Лента статей
Про СМИ

Областная газета «Индустриальное Запорожье» плюс «Панорама» - единственная ежедневная газета: выходит 4 раза в неделю и 16 - в месяц всего за 6,95!
В ней - все события города и области, по Украине и в мире, полезные советы, новости культуры и спорта. Подписчики газеты три раза в год участвуют в акциях с ценными подарками.

Контакты

Адрес редакции:
69600, г. Запорожье, пр. Ленина 152
Телефоны:
228-30-15 (приемная)
228-30-17, 228-30-18 (новости)
228-13-31 (экономика)
228-12-32 (культура)
228-30-19 (Контакт)
228-30-21 (спорт)
Интернет-сайт:
www.iz.com.ua
E-mail:
advert@iz.com.ua (служба рекламы)
marketing@iz.com.ua (служба реализации)

misto.zp.ua

Підвищення імунітету під час пандемії коронавірусу: правда і міфи

 

Зміцнення імунітету для зниження ризику зараження новою коронавирусной інфекцією – справа важлива і потрібна

Але в умовах надлишку інформації на цю тему буває досить складно відрізнити дійсно корисні поради від «інформаційного шуму». У цьому матеріалі ми «відокремили зерна від плевел» на підставі результатів найновіших досліджень, проведених вченими з різних країн.

ПРАВДА

Отже, почнемо з правди. Що дійсно підвищує стійкість до вірусних респіраторних захворювань, до яких відноситься і Covid-19:

Вітамін (гормон) D. Німецький доктор Міхаель Фельд в інтерв’ю для найкрупнішого в Німеччині таблоїду «Більд» (Bild) рекомендував вживати вітамін D всім небайдужим до власного здоров’я. Без достатньої кількості «сонячного вітаміну» не може бути сильного імунітету – особливо це стосується якраз імунітету до респіраторних захворювань.

Ранньою весною дефіцит цього вітаміну спостерігається практично у всіх, а карантинна домашня самоізоляція ще сильніше погіршує ситуацію. Тільки з продуктів харчування отримати достатню кількість цієї речовини неможливо. А щоб зрозуміти, скільки її необхідно приймати у вигляді добавок, потрібно здати аналіз крові на рівень вітаміну D.

Люди з рівнем вітаміну D в крові менше 40 нг/мл заражаються інфекційними (включаючи вірусні) захворюваннями верхніх дихальних шляхів вдвічі частіше ніж люди з більш високим вмістом цієї речовини в крові. Вкрай важливо відстежувати кількість вітаміну D людям з ХОЗЛ, астмою, бронхітами та іншими хронічними захворюваннями дихальної системи. Саме ці люди відносяться до однієї з груп ризику стосовно Covid-19.

Здати кров на дослідження можна не виходячи з дому – для цього достатньо оформити в лабораторії МедЛаб послугу «Виїзд додому». Крім перевірки рівня вітаміну D людям, які мають симптоми ГРВІ, рекомендується також здати кров на загальний розгорнутий аналіз, віруси грипу А та В типів, а також на С-реактивний білок (високочутливий hsCRP), який вкаже на наявність в організмі вірусної чи бактеріальної інфекції.

 Антиоксиданти. Британський лікар Майкл Барніш дав деякі рекомендації, опубліковані виданням Express. Одна з них стосується прийому антиоксидантних речовин – коензиму Q10, альфа-ліпоєвої кислоти, селену, бета-каротину, лікопіну. Прийом цих речовин стане непоганою профілактикою зараження. Якщо під рукою немає БАД, рекомендується збільшити споживання томатів у вигляді соків та соусів, моркви, пісного м’яса, листових зелених овочів (шпинату, руколи та ін.), брокколі.

 Електроліти. Ще одна рекомендація від Майкла Барніша. Доктор радить приймати добавки магнію, а з натуральних продуктів налягати на банани.

Крім того, імунітет до респіраторних захворювань зміцнюється прийомом вітамінів А, Е, С (останній бажано приймати в ліпосомальній формі, яка краще засвоюється організмом, і в не дуже великих дозах), а також цинку.

 Молочні продукти. Китайські вчені закликали громадян республіки підвищити споживання молочних продуктів. З точки зору підвищення імунітету до коронавірусної інфекції, найбільш корисними є кисломолочні продукти – кефір, ряжанка та інша «молочка», ферментована молочнокислими бактеріями або збагачена пробіотиками. У крайньому випадку можна пити звичайне молоко (близько 300 г в добу), його сухий еквівалент (38 г), їсти твердий чи м’який сир (не менш 30 г).

 Посилений питний режим. Портал Times Now цитує індійських дослідників: випиваючи 2–3 л чистої негазованої води в добу, ви зможете істотно поліпшити імунну функцію. А в разі зараження добре «наповнений» водою організм буде набагато активніше виводити потрапив в нього вірус, ніж зневоднений.

А ще в період пандемії коронавируса рекомендується відмовитися від куріння, вживання алкогольних напоїв та від надмірних фізичних навантажень – все це виснажує імунну систему.

МІФИ

Переходимо до дезінформації. НЕ допоможуть захиститися від інфікування такі заходи, як:

 Промивання носа / носоглотки солоною водою. Про це говорять експерти системи охорони здоров’я Великобританії NHS: полоскання такого роду (неважливо, морською або просто підсоленою водою) не здатні знижувати ризик респіраторних захворювань, в тому числі й Covid–19.

 Гарячі ванни, прогулянки по холоду та інші способи перегріву чи переохолодження організму. Підвищені або знижені зовнішні температури ніяк не впливають на ризик заразитися, оскільки у здорової людини температура тіла залишається в межах 36,5–37 градусів Цельсія незалежно від умов «за бортом».

 Розтирання всього тіла спиртом, спиртовмісними рідинами або хлорним вапном. Ця надлишкова міра може привести хіба що до опіку слизових оболонок. Якщо ж вірус вже є в організмі, то розтирання тим більше не допоможуть.

Також безсилими в якості профілактичних засобів офіційно визнані часник, кунжутне масло, дитяча сеча, кокаїн і вакцини проти пневмонії.

Тому краще не мудрувати лукаво, а виконувати рекомендації з першої частини цієї статті, часто і ретельно мити руки та намагатися не залишати будинок без крайньої необхідності (а якщо вже довелося – дотримуватися «соціальної дистанції» з іншими людьми мінімум в 1 метр).

Бережіть себе і своїх близьких, не піддавайтеся паніці та будьте здорові!


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
ПОЗИЦИЯ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ИНДУСТРИАЛЬНОЕ ЗАПОРОЖЬЕ
РОСТ
МИГ
ДЕТИ ЗАПОРОЖЬЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА
ПОРОГИ
MISTO.ИНФОРМ
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ
СОДРУЖЕСТВО
ПРАВДА (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ИСТЕБЛИШМЕНТ. АНАЛИТИКА (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
ОКРУЖАЮЩАЯ СРЕДА. ТРК АЛЕКС (АРХИВ)
БЕЛАЯ СТРЕЛА (АРХИВ)
ЗНАМЯ ТРУДА (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | | follow us on | читайте нас в |