misto.zp.ua

Поради садівникам: переваги осінньої посадки саджанців

Поради фахівців Держпродспоживслужби в Запорізькій області

Поради садівникам: переваги осінньої посадки саджанців
 
Осіння посадка саджанців характеризується певними перевагами. Землі в осінній період досить пухкі і зволожені, у цей час відбувається успішне вкорінення саджанців, плодові культури загартовуються, не так гостро реагуючи на температурні перепади (на відміну від рослин, висаджених після зими).

Помилка садівників – купити саджанці якомога раніше, поки є вибір та на вулиці тепла погода, але найкращий час для посадки (пересадки) дерев — період їх біологічного спокою, який настає після листопаду.

Найкраще переносять осінню посадку пізні (зимостійкі) сорти фруктових дерев: яблуні, груші. А на сильно-рослих підщепах: шовковиця, горобина, алича; з листяних: тополя, верба, липа, клен, ясен та вільха.

 Восени не рекомендується висаджувати не зимостійкі сорти: груші, яблуні, абрикоси, сливи, вишні, черешні, персики, мигдаль тощо; декоративно – листяні дерева з мало розгалуженою стрижневою кореневою системою: дуб, береза, каштан, горіх, всі хвойні.

Зверніть увагу на правило осінньої посадки: вибирати районовані (якщо потрібно – зимостійкі), швидко приживанні деревні рослини (ознайомитися з переліком сортів рослин, придатних для поширення в Україні можна за посиланням. https://minagro.gov.ua/file-storage/reyestr-sortiv-roslin).

Втім, існують відмінності посадки саджанців для різних кліматичних зон.

Так, у більшості південних районів осінь здебільшого буває тривалою, а зима м’якою, тому тут навіть літні сорти груші, сливи та вишні переносять осінню посадку цілком успішно. Орієнтуючись на терміни початку листопада, слід враховувати, що в різні роки вони можуть зсуватися, так як деякі дерева в літню спеку часто припиняють ріст, а з початком серпневих дощів активно зростають. На таких саджанцях до ранньої осені пагони не встигають повністю визріти, а значить їх зимівля не пройде без втрат.

Для посадки краще вибирати одно-двох річні саджанці, тому що з віком приживання посадкового матеріалу погіршується.

При посадці дерев восени важливо мульчувати ґрунт, а також підв’язувати рослини до опори за допомогою шпалерного дроту для кріплення рослин. Мульчувати землю можна з використанням кори, соломи або опалого листя.

Ще одна важлива деталь, про яку потрібно пам’ятати при посадці дерев восени: в якості підгодівлі можна вносити тільки добрива фосфорного типу. Добрива на основі азоту сприяють входженню саджанця в вегетацію, що в переддень зими може бути згубним.

При виборі саджанців слід звернути увагу, що коріння повинно відмінно утримувати землю навколо себе. Всі маніпуляції з саджанцем слід проводити дуже обережно – адже при струшуванні частки землі обсипаються, оголюючи коріння.

Місце для багатьох культур, як плодових, так і декоративних, краще вибирати сонячне. Найкраще, якщо саджанець буде захищений від різких поривів вітру.

Щоб уникнути конкурентності, необхідно дотримуватися схеми сумісності, садити плодові культури на відстані 3 метрів один від одного. Між рослинами-конкурентами має бути близько 7 м, а колонних дерев – 2,5 м.
Наприклад, яблуня прекрасно уживається з малиною, оскільки чагарник розпушує ґрунт і насичує її киснем. Тоді як яблуня захищає малину від впливу сірої гнилі. Недалеко можна висадити клен, адже він виділяє фітонциди, що не дозволяють плодовому дереву стати жертвою плодожерок. Разом з тим, біля яблуні не рекомендується розміщувати такі фруктові дерева, як персик, черешню, вишню, грецький горіх і золотисту смородину.
Вишню дозволяється садити в саду біля черешні, сливи і винограду. Не уживається на одній території рослина з деякими сортами яблунь, смородиною і грушею. Пасльонові повинні знаходитися якнайдалі від вишні, адже вони можуть заразити її вілтом.
Посадка саджанця сливи буде хорошим рішенням, якщо в безпосередній близькості будуть рости агрус, клен і бузина. Клен потрібно періодично обрізати, щоб він не затінював сливу і благотворно впливав на плодоношення. Малина і всі види яблунь також не роблять ніякого негативного впливу, перебуваючи по сусідству.

До речі, осіння посадка має ще й такі переваги, як: зниження затрат праці садівника – цілком достатньо полити посаджене деревце один раз, а згодом з необхідним зволоженням впораються осінні дощі; до весни молоді рослини встигають набрати силу, наростивши молоді корінці, тому з настанням тепла культури одразу ж ідуть у ріст.

Дотримуйтесь цих порад та збирайте гарні врожаї!

За роз’ясненнями та консультаціями з усіх питань щодо охорони прав на сорти рослин, вибору сортів саджанців звертайтесь до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, тел. 228-00-62, 066-300-18-31.


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯПОЗИЦІЯМІГДІТИ ЗАПОРІЖЖЯMISTO.ІНФОРММЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
Про СМИ

Газета "МИГ" – издание с интереснейшей судьбой и историей. Первый номер ее, тогда еще "Комсомольця Запоріжжя", вышел 12 ноября 1939 года (с 1991 года "Комсомолець Запоріжжя" сменил название на "МИГ").

Все более 70-ти лет своего существования газета прошла вместе со страной, была активным участником всех этапов ее развития на пути к независимости Украины.

Журналисты газеты "МИГ" и ее дизайнеры – это профессионалы, опытные знатоки своего дела, поэтому не удивительно, что они – лауреаты многих областных, республиканских и международных конкурсов, обладатели различных стипендий. В свое время газета получила грант британского фонда WFD, грант посольства США в Украине и др.

В штате – более 50 сотрудников. Средний возраст – 38 лет. Каждый сотрудник (кроме водителей и уборщиц) имеет рабочий компьютер.

Газета имеет свою принципиальную позицию, никем не финансируется, ее владельцами издания являются сами журналисты.

С уважением,
редактор

Контакты

Адреса редакції:
69600, г. Запорожье, пр. Ленина, 152, 5-й этаж.

Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в