Запорізька служба зайнятості запевняє, що знайти роботу у місті цілком реально.
Зокрема є можливість долучитися до виконання суспільно корисних робіт у період пошуку основного місця працевлаштування. Для цього достатньо звернутися до Запорізького обласного центру зайнятості.
Суспільно корисні роботи – це допомога постраждалим внаслідок бойових дій, будівництво захисних споруд, забезпечення роботи пунктів незламності, розвантаження, фасування та доставка гуманітарної допомоги, надання громадянам соціальних послуг, відновлення житлових будників і приміщень, виконання допоміжних робіт для ЗСУ, розбір завалів.
Фахівці ЗЦЗ нагадують, що взяти участь у суспільно корисних роботах можуть як зареєстровані безробітні, так і ВПО, що просто перебувають на обліку у службі зайнятості. Головними умовами для кандидатів, що мають бажання долучитися до виконання таких робіт є: відсутність зайнятості і наявність страхового стажу.
На учасників суспільно корисних робіт поширюються всі соціальні гарантії трудового законодавства, укладаються строкові трудові договори, а період участі зараховується до страхового стажу людини. Заробити при цьому можна до 12 тисяч гривень за повний місяць робіт.
– Із початку року Запорізькою службою зайнятості було укладено більше 100 договорів на виконання суспільно корисних робіт. На сьогодні, замовниками є 40 організацій, серед яких: благодійні фонди, громадські організації, сільські та селищні ради, комунальні подприємства, військові адміністрації. До участі у суспільно корисних роботах наразі залучено майже чотири тисячі охочих. Для людини – це спосіб не лише заробити на життя, а й допомогти своїй країні, попрацювати на нашу перемогу, – відзначила директорка Запорізького обласного центру зайнятості Зінаїда Бойко.
Також нещодавно в Запоріжжі пройшов «Ярмарок вакансій» для людей з інвалідністю. Захід зібрав представників 20 підприємств різних галузей міста та району та близько 100 безробітних, зацікавлених у працевлаштуванні. Люди змогли отримати вичерпну інформацію від фахівців служби зайнятості щодо вакансій, які відповідають їх потребам.
Крім того, на тренінгу, що провели у Запорізькому обласному центрі зайнятості для людей з інвалідністю, навчали психологічної стійкості під час пошуку роботи. Спеціалісти громадської організації «Відповідальні громадяни» розповіли про методи самопрезентації, монетизацію талантів, виконали вправи на актуалізацію внутрішнього ресурсу і підтримку впевненості у собі.
За словами Зінаїди Бойко, служба зайнятості докладає всіх зусиль, аби допомогти людям з інвалідністю знайти своє місце в суспільстві: відкрити власну справу, отримавши грант від держави, працевлаштуватися чи перенавчитися безкоштовно на більш затребувану спеціальність.
Для цього працюють декілька дієвих програм, які стимулюють роботодавців наймати людей з інвалідністю.
Зокрема державою передбачено компенсацію витрат за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю. Наприклад, у разі облаштування робочих місць для людей з інвалідністю І групи роботодавець може отримати компенсацію на допоміжні засоби до 106,5 тисяч гривень. При працевлаштуванні осіб з інвалідністю ІІ групи – до 71,0 тисяч гривень.
У поточному році в Запоріжжі та районі облаштовано вже 25 таких місць. За це роботодавці отримали 1,73 млн гривень.
Крім того, сплачено більше одного мільйона гривень за працевлаштування 28 внутрішньо-переміщених осіб з інвалідністю.
Детально про всі програми від служби зайнятості можна дізнатися у Contact-центрі ЗОЦЗ за номером телефону 0-800-33-67-28, або на сайті.
Фото з відкритих джерел
Комментарии:
нет комментариев