misto.zp.ua

«Малюки були дуже нервові»: як на Львівщині відкрили відремонтований будинок для дітей-сиріт із Запоріжжя

У будинку фунціонуватиме дитячий кабінет для занять з психологами, реабілітаційна зала та декілька ігрових кімнат.

Малюки були дуже нервові

 

20 січня відбулося урочисте відкриття відремонтованого санаторію в селі Журавно, Стрийського району. Наразі там проживають діти-сироти із Запоріжжя.

У 2021 році санаторій перепрофілювали в «Журавненський будинок підтриманого проживання психоневрологічного типу». Вже 16 березня 2022 року сюди евакуювали дітей-сиріт із Запорізького дитячого будинку «Сонечко».

Дітки спочатку проживали в занедбаному приміщенні, але згодом за ініціативи керівництва закладу та підтримки Львівської ОВА розпочали ремонтні роботи.

«Метою було не відтворювати дитячий будинок, адже це не та інституційна форма де треба ростити щасливих людей. Наша мета — створити умови для щасливого дитинства малят у часі війні. Ми робили все для того щоб вони відчували себе як вдома та бачили що про них турбуються» начальник Львівської ОВА Максим Козицький

Загалом на ремонт будівлі витратили 26 мільйонів гривень: 15 млн виділила Львівська ОВА з обласного бюджету, і ще 11 млн надали польські, німецькі та естонські благодійні організації.

За ці кошти відбудували спальний корпус, харчоблок, облаштували душові кімнати, пральню та відремонтували дах будинку. Окрім цього, на території встановили модульну котельню та придбали потужний генератор. Також для дітей облаштували спеціальний кабінет для занять із психологами.

 

ремонт будівлі

Приміщення школи.

 

ремонт будівлі

Кабінет для занять з психологом.

 

ремонт будівлі

Їдальня.

 

ремонт будівлі

Кабінет для занять з дошкільнятами.

Загальна площа нового приміщення 1200 кв метрів. Там створили більше ніж 10 просторих кімнат з сучасними меблями. В них можуть розміститися близько 80 дітей.

 

ремонт будівлі

 

ремонт будівлі

 

ремонт будівлі

Відремонтовані кімнати.

За словами працівників школи, спочатку малюки були дуже нервові. Особливо важко вони реагували на сигнали повітряної тривоги, однак з часом вони все ж стали більш спокійними.

«Зараз тут в нас перебуває 84 дитини з особливими потребами віком від 2 до 7 років і 40 працівників закладу, які приїхали із Запоріжжя. Загалом у нас працює 117 осіб, але і цього замало. Незабаром до нас планують привезти ще дітей, але вже меншого віку, від 0 до 2 років, теж із Запорізького закладу «Сонечко». Вихователів дуже бракує, адже у розрахунку на одну особу припадає 3-4 дитини», — розповіла Ольга Буян.

На урочисте відкриття запросили представників Львівської ОВА та усіх благодійників, які долучилися до ремонту Журавненської школи для дітей-сиріт. Вони вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв України. Голова ЛОВА Максим Козицький подякував керівникам закладу та представникам благодійних організацій.

Вшанування загиблих

Вшанування загиблих.

Максим Козицький вручив подяки благодійникам

Максим Козицький вручив подяки благодійникам.

 

Благодійники та представники ЛОВА

Благодійники та представники ЛОВА.

Згодом у відбудованому комплексі хочуть відновити роботу занедбаного басейну. Також на базі школи можуть зробити реабілітаційний центр, де діти з особливими можливостями зможуть отримати оздоровчі послуги.


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМПОЗИЦІЯДІТИ ЗАПОРІЖЖЯМІГМЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
Про СМИ

В 2004 году один молодой человек решил помочь детям в интернате. Парня звали Альберт Павлов, и он хотел подготовить детей к выходу во взрослую жизнь. Ведь за воротами интерната нет нянь и воспитателей, а на завтрак, обед и ужин надо сначала заработать. Так появился проект www.deti.zp.ua

В 2007 году проект перерос в Благотворительный фонд «Счастливый ребёнок» с офисом, сотрудниками и счетами в банке. Сейчас фонд объединяет тысячи жертвователей, и помогает детям, больницам, малообеспеченным и приёмным семьям. Ежегодно объём помощи составляет несколько миллионов гривен.

В этой рубрике мы размещаем актуальную информацию фонда о нуждах детей, лишенных родительской заботы, а также о потребностях тяжело больных ребят.

Надеемся на Вашу поддержку и помощь!

Контакты

Благотворительный фонд «Счастливый ребёнок»

Сайт: www.deti.zp.ua
Email: info@deti.zp.ua
FB: @detizpua
Телефоны:
+380 (50) 452-03-92
+380 (96) 700-55-91 (моб.)

Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в