misto.zp.ua

США нишком б’ють по Тайваню: економіка острова лусне

США нишком б’ють по Тайваню: економіка острова лусне

Тайванська історія, яка поставила на вуха весь світ, отримала неочікуване продовження. Вашингтон, який її збаламутив, знову відверто показує, що політика - це одне, а економіка - геть інша справа. Ба більше: США фактично можуть залишити Тайвань без коштів.

Джо Байден підписав закон про надання субсидій на суму $52,7 млрд на виробництво напівпровідників. Мова йде про чипи, які використовуються у електроніці: Білий дім хоче підвищити свою конкурентоспроможність з Китаєм у виробництві цих приладів. «Майбутнє буде зроблено в Америці», - сказав Байден, назвавши цей крок інвестицією, яка буває раз на покоління.

Здавалося б, що тут такого? Але справа у тім, що приблизно 2/3 світового ринку чипів «тримає» саме Тайвань. Взагалі острів багато в чому живе з цього промислу. Логіка США зрозуміла: якщо Китай проверне силовий сценарій по відношенню до Тайваню, то Пекін захопить виробництво чипів, які американцям потім не продадуть. Відповідно, Білому дому треба перехоплювати ініціативу.

Підписаний Байденом закон передбачає, що США стануть незалежними від тайванської продукції в найближчі 10 років. Та є інший бік проблеми: навіщо тепер Вашингтону так пнутися зі шкіри й захищати Тайвань від агресії КНР? А це означає, що територію просто використали і викинули. Власне, Штати саме політикою такого штибу завжди і вирізняються з-поміж інших держав. Через що ці самі «інші» потім і страждають.


Максим КОРОБЕЦЬ


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМПОЗИЦІЯДІТИ ЗАПОРІЖЖЯІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯМІГМЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
Про СМИ

Сергей Знаменский - шеф-редактор газеты ПозицияНазвание издания Всеукраинская об- щественно-полити - ческая газета  "Позиция" говорит само за себя - мы имеем своё обоснованное мнение по ряду концептуальных вопросов общественно-политической жизни страны. Среди приоритетных направлений нашей работы: критичный подход к оценке работы власти любого уровня; направленная журналистская работа по реализации идей построения гражданского общества в Украине; устоявшиеся моральные ценности; следование принципам журналистской этики; вопросы интеграции Украины в цивилизованное сообщество; духовные ценности славянских народов.

Коллектив редакции использует аналитический подход при подготовке своих материалов, рассчитанных на самый широкий возрастной и социальный диапазон, но в первую очередь - на думающего собеседника, небезразличного к окружающему нас миру.

Контакты
Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в