misto.zp.ua

Про ситуацію в Запорізькій області щодо захворювання на COVID-19

Про ситуацію в Запорізькій області  щодо захворювання на COVID-19

Про ситуацію в Запорізькій області щодо захворювання на COVID-19 та стан вакцинальної кампанії повідомив Головний державний санітарний лікар Запорізької області Тарас Тищенко.

Так, посадовець зазначив, що в умовах війни дуже важливо вчасно вакцинувати дітей та дорослих від інфекційних хвороб згідно з календарем профілактичних щеплень, а також надолужити пропущені щеплення. І обов’язково треба вакцинуватися від COVID-19.

В останні два тижні в Запорізькій області має місце поступове зростання захворюваності на коронавірусну інфекцію.

Наразі продовжує хворіти 84 особи, з яких 32 отримують лікування в умовах стаціонару. ·За минулий тиждень зареєстровано 47 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19, госпіталізовано 10 осіб, одужало 32 особи. Серед дітей зареєстровано 5 випадків захворювання.

Всього з початку епідемії зареєстровано 228200 лабораторно підтверджених випадків, в т.ч. 18559 серед дітей, 7480 серед медичних працівників.

Всього летальних випадків зареєстровано 6159, одужало 221954 особи.

– Що стосується вакцинації, то всього з початку вакцинальної кампанії станом на сьогодні щеплено 625572 особи, це 46,34% від офіційно зареєстрованого дорослого населення області. В тому числі отримали 2 щеплення 601351 осіб (44,54%). Додаткову дозу отримали 301 особа, бустерну – 44878 (7,46%), дві бустерні дози – 120. За минулий день в області проведено 484 щеплення, – поінформував Тарас Тищенко.

В Україні всі люди старші 18 років мають отримати базовий курс імунізації двома дозами вакцини від COVID-19 (Comirnaty/Pfizer-BioNTech або CoronaVac/Sinovac Biotech. Діти від 12 років можуть щепитися від COVID-19 двома дозами вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

Тарас Тищенко також нагадав, що після базового курсу можна зробити бустерну чи додаткову дозу, яку, до речі, зробив особисто 29 липня 2022 року під час здійснення робочого моніторингового візиту до пункту щеплень проти COVID-19 Центра первинної медико-санітарної допомоги № 10.

Вакцинуватися тут можуть як жителі Запоріжжя, так і внутрішньо переміщені особи. Дізнатися, де можна зробити щеплення, можна на vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19.

Люди з рядом важких хвороб, у яких міг не сформуватися належний імунітет після двох доз антиковідної вакцини, можуть отримати додаткову дозу вакцини вже через 28-90 днів після другої. Якщо людина має серйозне захворювання або під час щеплення проходила лікування, яке могло вплинути на її імунну систему, їй слід порадитися зі своїм сімейним або профільним лікарем. Якщо лікар визначить, що потрібна додаткова доза антиковідної вакцини, він видасть направлення в довільній формі на щеплення третьою дозою. Додаткову дозу можна зробити тією самою вакциною, якою ви робили перші дві, або будь-якою іншою вакциною проти COVID-19 за дозволеними в Україні схемами міксування.

– З часом ефективність усіх вакцин від COVID-19 поступово знижується. Крім того, на ефективність вакцин впливає і поява нових мутованих штамів коронавірусу. До речі, за результатами додаткових досліджень, у хворих із Запоріжжя виділено два різновиди мутації Омікрону. Тож введення бустерної дози дозволяє посилити ефективність вакцин проти COVID-19 та подовжити захист, – зазначив Тарас Тищенко.

В Україні бустерне щеплення можуть зробити усі люди старші 18 років, які отримали дві дози вакцини понад 6 місяців тому. Для бустерної дози перевагу надають м-РНК-вакцині – Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Бустерну дозу також можна зробити тією ж вакциною, якою робили базовий курс, або іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Бустерну дозу не слід плутати із додатковою. Додаткова доза призначена тільки для людей з ослабленим через важкі хвороби імунітетом. Її роблять через 28-90 днів після базового курсу щеплення та вона не впливає на термін дії COVID-сертифіката. Люди з ослабленим імунітетом, які отримали додаткову дозу, також зможуть отримати бустерну дозу. Рекомендований термін — від 3 до 6 місяців після додаткової дози, – резюмував Головний державний санітарний лікар Запорізької області.

Варто додати, що в Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти COVID-19 усім людям віком від 60 років, а також людям 18-59 років із хронічними хворобами. Для другої бустерної дози застосовуватимуть мРНК-вакцину (наразі в Україні це Pfizer) з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.

Другий бустер можуть отримати:

– люди віком понад 60 років;

– люди, які проживають у закладах догляду за літніми людьми;

– люди з інвалідністю;

– люди з імуносупресією;

– люди віком 18-59 років із медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19 (перелік станів – https://bit.ly/NTHEI_16_06_2022);

– люди віком 18-59 років із численними хронічними захворюваннями.

Департамент культури та інформаційної політики ЗОВА


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМПОЗИЦІЯДІТИ ЗАПОРІЖЖЯІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯМІГМЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
Про СМИ

Газета "МИГ" – издание с интереснейшей судьбой и историей. Первый номер ее, тогда еще "Комсомольця Запоріжжя", вышел 12 ноября 1939 года (с 1991 года "Комсомолець Запоріжжя" сменил название на "МИГ").

Все более 70-ти лет своего существования газета прошла вместе со страной, была активным участником всех этапов ее развития на пути к независимости Украины.

Журналисты газеты "МИГ" и ее дизайнеры – это профессионалы, опытные знатоки своего дела, поэтому не удивительно, что они – лауреаты многих областных, республиканских и международных конкурсов, обладатели различных стипендий. В свое время газета получила грант британского фонда WFD, грант посольства США в Украине и др.

В штате – более 50 сотрудников. Средний возраст – 38 лет. Каждый сотрудник (кроме водителей и уборщиц) имеет рабочий компьютер.

Газета имеет свою принципиальную позицию, никем не финансируется, ее владельцами издания являются сами журналисты.

С уважением,
редактор

Контакты

Адреса редакції:
69600, г. Запорожье, пр. Ленина, 152, 5-й этаж.

Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в