misto.zp.ua

Новорічні розпродажі: поради запоріжцям

Новорічні розпродажі: поради запоріжцям

Напередодні новорічних свят фахівці Держпродспоживслужби в Запорізькій області надали читачам «МИГу» корисні поради щодо вибору якісних новорічних прикрас, подарунків, ялинок тощо.

Як обрати безпечні ялинкові прикраси

По-перше, краще не купувати іграшки на стихійних ринках – продукція невідомого виробника може бути небезпечною: від гострих кутів виробу до наявності токсичних речовин у його складі.

Не варто економити на новорічній продукції. Краще заплатити більше, але бути впевненим у якості та безпечності товару.

Проведіть по іграшці рукою: якщо блискітки чи фарба осипаються та лишаються на руці – відмовтеся від покупки. Це може становити небезпеку для здоров’я і навіть життя дитини у разі, якщо вона візьме таку іграшку до рук чи до рота і в її організм потраплять токсичні речовини.

Хімічний склад прикраси неможливо визначити відразу на місці продажу. В такому разі застереження одне: використовуйте прикрасу тільки за призначенням. Не варто дозволяти дитині з нею гратися.

Якщо прикраса має надмірно яскравий колір або неприємний запах, це може означати, що при її виготовленні була застосована дешева і ймовірно токсична фарба.

Обережно ставтеся і до м’якої пластмаси з неприємним запахом, оскільки це може свідчити про вміст у ній шкідливих речовин.

Новорічні костюми та маски

Карнавальні костюми та маски також можуть бути небезпечними для дитячого здоров’я. Купуючи такий костюм, насамперед варто звернути увагу на те, чи не виготовлений він з небезпечного, займистого матеріалу.

Пам’ятайте, що карнавальні костюми, які впритул прилягають до тіла, сертифікуються так само, як одяг, і мають такі ж вимоги до якості тканини.

Карнавальна маска має бути пожежобезпечною та симетричною. Отвори для очей, носа, рота повинні розміщуватися на ній так, щоб дитина могла добре бачити і не задихалася, коли вдягне її.

Зверніть увагу на запах та колір костюма і маски. Якщо запах здався вам неприємним, а колір неприродно яскравим, краще не купувати такий товар.

Штучні ялинки

Яке ж Новорічне свято без вічнозеленої лісової красуні? Вибору штучної ялинки також треба приділити особливу увагу. Вони, як і ялинкові прикраси, не підлягають обов’язковій сертифікації, але повинні мати документи, що засвідчують їх якість. Перед покупкою попросіть продавця показати вам цей документ, адже штучна ялинка знаходитиметься в оселі не один рік.


Перш ніж купувати ялинку, якою б гарною і прийнятною за ціною вона не була, обов’язково поцікавтеся у продавця, з якого матеріалу вона виготовлена. Наприклад, поліпропілен – це полімер, який не виділяє токсичних речовин, з нього ще виготовляють тару для пакування продуктів харчування. Полівінілхлорид – пластик, що виготовляється з невідновних нафтових ресурсів. Якщо деревце з цього матеріалу стоїть у приміщенні недовго і діти не мають можливості запхати його гілочку до рота – безпосередньої загрози їхньому здоров’ю немає. Але лише за умови, що вміст свинцю в ялинці не перевищує норми!

Якщо ялинка має неприємний запах, сподіватися на те, що він “вивітриться”, не варто. Це може бути сигналом наявності токсичних речовин у матеріалі, з якого її зроблено.

У будь-якому разі не варто ставити штучну ялинку у кімнаті, де дитина спить чи проводить багато часу.

Важливо! Дуже розповсюдженою хитрістю користуються недобросовісні виробники та постачальники, які напередодні новорічних свят спеціально маркують іграшки як «новорічні сувеніри» або «ялинкові прикраси». Оскільки на відміну від дитячих іграшок сувенірна продукція не підпадає під дію Технічного регламенту безпеки іграшок і обов’язковій сертифікації також не підлягає.

Але звертаємо вашу увагу на те, що дія Технічного регламенту розповсюджується на: костюми ігрові, костюми карнавальні та маски; іграшки для дітей різдвяні (крім ялинкових та декоративних прикрас).

І як висновок, хочеться сказати, що найефективніший спосіб убезпечити себе та своїх дітей від неякісних іграшок – купувати їх у спеціалізованих магазинах, супермаркетах, де іграшки мають необхідне маркування, а продавець надасть всю необхідну документацію, яка підтверджує безпеку та якість обраної продукції.

Фото авторки та з відкритих джерел


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОЗИЦІЯ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
МІГ
ПОРОГИ (АРХИВ)
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
БЕЛАЯ СТРЕЛА (АРХИВ)
ЗНАМЯ ТРУДА (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Газета "МИГ" – издание с интереснейшей судьбой и историей. Первый номер ее, тогда еще "Комсомольця Запоріжжя", вышел 12 ноября 1939 года (с 1991 года "Комсомолець Запоріжжя" сменил название на "МИГ").

Все более 70-ти лет своего существования газета прошла вместе со страной, была активным участником всех этапов ее развития на пути к независимости Украины.

Журналисты газеты "МИГ" и ее дизайнеры – это профессионалы, опытные знатоки своего дела, поэтому не удивительно, что они – лауреаты многих областных, республиканских и международных конкурсов, обладатели различных стипендий. В свое время газета получила грант британского фонда WFD, грант посольства США в Украине и др.

В штате – более 50 сотрудников. Средний возраст – 38 лет. Каждый сотрудник (кроме водителей и уборщиц) имеет рабочий компьютер.

Газета имеет свою принципиальную позицию, никем не финансируется, ее владельцами издания являются сами журналисты.

С уважением,
редактор

Контакты

Адреса редакції:
69600, г. Запорожье, пр. Ленина, 152, 5-й этаж.

Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в