misto.zp.ua

В адміністрації Дональда Трампа почалися чвари з приводу торговельної політики

В адміністрації Дональда Трампа почалися чвари з приводу торговельної політики

Започаткована президентом США Дональдом Трампом «світова тарифна війна» призвела до розбратів у його власному таборі. Мільярдер Ілон Маск та головний стратег нинішнього економічного тиску на інші країни за рахунок підвищення мит Пітер Наварро вже встигли обмінятися публічними образами, а американські ЗМІ повідомляють про глибокий розкол між паном Маском та президентом Трампом. Населення США в цій суперечці схиляється на бік мільярдера — лише чверть населення очікує на позитивний ефект від ввізного мита.

Цей тиждень ознаменувався публічною суперечкою між двома близькими соратниками президента США Дональда Трампа — мільярдером Ілоном Маском та старшим радником президента США з торгівлі та виробництва Пітером Наварро. Все почалося з того, що Наварро в інтерв'ю телеканалу CNBC пройшовся Tesla, яка належить Маску. Як заявив радник Трампа, більшість деталей для електрокарів цієї марки поставляється з-за кордону: акумулятори з Японії та Китаю, а електроніка з Тайваню, тоді як на американській території відбувається лише складання автомобілів.

Така схема організації виробництва, на думку Наварро, суперечить тарифній політиці президента Трампа, який прагне, щоб усе виробництво здійснювалося у США.

Відповідь Ілона Маска не забарилася. 8 квітня американський підприємець назвав свого опонента ідіотом, який «дурніший за мішку з цеглою», розмістивши відповідний коментар у соцмережі Х.

Протягом пан Маск помітив, причому справедливо, що у Tesla найбільше автомобілів американського виробництва. «Tesla — найбільш вертикально інтегрований автовиробник в Америці із найвищим відсотком американських деталей. Наварро повинен запитати вигаданого ним фальшивого експерта Рона Вару (псевдонім Наварро у його роботах з економіки)», - зазначив мільярдер. Його слова підтверджує статистика: з 2021 року Tesla є незмінним лідером у American-Made Index за ступенем локалізації виробництва автомобілів у США.

Така «дуель» між двома прихильниками чинного президента невипадкова: пан Маск виступає проти запровадження непідйомного мита на експорт для низки країн, які розробляв та лобіював пан Наварро. Джерела The Washington Post повідомляли, що після анонсування нового тарифного пакету пан Маск кілька разів намагався переконати президента Трампа відмовитись від цієї витівки. Той, проте, вважав за краще прислухатися до Пітера Наварро.

В результаті мільярдер вирішив перенести суперечку у публічний простір, причому не посоромився перейти на особи. Наприклад, в одному з недавніх постів у Х Ілон Маск зазначив, що «отримати ступінь доктора філософії з економіки в Гарварді — це погано, а не добре», роблячи посилання на освіту Наварро.

Найбільш примітним став виступ американського підприємця з відеозв'язку на з'їзді італійської партії «Ліга» у суботу, 5 квітня. Там пан Маск представив своє бачення міжнародної торгівлі, яке кардинально відрізняється від політики, що проводиться адміністрацією Трампа. "І Європа, і США, на мій погляд, в ідеалі повинні перейти до ситуації з нульовими митами, фактично створивши зону вільної торгівлі між Європою та Північною Америкою", - сказав він.

Позиція пана Маска пояснюється й особистим інтересом: нові тарифи викликали обвал фондових ринків, і одна тільки Tesla втратила $18 млрд через падіння курсу акцій.

Ситуацію посилює і різке падіння продажів електрокарів у США як відповідь на дії пана Маска щодо оптимізації держапарату. І це не кажучи про випадки вандалізму та акції протесту в автосалонах бренду. Проблема досягла такого масштабу, що у березні ФБР довелося сформувати цільову групу щодо припинення випадків насильства у точках продажу та на зарядних станціях Tesla.

Але в тому, що стосується тарифної війни, прості американці опинилися швидше за Ілона Маска. Згідно з опублікованим 8 квітня дослідженням Pew Research Center, лише чверть американців очікують позитивного результату від запровадження високих тарифів на експорт до США. Трохи більше половини опитаних переконані, що мита щодо Китаю зашкодять Америці. Опитування було проведено ще до обвалення фондового ринку в понеділок, 7 квітня, після якого кількість стурбованих діями адміністрації Трампа, напевно, істотно зросла.


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
ПОЗИЦІЯ
МІГ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
MISTO.ІНФОРМ
ПОРОГИ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Сергей Знаменский - шеф-редактор газеты ПозицияНазвание издания Всеукраинская об- щественно-полити - ческая газета  "Позиция" говорит само за себя - мы имеем своё обоснованное мнение по ряду концептуальных вопросов общественно-политической жизни страны. Среди приоритетных направлений нашей работы: критичный подход к оценке работы власти любого уровня; направленная журналистская работа по реализации идей построения гражданского общества в Украине; устоявшиеся моральные ценности; следование принципам журналистской этики; вопросы интеграции Украины в цивилизованное сообщество; духовные ценности славянских народов.

Коллектив редакции использует аналитический подход при подготовке своих материалов, рассчитанных на самый широкий возрастной и социальный диапазон, но в первую очередь - на думающего собеседника, небезразличного к окружающему нас миру.

Контакты
Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |