Нафта дешевшає рекордними темпами: ф’ючерси на Brent 30 квітня знизилися на 1,8% до 63,1 долара за барель, WTI – також на 1,8%, до 59,3 долара. Від початку місяця обидві марки втратили понад 15%, що стало найглибшим падінням з листопада 2021 року. Головні чинники – ослаблення попиту через загострення глобальної торговельної війни та зростання побоювань щодо надлишкової пропозиції, пише IZ.com.ua посилаючись на Reuters.
Обвал цін посилився після оголошення президентом США Дональдом Трампом 2 квітня про запровадження мит на весь імпорт. КНР відповіла симетричними заходами, загостривши конфлікт між двома провідними світовими економіками та найбільшими споживачами нафти.
Опитування агентства Reuters вказує, що нова хвиля тарифів значно підвищує ризики глобальної рецесії. У квітні зафіксовано найстрімкіше за останні 16 місяців падіння виробничої активності в Китаї, а в США – найнижчий рівень споживчої впевненості за останні п’ять років.
Попри нещодавні кроки Білого дому щодо пом’якшення тарифів на автомобілі, ситуація на ринку залишається напруженою. Джерела Reuters повідомляють, що країни ОПЕК+ можуть другий місяць поспіль підвищити обсяги видобутку. Відповідну ініціативу планують обговорити 5 травня на засіданні альянсу.
Аналітики компанії PVM попереджають про ризик додаткових поставок нафти не лише від ОПЕК+, а й у разі зрушень на дипломатичних фронтах щодо Ірану та України. Це може збігтися в часі з падінням попиту, поглиблюючи кризу.
Тиск на ринок посилило й зростання нафтових резервів у США. За тиждень вони збільшилися на 3,8 млн барелів, згідно з даними Американського інституту нафти.
Комментарии:
нет комментариев