Лента статей
Про СМИ

Еженедельная региональная газета РОСТ издается с 3 ноября 2004 года – и за это время завоевала репутацию популярного издания, оперативно информирующего о новых предложениях рынка товаров и услуг. Популярность газеты растет, в первую очередь, благодаря тому, что РОСТ как универсальное издание стремится предоставлять своим читателям наиболее полную и объективную информацию.

Специализация газеты: новости, реклама товаров и услуг, частные и коммерческие объявления, вакансии, справочные материалы, юридические консультации; 45 каналов телепрограммы с анонсами и другая информация.

Издание имеет статус областного и распространяется городах Энергодаре, Каменке-Днепровской, Днепрорудном, Васильевке, Михайловке, а также в Каменско-Днепровском, Велико-Белозерском, Васильевском и Михайловском районах.

Контакты

Почтовый адрес:
71503, г. Энергодар, пр. Строителей, 17/2, офис 27 – 30.
Тел./факс:
(06139) 4-04-32; 6-00-06; 6-07-80
Сайт:
www.rost-info.com.ua
E-mail:
rost@oriontv.net

misto.zp.ua

Осінній призов-2019: хто має з’явитися у військкомат, та що буде за ухиляння від армії

Осінній призов-2019: хто має з’явитися у військкомат, та що буде за ухиляння від армії

З 1 жовтня по всій Україні стартує осінній призов на строкову службу. Про особливости призовної кампанії ми поговорили з військовим комісаром Енергодарського об’єднаного військового комісаріату підполковником Володимиром Яриною.

В Енергодарі підготовка до осіннього призову почалася ще 12 серпня. Зараз призовники проходять медкомісії, відправлення на службу почнуться з 1 жовт-
ня і триватимуть до кінця року.

Восени цього року призову на строкову службу підлягають юнаки 20-27 років, які не мають права на відстрочку чи звільнення від служби. При цьому Володимир Ярина вкотре пояснює: після оголошення призову впродовж 10 діб чоловіки призовного віку мають з’явитись у військкомат без повісток та викликів.

На жаль, відповідальних призовників не так багато. А ухиляння від строкової служби лишається суттєвою проблемою. Вручення повістки перетворюється у надскладну задачу для працівників військкомату. За адресою реєстрації призовника або ніхто не відчиняє, або на спілкування наважуються лише батьки, та й ті або не знають, де їхній син, або кажуть, що він на заробітках за кордоном.

Чого ж призовники ігнорують свій обов’язок? Одні не вважають за потрібне його виконувати, інші бояться – війни та дідівщини. Володимир Ярина нагадує: солдати строкової служби у жодному разі не потрапляють в зону ООС. Для них армія – виключно в тилу. Та й дідівщина вже відійшла в минуле. Більш того, українська армія постійно осучаснюється, і служити в ній цікаво.

На термін служби у армії (для призовників без вищої освіти – 18 місяців, з вищою освітою – 12 місяців) за чоловіком зберігається місце роботи та середня зарплата. Крім того, військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, забезпечуються харчуванням, формою, отримують на додаткові особисті потреби від 350 грн. З наступного року ці суми планують суттєво збільшити.

Військовий комісар нагадав: за ухиляння від армії, неявку після отримання оповіщення передбачена відповідальність. Перші два рази можна відбутися штрафом, але в розшук призовник потрапляє одразу ж. Після третьої неявки настають підстави для кримінальної відповідальності. А це – до трьох років позбавлення волі. І хоча на практиці часто суди призначають умовні строки, судимість ще нікому не полегшила життя. В Енергодарі списки тих, хто ухиляється від призову, регулярно передаються у поліцію для розшуку, до того ж готуються матеріали для перших кримінальних справ.

Призовники, яких оголошено в розшук, не зможуть виїхати за межі країни, отримати водійське посвідчення чи закордонний паспорт. Їхні дані з’являються в державних реєстрах.
Ще одна проблема, з якою постійно стикаються у військкоматах, – результати медоглядів. В Енергодарі за станом здоров’я в армію не проходять близько 30% чоловіків. Місцева тенденція – астма, алергія. Незважаючи на молодий вік у багатьох виявляють і серцево-судинні захворювання.

Паралельно проходить підготовка і до призову на службу офіцерів. Це стосується чоловіків у віці до 43 років, які не служили в армії, але під час навчання у виші пройшли військову кафедру. Раніше це зараховувалося як служба, наразі це правило скасовано. Офіцерів для проходження служби викликають у військкомати повістками. Але, як зазначає Володимир Ярина, і з цією категорією виникають ті ж проблеми – чоловіки ухиляються від служби. Між тим, за ними на строк служби теж зберігається робоче місце і середня зарплатня. Службу вони проходять у тилових військових частинах і в зону ООС не направляються. Служба офіцерів оплачується Міністерством оборони, на місяць це більше 10 тисяч гривень.

До речі, багато хто з таких офіцерів, що відслужили за призовом, оцінивши переваги армії, підписали контракти з ЗСУ. Набір на контрактну службу триває постійно. Заключити контракт можна з 18 років, але бажаючий має пройти доволі серйозний відбір.

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
військового комісара Енергодарського об’єднаного міського
військового комісаріату (з основної діяльності)
12.08.2019 м. Енергодар № 100
Про організацію та проведення призову громадян України на строкову військову службу у жовтні-грудні 2019 року
та заходи щодо його забезпечення

Згідно зі ст. 15 Закону України «Про військовий обов`язок i військову службу» від 25 березня 1992 року № 2233-ХІІ, на виконання Указу Президента України від 30.01.2019 року № 22/2019 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році», наказую:

1. Призвати у жовтні-грудні 2019 року на строкову військову службу громадян України чоловічої статі 1992-1999 років народження.
2. Явці на призовні дільниці Енергодарського об’єднаного міського військового комісаріату для призову на строкову військову службу підлягають усі громадяни 1999 року народження, яким до дня відправки у військові частини виповнилося 20 років, а також громадяни 1992-1998 років народження, які не мають право на відстрочку або втратили право на відстрочку від призову.
3. Усі громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути на призовну дільницю за адресою:
м. Енергодар, пр. Будівельників, 17 в зазначеній час з документами, що вказані в особистих повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток для призову на військову службу, зобов’язані прибути в Енергодарський об’єднаний міський військовий комісаріат з документами, які засвідчують особу.
4. Усі особи призовного віку, які підлягають призову на строкову військову службу i тимчасово не перебувають на території м. Енергодара та Великобілозерського району, зобов’язані негайно повернутися до місця постійного проживання та з’явитись у Енергодарський об’єднаний міський військовий комісаріат для проходження призовної комісії.
5. Громадяни, які ухиляються від призову i не з`являються за повісткою до військового комісаріату, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
6. На підставі Закону України «Про військовий обов’язок i військову службу» керівники підприємств, установ, організацій, кооперативів та навчально-виховних закладів, незалежно від підпорядкування i форм власності, зобов’язані відкликати призовників з відряджень для забезпечення своєчасного прибуття їх на призовну дільницю.
7. Контроль за виконанням наказу покладаю на тимчасово виконуючого обов’язки заступника військового комісара-начальника відділення комплектування майора Гапонова А.

Військовий комісар Енергодарського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник В. ЯРИНА

Алиса ТИТОВА


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
РОСТ
ИНДУСТРИАЛЬНОЕ ЗАПОРОЖЬЕ
МИГ
ПОЗИЦИЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА
ПОРОГИ
ДЕТИ ЗАПОРОЖЬЯ
MISTO.ИНФОРМ
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ
СОДРУЖЕСТВО
ПРАВДА (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ИСТЕБЛИШМЕНТ. АНАЛИТИКА (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
ОКРУЖАЮЩАЯ СРЕДА. ТРК АЛЕКС (АРХИВ)
БЕЛАЯ СТРЕЛА (АРХИВ)
ЗНАМЯ ТРУДА (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | | follow us on | читайте нас в |