На виплати можуть претендувати найближчі родичі
За військовослужбовцями, які захоплені в полон чи заручники, інтерновані в нейтральних державах або безвісно відсутні, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення. Родичі зазначених військовослужбовців також мають право на щомісячні виплати.
Як оформити ці виплати та хто їх може отримувати розповідає Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
Хто має право на виплати
Право на отримання грошового забезпечення військовослужбовців мають:
- дружина/чоловік військового чи військової;
- повнолітні діти, які проживають разом із військовослужбовцем;
- законні представники, опікуни, піклувальники, усиновлювачі неповнолітніх дітей чи дітей-інвалідів з дитинства (незалежно від їх віку) військовослужбовця;
- люди, які перебувають на утриманні військовослужбовця або його батьки (за відсутності дружини/чоловіка та дітей).
Зазначимо, що виплати діляться на всіх, хто має на них право, в рівних частинах. У разі письмової відмови від виплати одного з членів родини його частка рівномірно розподіляється між іншими.
Виплата грошового забезпечення цим членам родин здійснюється до повного з’ясування обставин захоплення військовослужбовця в полон або заручники, його звільнення або визнання його безвісно відсутнім чи померлим. У всіх випадках виплати родині будуть надходити до дня виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини.
Як оформити виплати
Щоб отримувати виплати, члени родини полонених військових мають звернутися із заявою на ім’я командира військової частини. До неї треба додати:
- копії паспорта повнолітніх членів родини з даними про прізвище, ім’я, по батькові і реєстрацію місця проживання (перебування);
- довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) членів родини (у разі відсутності такої інформації в паспорті);
- копію свідоцтва про шлюб;
- копії свідоцтв про народження дітей;
- копію документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.
Командир військової частини протягом 15 днів має розглянути заяву та прийняти рішення щодо погодження або відмови у виплаті грошового забезпечення. Рішення мають повідомити заявнику в письмовій формі.
Важливий момент – виплата грошового забезпечення не здійснюється родичам військових, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини чи місця служби або дезертували.
Додатково
Родини військових також мають право на отримання додаткової винагороди згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 168. Йдеться про виплату додаткової винагороди під час дії воєнного стану в розмірі 30 тис. гривень щомісячно та збільшеної винагороди до 100 тис. гривень.
Валентина ТВЕРДОХЛЕБ
Комментарии:
нет комментариев