На тимчасово окупованій території Запорізької області російські окупанти та їхні колаборанти розпочали створення системи тотального стеження у вищих навчальних закладах. Про це повідомляє Центр національного спротиву.
За даними активістів, місцевий окупаційний «департамент освіти» спільно з ФСБ намагається перетворити студентське самоврядування на мережу інформаторів, яка нагадує діяльність печально відомого «штазі».
Основна ідея окупантів полягає у залученні студентських рад до виявлення нелояльних студентів та викладачів. Студенти-активісти мають фіксувати підозрілі висловлювання своїх одногрупників і викладачів та передавати цю інформацію силовим структурам і окупаційному департаменту освіти.
Фактично йдеться про створення класичної системи доносів, яка охопить всю освітню систему на захопленій території. Окупанти сподіваються контролювати таким чином настрої у студентському середовищі та виявляти осіб, які зберігають лояльність до України.
Проте, за інформацією активістів, ініціатива окупантів зазнає значних труднощів. В охочих співпрацювати з окупаційними структурами менше десяти осіб у кожному навчальному закладі, що свідчить про категоричне небажання студентів брати участь у такій діяльності.
Більшість студентів обирають тактику пасивного опору — тримаються осторонь окупаційних ініціатив або імітують лояльність, щоб уникнути тиску з боку силовиків. При цьому справжніми доносами на товаришів чи викладачів студенти не займаються.
Комментарии:
нет комментариев