До бізнес-галузі входять процеси, розуміння та грамотна організація яких дадуть змогу досягати успіхів у певній справі. Ведення власного бізнесу — складна, але дуже перспективна задача. Багато буде залежати від організації бізнес-процесів, напрямків діяльності.
Якщо ви підприємець, хочете розвиватись, заробляти більше, пройдіть навчання від найбільш перспективного в Україні проєкту «Школа бізнесу Нова пошта». Ви можете пройти безкоштовний онлайн-курс та записатися на навчання за посиланням: https://online.novaposhta.education/courses/velikij-kurs-dlya-malogo-biznesu. Проєкт «Школа бізнесу Нова пошта» — це тільки актуальні та повні знання за обраним напрямком.
Бізнес-процес — що це?
До бізнес-процесів можна віднести не кожну послідовну дію, оскільки для ведення підприємницької діяльності головною метою є отримання прибутку. Робочими процесами будуть вважатись ті, що дають змогу його отримувати. Для прикладу: робота логістичної компанії, її грамотна організація — бізнес-процес, побудова найкоротшого шляху до співробітників — ні. За аналогією можна розглянути будь-які інші операції.
Бізнес-процес являє собою покроковий, структурований алгоритм, націлений на розв'язання певної задачі. Усі компанії під час своєї діяльності проходять різні етапи розвитку. На перших порах всі поточні процеси контролює власник. Але якщо справи йдуть добре, компанія розвивається, число завдань збільшується, виникає потреба в їхньому делегуванні. Подальший розвиток формуватиме кількість, тип завдань. Зросте число робочих процесів, збільшиться кількість залучених до справи робітників. Аби механізм підприємства функціонував стабільно, безперебійно, потрібне грамотне управління організацією.
Принципи моделювання
Ефективна реалізація бізнес-процесів потребує їхнього грамотного моделювання. Схематично можна уявити операції таким чином:
- Посилку прийнято у відділенні.
- Дані вносяться до баз.
- Вантаж їде на вказаний склад.
- Відправлення сортується, транспортується до певної точки.
- Посилання отримує адресат.
Описаний алгоритм належить до бізнес-процесів, на кожному етапі його реалізації до роботи залучаються певні підрозділи. Кожен працівник виконує свої функції, обов'язки. Моделювання є фундаментальним інструментом, за допомогою якого систематизується та оптимізується робота організації. У спрощеному сенсі бізнес-процеси — це схеми та алгоритми. Для їхнього опису використовують спеціальні мови чи стандарти. Нотації дають змогу візуалізувати певні зони відповідальності співробітників та робити висновки, а саме: демонструють етапи передачі повноважень іншим учасникам процесу, зміни статусу задачі у момент її передачі, кінцеві результати, методи для досягнення цілей. Тобто нотація визначає, що саме має робити певний спеціаліст: відповідати на дзвінок, з'ясувати побажання клієнтів, робити пропозиції, приймати замовлення тощо. Аналіз відповідностей продемонструє рівень роботи фахівця, якість реалізації бізнес-процесу.
Важливість правильної організації бізнес-процесів
Бізнес-процес дає змогу працівникам розуміти послідовність обов'язків, аналізувати особливості стосунків з колегами. Грамотні алгоритми демонструють механізми роботи всім учасникам, незалежно від їхніх місць в ланцюжку, складності обов'язків. Це дає змогу швидко вводити в роботу новачків чи підмінювати робітників у відпустці, на лікарняному.
Усі бізнес-процеси — дуже динамічні, можуть з часом втрачати актуальність. Як наслідок виникає необхідність видалення більш не ефективних елементів, додавання нових. Тому алгоритми потрібно постійно тестувати, контролювати, перевіряти. Аналітика продемонструє слабкі сторони вашого бізнесу. Ви побачите, коли саме виникають труднощі, які задачі потребують максимальної уваги.
Автоматизація бізнес-процесів потрібна після масштабування бізнесу. Базова схема роботи в певний момент перестає бути досить ефективною, сприяє безперебійній роботі. Є сенс автоматизувати окремі процедури шляхом програмних рішень. Як наслідок процеси починає моделювати не керівник, а комп'ютерна система.
Комментарии:
нет комментариев