Лента статей
Про СМИ

Главный редактор Галина Ивановна СтицинаГазета "МИГ" – издание с интереснейшей судьбой и историей. Первый номер ее, тогда еще "Комсомольця Запоріжжя", вышел 12 ноября 1939 года (с 1991 года "Комсомолець Запоріжжя" сменил название на "МИГ").

Все более 70-ти лет своего существования газета прошла вместе со страной, была активным участником всех этапов ее развития на пути к независимости Украины.

Журналисты газеты "МИГ" и ее дизайнеры – это профессионалы, опытные знатоки своего дела, поэтому не удивительно, что они – лауреаты многих областных, республиканских и международных конкурсов, обладатели различных стипендий. В свое время газета получила грант британского фонда WFD, грант посольства США в Украине и др.

В штате – более 50 сотрудников. Средний возраст – 38 лет. Каждый сотрудник (кроме водителей и уборщиц) имеет рабочий компьютер.

Газета имеет свою принципиальную позицию, никем не финансируется, ее владельцами издания являются сами журналисты.

С уважением,
редактор

Контакты

Адрес редакции:
69600, г. Запорожье, пр. Ленина, 152, 5-й этаж.
Телефон:
787-52-11
Справки о приеме частных объявлений:
787-51-84
Подписной индекс:
40488
Интернет-сайт:
www.mig.com.ua

Подробная информация

misto.zp.ua

В новому році оренда комунального майна в обласній раді відбуватиметься за новими правилами

В новому році оренда комунального майна в обласній раді відбуватиметься за новими правилами

В грудні 2019 року набрав чинності оновлений Закон України «Про оренду державного та комунального майна», схвалений  Верховною Радою України 3 жовтня 2019 року.

Згідно з  Перехідними положеннями  Закону, він  вводиться  в дію   у лютому 2020 року, відповідно, уже з початку поточного року передача майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ міст області буде здійснюватися за новими правилами.

В обґрунтування прийнятих нововведень законодавець  виходив з того, що попередній Закон, прийнятий у 1992 році, не відповідав вимогам сучасності, а новий Закон розроблений з метою підвищення ефективності орендних відносин, спрощення та осучаснення процедури оренди державного та комунального майна, забезпечення конкурентоспроможності державного та комунального майна у відносинах оренди та спрямований на пожвавлення економічного розвитку, залучення додаткових інвестицій, посилення захисту прав орендарів тощо. Відповідно, Законом впроваджуються принципово нові механізми передачі майна орендарю шляхом проведення електронного аукціону, встановлюються засоби запобігання зловживанням при передачі державного та комунального майна в оренду тощо.

Управління юридичного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату Запорізької обласної ради зауважує на деяких нововведеннях, які суттєво вплинуть на орендні відносини нерухомого майна  комунальної власності обласної ради. Зокрема, вводиться поняття продажу права оренди через аукціон, вартість оренди буде розраховуватися виходячи з балансової, а не оціночної (ринкової) вартості, вивчення попиту на об’єкт оренди відбуватиметься на електронному майданчику, а не через публікацію у друкованому ЗМІ, тощо.

Юристи виконавчого апарату, передбачаючи введення в дію нового Закону, вже ініціювали прийняття на останній минулорічній сесії рішення, яке дозволить своєчасно підготуватися до впровадження нового законодавства у своїй діяльності комунальних установ, закладів та підприємств обласної ради. Начальник управління юридичного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату облради Єгор Мороз надав з цього приводу фаховий коментар:

— Обласною радою ще у квітні  2017-го року прийнято регуляторний акт (порядок передачі майна в оренду, порядок проведення аукціонів, тощо), який суттєво підвищив відкритість та прозорість процедури передачі в оренду комунального майна шляхом проведення відкритого аукціону на визначення орендаторів та вартості оренди. Тож, у питанні відкритості обласна рада вже на два роки випередила прийнятий Закон. В цілому, обрана законодавцем концепція залучення відкритих електронних майданчиків до реалізації місцевими радами питань розпорядження майном комунальної власності  зрозуміла та є послідовною. Однак, певні нововведення Закону викликають деякі нерозуміння. Приміром, ч.1 ст.8 нового Закону зазначає, що вартістю об’єкта оренди для цілей визначення стартової (базової) орендної плати є його балансова вартість станом на останнє число місяця, який передує даті визначення стартової орендної плати. На наше переконання, це може понизити надходження до обласного бюджету від оренди майна та майнових комплексів спільної власності, адже на сьогодні в обласній раді вартість оренди визначається ринковою вартістю. Крім того, частина 2 статті 5 Закону визначає що передача в оренду комунального майна має здійснюватись за відповідним Порядком, прийнятим Кабінетом Міністрів України. В цьому контексті слід звернути увагу не тільки на відсутність такого розробленого порядку, але й перебирання державним органом прав та повноважень органів місцевого самоврядування в цій частині, що не відповідає обраному курсу децентралізації, — акцентував начальник управління.

Єгор Мороз зауважив і на нововведені стосовно строків оренди. Так, Закон передбачає обов’язковий мінімальний строк 5 років без перегляду умов оренди. Він переконаний, що встановлені на сьогодні Запорізькою облрадою правила оренди (до 3 років з встановленням вартості виходячи з оцінки ринкової вартості) більше відповідають сучасним ринковим умовам, є більш гнучкими для орендаторів та орендодавців, дозволяють суттєво поповнювати обласний бюджет.

Приміром за минулий рік обласний бюджет отримав 6,5 млн. грн. плати за оренду цілісних майнових комплексів та майна спільної власності. План на січень-грудень 2019 року з плати за оренду цілісних майнових комплексів та майна спільної власності в обсязі 5,6 млн. грн. виконаний на 117,1%, перевиконання плану становить майже 1 млн. грн. Відділ комунікацій Запорізької обласної ради.

ОСТАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ

 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
ИНДУСТРИАЛЬНОЕ ЗАПОРОЖЬЕ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОЗИЦИЯ
МИГ
ДЕТИ ЗАПОРОЖЬЯ
MISTO.ИНФОРМ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА
РОСТ
ПОРОГИ
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ
СОДРУЖЕСТВО
ПРАВДА (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ИСТЕБЛИШМЕНТ. АНАЛИТИКА (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
ОКРУЖАЮЩАЯ СРЕДА. ТРК АЛЕКС (АРХИВ)
БЕЛАЯ СТРЕЛА (АРХИВ)
ЗНАМЯ ТРУДА (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | | follow us on | читайте нас в |