misto.zp.ua

Мовно-писемний флешмоб: українці писали Диктант національної єдності

Мовно-писемний флешмоб: українці писали Диктант національної єдності

Тисячі співвітчизників у різних куточках планети, озброївшись аркушами паперу та кульковими ручками, одночасно відтворювали надиктований текст, а потім шукали помилки. І це справді єднає, адже відчуваєш себе частиною великої нації без меж і кордонів!

Сьогодні в Україні і світі об 11.20 в 19-й раз пройшов щорічний Диктант національної єдності, який традиційно проводиться напередодні Дня української писемності та мови. Свято збігається з днем ​​вшанування київського літописця Нестора. Власне,  про нього, а також  збереження та передачу інформації через слово та сучасні засоби зв’язку і йшлося цього разу у тексті диктанту.

У прямому ефірі з радіостудії на Хрещатику диктант читав відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який добирає текст диктанту впродовж останніх 13 років. Цього разу автор вніс в текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису, як от пів століття, що тепер пишеться окремо, або писемности (хоча якщо ви за звичкою поставите вкінці літеру «і», то помилкою це не вважатиметься).

Кількість учасників, які долучаються до цього своєрідного мовно-писемного флешмобу, постійно зростає, а локації написання змінюються. Цього року у столиці в читальному залі Національної бібліотеки ім.В.Вернадського диктант писали запрошені гості — політики, селебріті, журналісти. В Енергодарі вже традиційно у приміщенні центральної бібліотеки також зібралися містяни, аби перевірити свої знання рідної мови.

73475138_467780430500288_8927719450409435136_n

75339512_2377975202518130_5815220096255131648_n

Свій рукопис можна було надіслати протягом 15 хвилин після закінчення диктанту організаторам. Що ми й зробили.  Українцям, які не допустили жодної помилки обіцяють заохочующий подарунок.

Однак всі надії на приз розтанули досить швидко, бо новацією цього року стала можливість перевірити текст вже через 15 хвилин після його написання. Олександр Авраменко розповів, як потрібно було писати те чи інше слово, які розділові знаки та де саме ставити. І зізнаємося, помилки-таки були, ще є, над чим працювати. Але найголовніше, що настрій у всіх був піднесений!

Кому цікаво спробувати свої сили — текст доступний на сайті Українського радіо.


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
МІГ
MISTO.ІНФОРМ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОЗИЦІЯ
ПОРОГИ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
БЕЛАЯ СТРЕЛА (АРХИВ)
ЗНАМЯ ТРУДА (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Еженедельная региональная газета РОСТ издается с 3 ноября 2004 года – и за это время завоевала репутацию популярного издания, оперативно информирующего о новых предложениях рынка товаров и услуг. Популярность газеты растет, в первую очередь, благодаря тому, что РОСТ как универсальное издание стремится предоставлять своим читателям наиболее полную и объективную информацию.

Специализация газеты: новости, реклама товаров и услуг, частные и коммерческие объявления, вакансии, справочные материалы, юридические консультации; 45 каналов телепрограммы с анонсами и другая информация.

Издание имеет статус областного и распространяется городах Энергодаре, Каменке-Днепровской, Днепрорудном, Васильевке, Михайловке, а также в Каменско-Днепровском, Велико-Белозерском, Васильевском и Михайловском районах.

Контакты

Почтовый адрес:
71503, г. Энергодар, пр. Строителей, 17/2, офис 27 – 30.
Тел./факс:
(06139) 4-04-32; 6-00-06; 6-07-80
E-mail:
rost@oriontv.net

Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в