В управлінні праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердянської міської ради 4 травня відбулася пряма телефонна лінія з питань соціального захисту ветеранів війни. Відповідала на телефоні звернення ветеранів війни начальник управління Токмань Наталя Анатоліївна.
Під час прямої телефонної лінії пролунали питання пов’язані з забезпеченням ветеранів війни санаторно-курортними путівками та отримання компенсацій замість санаторно-курортного лікування інвалідами війни, правом ветеранів війни отримання субсидій на житлово-комунальні послуги, розміру щорічної разової грошової допомоги до Дня Перемоги тощо.
— Як отримати безоплатну путівку на санаторно-курортне лікування інваліду війни або грошову компенсацію?
— Згідно п.3 ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» інваліди війни мають право на безоплатне щорічне забезпечення санаторно-курортним лікуванням.
Інваліди війни, які отримують пенсію через управління пенсійного фонду забезпечуються путівкою через управління праці при наявності медичної довідки про потребу в санаторно-курортному лікуванні. Інваліди 1 групи забезпечуються 2 путівками: для себе та супроводжуючої особи (у разі потреби).
Інваліди війни, які отримують пенсій через обласний пенсійний фонд, забезпечуються путівками за місцем обліку (міському воєнному комісаріаті, МВ УМВС, СБУ, тощо).
Інваліди війни, які за станом здоров’я не можуть лікуватися, мають право 1 раз на два роки з дати подання заяви отримати компенсацію за не отримане санаторно-курортне лікування.
— Як отримати слуховий апарат ветерану війни?
— Для визначення потреби в слуховому апараті ветерану війни необхідно звернутися до лікаря — сурдолога міської поліклініки. У разі позитивного рішення Вас буде забезпечено слуховим апаратом за рахунок міського або обласного бюджету. Апарат видається один раз на 5 років.
— Який порядок щодо проведення щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни до Дня Перемоги?
— Згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня проводить управління праці та соціального захисту населення через відділення зв’язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) пенсіонерам — за місцем отримання пенсії.
Особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.
Комментарии:
нет комментариев