Сучасні технології будівництва характеризуються використанням нових матеріалів або вже існуючих, які раніше не застосовували для зведення житлових приміщень. Прогрес у сфері будівництва не стоїть на місці, він рухається великими кроками вперед. А це означає, що процеси оптимізуються і підлаштовуються під потреби споживача. СІП панелі є саме таким сучасним оптимізаційним матеріалом, який сьогодні активно використовують для будівництва малоповерхових житлових будинків.
СІП (SIP) панель, це скорочення від 3-х англійських слів Structural Insulated Panel - SIP, що складається з трьох шарів:
- Покриття;
- Утеплювач;
- Покриття.
Для покриття використовують ОСБ плити, а для утеплювача - пінополістирол. Чим товщий утеплювач такої панелі, тим теплішою буде готова споруда.
Відмінною рисою будівництва житлових будинків із СІП-панелей є незалежність виконання робіт від пори року. Будинки можна будувати і взимку, і восени, коли на вулиці переважає висока вологість. Готові житлові приміщення відмінно зберігають тепло в холодну пору року і прохолоду в літню спеку, мають оптимальну звукоізоляцію.
Будівельні роботи зі зведення будинку починаються з облаштування основи - фундаменту. Оскільки майбутня будівля матиме невелику вагу, фундамент може бути полегшеним, наприклад гвинтовим, пальовим або стрічковим. Далі зводять каркас будинку, використовуючи оброблений брус, листи і дошки.
Обшивка каркаса СІП панелями починається з кутів будівлі. Після завершення зведення стін, виконують монтаж даху, для цих цілей прийнятні будь-які покрівельні матеріали. Фінальна стадія - облаштування інженерних систем будівлі та внутрішнє оздоблення приміщень.
Переваги СІП будинків полягають у тому, що вони не потребують додаткового оздоблення ззовні, оскільки мають привабливий вигляд. Фасад можна пофарбувати в будь-який тон, залежно від задумів дизайнера або побажань господарів. Додаткового утеплення або охолодження будинок також не потребує, оскільки панелі відмінно захищають приміщення від проникнення холоду, сонячних променів, утримують внутрішнє тепло або прохолоду.
Будівельний матеріал максимально щільно кріпиться до каркаса споруди, що дає змогу зменшити витрату ущільнювальних матеріалів і герметиків. Ця технологія дає змогу монтувати будівлі за короткі терміни. Наскільки короткі запитаєте Ви? Наприклад, цю двоповерхову базу відпочинку з СІП панелей, площею 245 м2, побудували всього за 2 місяці!
Вогне- та біо-обробка матеріалів дає змогу захистити будівлю від вологи, а її міцність чудово витримує сильні пориви вітру, снігопади та іншу негоду. Панелі та дерев'яний каркас у житловому будинку забезпечить комфорт мікроклімату, без використання спліт-систем.