди жити в світі дитинства. Вихователь — це мудрий наставник, терплячий учитель, тонкий психолог, знавець дитячої душі, найперший порадник для дитини і найближчий друг, людина, за допомогою якої малеча пізнає цей світ і себе. Кафедра дошкільної освіти розпочала святкування «Дня дошкільника» з проведення фотоквесту під оптимістичною назвою «Щасливе дитинство», в якому із завзяттям взяли участь як викладачі так і студенти — майбутні вихователі дошкільних навчальних закладів. На фото студенти зафіксували яскраві моменти з життя дитини в дошкільному навчальному закладі.
Далі паличку лідера передали кінолекторію, з якого студенти другого курсу дізналися багато цікавого про дітей індиго. А під час обговорення намагалися з’ясувати чи дійсно існує представлена категорія дітей: це вигадка чи реальність?
Студенти-практиканти — звіт у вигляді ток-шоу
Наступним у черзі виявився творчий звіт студентів 401 групи про проходження педагогічної практики у дошкільних навчальних закладах. Студенти повернулися з практики з чудовими враженнями та впевненістю у правильності свого професійного вибору. Позитивний емоційний настрій підштовхнув студентів до творчого підходу у презентації результатів проходження практики. Студенти-практиканти звітували у вигляді ток-шоу «Нехай кажуть» та у вигляді мультимедійної презентацї з музичним оформленням. Своїм виступом студенти ще раз довели, що вихователь це невтомний дослідник і винахідник. Він вивчає кожну дитину як особистість, шукає індивідуальні підходи. Головне завдання сучасного вихователя не просто дати дошкільникові певні знання, сформувати вміння і навички, а створити умови для всебічного розвитку його особистості.
Майстер-клас — так працюють досвідчені викладачі
А далі нас очікували надзвичайно творчі та нестандартно представлені семінари-практикуми де майстер-клас показували досвідчені викладачі кафедри дошкільної освіти: Л. В. Макаренко, Л. П. Гайдаржийська, Л. І. Зайцева, О. П. Тельчарова.
Семінар підготовлений доцентом Л. В. Макаренко було присвячено ознайомленню студентів‑магістрантів з особливостями роботи викладачів кафедри, їх професійними обов’язками. Семінар було проведено у формі круглоко столу в якому приймали участь як студенти так і викладачі кафедри.
Математичний КВК, підготовлений доцентом Л. І. Зайцевою, дозволив поглянути студентам другого курсу на серйозну та точну науку зі сторони дошкільного дитинства. І це, за свідченнями майбутніх спеціалістів, виявилося цікаво та захоплююче. У ході змагань команди «Дівчата-дошкільнята» та «Хоробрі зайці» виявили артистичні вміння, творчість. Вирішуючи завдання студенти показали отриманні знання з дисципліни та особисті якості. Вони складали та розвязували задачі, проводили ігри з математичним змістом. Протягом КВК лунали пісні, веселий сміх та оплески.
Брейн-ринг проведений доцентом Л. П. Гайдаржийською зі студентами п’ятого курсу було присвячено нетрадиційним підходам до навчання найменших. Студенти мали можливість виконати практичні завдання: скласти біт-картки інтелекту, відповісти на запитання дітей тощо. Отож, маємо надію, що у недалекому майбутньому наші випускники виховають щонайменше лауреатів Нобелівської премії!
Відкрите ж заняття старшого викладача О. П. Тельчарової було направлене на культивування почуття гордості та шани до обраної нашими студентами професії, а саме — професії вихователя дошкільного навчального закладу. Родзинкою заходу стало привітання присутніх студентів та проголошення напутнього слова вихователем ДНЗ №25 Гончар Оленою Олександрівною.
Відповідну науково‑творчу атмосферу тижня дошкілля дозволили створити тематичні виставки, на яких були представлені творчі доробки викладачів — збірки наукових статей, монографій, посібників; виставка стіннівок присвячених результатам педагогічних практик в ДНЗ; творча виставка виробів зроблена руками студентів з теми «Навчилися самі — навчимо дітей…»; виставка іграшок «Є ляльок багато в мене…».
Підсумком кропіткої, творчої роботи став регіональний методичний семінар «Сучасні підходи до змісту та організації дошкільної освіти» у якому взяли участь представники дошкільних навчальних закладів м.Бердянська, Бердянського, Приморського, Куйбишевського районів. Усього у семінарі прийняли участь 60 осіб — це завідувачі, методисти та вихователі ДНЗ. Педагоги були ознайомленні із сучасними підходами до організації навчально-виховного процесу в ДНЗ за базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі». Їх увазі було запропоновано доповіді з проблем формування елементарних математичних уявлень (доцент Л. І.Зайцева); з розвитку зв’язного мовлення (доцент А. В. Омеляненко); з проблеми ознайомлення дошкільників з театралізованою діяльністю (доцент Л. В. Макаренко).
Особливу зацікавленість у присутніх викликав майстер-клас з художньої праці, представлений доцентом Т. Л. Єськовою. Учасники семінару мали змогу разом з викладачем виконати творчі роботи з паперу та природнього матеріалу.
Учасники регіонального методичного семінару мали змогу поспілкуватися з науковцями кафедри дошкільної освіти та почути відповіді на «болючі» та актуальні питання дошкільного життя. Дуже приємно було бачити серед педагогів‑дошкільників наших випускників — випускників Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти, які виступили зі словами вдячності до викладачів кафедри дошкільної освіти.
Тиждень дошкілля тільки закінчився, проте викладачі кафедри дошкільної освіти вже почали напрацьовувати творчі ідеї для наступних зустрічей. Ласкаво просимо до нас!
Любов ГАЙДАРЖИЙСЬКА, Аліна ЛУБ’ЯНОВА
Комментарии:
нет комментариев