Цього року понад 312 тисяч учасників зареєструвалися для складання Національного мультипредметного тесту (НМТ), з них близько 20 тисяч планують проходити тестування за кордоном. Тимчасові екзаменаційні центри відкриють у 33 країнах світу, серед яких — Польща, Німеччина, Хорватія, США та Канада. Детальніше про особливості НМТ-2025 розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.
Як проходитиме НМТ-2025?
Основна сесія Національного мультипредметного тесту триватиме з 14 травня до 25 червня. Для тих, хто з поважних причин не зможе взяти участь у цей період, передбачена додаткова сесія — з 14 до 25 липня.
Тестування триватиме 4 години. За цей час вступники складатимуть чотири предмети. Після перших двох блоків передбачено 20-хвилинну перерву.
Обов’язкові предмети:
- українська мова — 30 завдань;
- математика — 22 завдання;
- історія України — 30 завдань (цьогоріч — увесь шкільний курс, а не лише його частини, як раніше).
Четвертий предмет — на вибір:
- іноземна мова,
- біологія,
- хімія,
- фізика,
- географія,
- українська література.
Кількість завдань у блоці — до 32, залежно від предмета.
Як діятимуть під час повітряної тривоги?
У разі оголошення тривоги тестування зупиняють, а всі учасники переходять до укриття. Якщо тривога триватиме понад 2,5 години, іспит можуть перенести, а абітурієнт отримає право пройти його під час додаткової сесії.
Однак, за словами директорки УЦОЯО Тетяни Вакуленко, більшість вступників хоче завершити тестування навіть після довгих перерв. Тож інструктори часто залишаються на пунктах тестування до 8 годин і більше, аби надати таку можливість.
За що можуть анулювати результати НМТ-2025?
Порушення правил під час тестування призведе до анулювання результатів без права повторної спроби в цьому році.
Серед причин анулювання:
- списування або підглядання в екран сусіда;
- спілкування під час тесту;
- невиконання вказівок персоналу;
- наявність заборонених пристроїв: мобільного телефону, смартгодинника, флешки, дротових чи бездротових навушників.
«Анулювання результатів можливе навіть у випадку, якщо в кишені учасника просто лежить флешка або навушники, незалежно від того, чи ними користувалися. Персонал пунктів тестування не встановлює, чи був пристрій активним — достатньо факту його наявності», — пояснила директорка УЦОЯО Тетяна Вакуленко в інтерв’ю Українській правді.
Для запобігання порушенням:
- перед початком тестування учасників перевірятимуть металошукачами;
- під час іспиту працюватимуть камери відеоспостереження;
- якщо буде зафіксовано порушення — учасника одразу виведуть з аудиторії, а його результат анулюють.
У залах постійно перебувають уповноважені представники Українського центру оцінювання якості освіти, які додатково контролюють ситуацію разом із інструкторами. У приміщеннях, де неможливо встановити камери, застосовують альтернативні методи контролю.
Чи повернеться ЗНО у звичному форматі?
Поки в Україні триває повномасштабна війна, повернення до традиційного зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) не передбачається.
За словами директорки УЦОЯО Тетяни Вакуленко, зараз принциповим є проведення тестування в один день. Це пов’язано з тим, що велика кількість вступників перебуває за кордоном, на тимчасово окупованих територіях або в регіонах, де ведуться активні бойові дії.
“Ми не можемо створити умови для складання НМТ за місцем їхнього перебування. Тому абітурієнти змушені виїжджати до інших населених пунктів. Це складно в плані логістики, дорого та ризиковано з огляду на безпеку”, — пояснила Вакуленко.
Вона також додала, що навіть ідея розділити НМТ на два дні викликає труднощі, а формат «4-5 днів по три години на кожен предмет», як це було в класичному ЗНО, наразі взагалі не розглядається.
Комментарии:
нет комментариев