У переговорах з питань безпеки у Чорному морі, які стартували у Туреччині 15 квітня, беруть участь представники Туреччини, Франції, Великої Британії та України. Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на президента України Володимира Зеленського.
«У Туреччині відбувається зустріч військових з питань безпеки у Чорному морі. Це стосується насамперед "коаліції тих, хто шкодує", відповідних кроків. Там будуть представники Європи, які були визначені на саміті в Парижі — це Британія, Франція, обов'язкова присутність України, та сторона, що приймає, Туреччина»,— сказав Володимир Зеленський на прес-конференції в Одесі.
Раніше агентство «РІА Новини» з посиланням на джерело у турецькому Міноборони повідомляло, що консультації триватимуть два дні. За даними агентства, представників Росії на зустрічі немає. ЗМІ з посиланням на адміністрацію турецького лідера Реджепа Тайіпа Ердогана писали, що конкретних домовленостей щодо зустрічей Росії та України для обговорення питань безпеки судноплавства у Чорному морі поки що немає.
У неділю, 13 квітня, телеканал CNN Turk з посиланням на джерела в Міністерстві оборони Туреччини повідомив, що 15-16 квітня в Анкарі заплановано переговори представників Росії та України щодо безпеки судноплавства у Чорному морі. Уточнювалося, що у зустрічі візьмуть участь представники військових відомств іноземних держав. Глава МЗС України Андрій Сибіга не підтвердив інформацію про майбутні переговори російських та українських офіційних осіб з питань безпеки у Чорному морі.
25 березня Кремль повідомив, що Росія та США за підсумками останнього раунду переговорів в Ер-Ріяді обговорили безпеку судноплавства у Чорному морі. Сторони домовилися виключити застосування сили та запобігти використанню комерційних судів у військових цілях у Чорному морі. У Кремлі уточнили, що домовленості набудуть чинності після зняття санкцій з Россільгоспбанку та інших фінансових організацій, які беруть участь у міжнародній торгівлі продовольством та добривами, а також після підключення до SWIFT та відкриття необхідних кореспондентських рахунків.
Комментарии:
нет комментариев