«Ферро-ЗНТУ» (Запоріжжя) – «Кривбасбаскет» (Кривий Ріг) – 95:78 [26.01.11]
"Ферро" завоевало Кубок Гаврилова [09.09.10]
«Козачка» - «Динамо»: історія, сьогодення, побажання [03.04.10]
І шестиразовий чемпіон не встояв [23.10.09]
Первый трофей «Ферро» [22.09.09]
«Козачка» жива! [20.09.09]
Александр Широбоков — игрок, тренер, комиссар, рыбак [15.05.09]
также в разделе
БАСКЕТБОЛ: «Запорожье» одержало уверенную победу над лидером Суперлиги Пари-Матч [19.10.18]
БОКС, КИКБОКСИНГ: Новый уровень в развитии Запорожского спорта [05.06.12]
ВОЛЕЙБОЛ: Состоялся турнир ЗОО НСЖУ по волейболу на песке [29.01.13]
ГАНДБОЛ: Победа над ближайшим преследователем [06.03.12]
ДРУГИЕ ВИДЫ СПОРТА: Сергій Фролов завоював бронзу на першому етапі Кубку світу [10.08.13]
ЕДИНОБОРСТВА: Борці міста-супутника Запорізької АЕС - чемпіони області з вільної боротьби [14.12.21]
КИБЕРСПОРТ: Лига Городов: Итоговые результаты [22.01.13]
ПАРУСНЫЙ СПОРТ, ГРЕБЛЯ: Итоги парусной недели в Запорожье [07.05.14]
ФУТБОЛ: Жозе Моуринью ставит на Ювентус и Барселону в финале Лиги чемпионов [27.03.19]
ФУТЗАЛ, ПЛЯЖНЫЙ ФУТБОЛ: Команда «Бешенные Псы» обладатели Кубка Запорожской АЭС [15.01.15]
ХОККЕЙ: Стартовал открытый чемпионат Днепропетровской области по хоккею с шайбой [12.04.12]
ШАХМАТЫ, ШАШКИ: Богдан Панченков - чемпион мира! [09.09.14]
ШТАНГА, ГИРЕВОЙ СПОРТ: Аліна Кумейко достойно виступила на Чемпіонаті світу [09.12.21]
контакты

По вопросам размещения информации обращайтесь к администрации портала

БАСКЕТБОЛ

І шестиразовий чемпіон не встояв

«Ферро-ЗНТУ» (Запоріжжя) – «Азовмаш» (Маріуполь) – 90:83 (22:20, 20:27, 26:19, 22:17). Запоріжжя. 21 жовтня. Палац спорту ВАТ «ЗАБ». 1107 глядачів.
Судді: Р. Пономаренко, О. Широбоков, О. Бучаневич.
«Ферро-ЗНТУ»: Рибалко (10 + 8 підбирань), Шапошников (18), Томас (13 + 9 підбирань), Чемякін (4 + 4 блок-шоти), Тіггс (15); Чариков (9 + передачі), Кондрусевич (7 + 5 підбирань), Хантер (14 + 13 підбирань + 5 передач).
«Азовмаш»: Серапінас (20 + 6 перехоплень), Скутельник (5 + 5 передач), Деніельс (21), Різвіч (13 + 11 підбирань), Прек’явічус (4 + 5 передач); Байда, Бобров (3), Угбоя (11), Ярутіс (6).
Кидки з гри: 2-очокві – 23/45 – 20/41, 3-очкові – 8/16 – 12/30. Штрафні кидки: 20/27 – 7/9. Підбирання м’яча: 27/15 – 21/11.

Готуючись до виїзної зустрічі з «Ферро-ЗНТУ», маріупольці підготували господарям загадку з одним невідомим, роль якого відводилася новобранцю «Азовмаша» - нігерійцю Еджику Угбою, який грає на позиції четвертого номера. Однак новачок не вийшов у стартовому складі, а протягом 1 хвилини 40 секунд на початку зустрічі справжню загрозу для господарів становили ветеран маріупольців Олександр Скутельник і два легіонери – литовець Сімонас Серапінас та американець Ерік Деніелс, які швиденько довели рахунок до 9:0. Нейтралізація Деніелса стала для запоріжців взагалі нереальним завданням, і до кінця чверті він відмітився в кошику господарів трьома «трюльниками». Двічі перевага гостей становила 10 пунктів, але наприкінці періоду зусиллями Сергія Чарікова та Вінсента Хантера «Ферро-ЗНТУ» вийшов уперед – 22:20.

У другій чверті гра проходила на зустрічних курсах. Гравці обох команд демонстрували вправність дальніх кидків, якими у складі господарів відзначався Олександр Рибалко, а в гостей – Ерік Деніелс, Роландас Ярутіс та новоявлений дебютант Еджик Угбоя. За хвилину до великої перерви «Азовмаш» мав перевагу в 9 пунктів – 38:47, однак Артему Чемякіну у двох атаках пощастило зменшити відставання до 5 очок.

Протягом восьми хвилин третього періоду гості ще домінували, а в залишок часу до останньої перерви п’ять очок Олександра Шапошникова, який, до речі, провів свій найкращий матч у складі «Ферро-ЗНТУ», вивели запоріжців уперед – 67:64.Наставник «Азовмаша» Рімас Гірскіс бере тайм-аут, і Угбоя скорочує відставання, але Георгій Кондрусевич реалізує один штрафний кидок із двох, і перед заключною чвертю перевага запоріжців становить 2 очки.

Остання 10-хвилинка змусила похвилюватися і гравців обох команд, і глядачів. Спочатку Ерік Деніелс встановив рівновагу, та згодом запорізькі американці Кевін Тіггс і Чарльз Томас створили відрив у 4 пункти. В цей час Деніелс отримав п’ятий фол , а невгамовний Томас доводить перевагу своєї команди до 6 пунктів – 76:70. У гостей активізується Олександр Скутельник, але й він залишає ігровий майданчик після п’ятого персонального зауваження. Йде обмін «тральниками» між Шапошниковим та Бобровим. За дві хвилини до закінчення зустрічі гості не тільки зменшують відставання, а й зрівнюють рахунок -- 81:81, але автор двох кидків зі штрафної позначки Хасан Різвіч теж достроково завершує зустріч. У запоріжців розігрується Кевін Тіггс – 84:81. Грати залишається 1 хвилину 09 секунд. Угбоя в оточенні двох суперників додає до активу своєї команди ще два очки, але невдалий слем-данк у його виконанні перекреслює всі надії «Азовмаша» на успіх. Тим більше, що протягом останніх 20 секунд Рибалко, Тіггс і Кондрусевич довели справу до переможного фінішу.

Післяматчева прес-конференція

Олександр Шапошников, гравець «Ферро»:
- Команда трохи знітилася на початку поєдинку. Можливо, вплинуло ім’я суперника – незмінного лідера останніх п’яти сезонів. Але нам вдалося впоратися із хвилюванням. Всю гру ми наздоганяли маріупольців, вийшли вперед і втримали перемогу. Певну нервозність у хід гри внесла слизька підлога, але, тим не менше, ми зуміли вистояти та дотиснути суперника.

Кирило Большаков, головний тренер «Ферро»:
- Перший провальний відрізок –9, який ми провели, одразу ж наклав свій негативний відбиток. Гадаю, найважливішим моментом усієї гри став початок другої чверті, коли нам вдалося дістати суперника. Хлопці почали боротися, повірили в себе, заграли. Ще одне враження, яке склалося сьогодні – «Азовмаш» переважав нас у багатьох компонентах: в організації гри, в майстерності, в загальному класі виконавців. Але ми переважали суперника в бажанні!

Рімас Гірскіс, головний тренер «Азовмаша»:
- Вітаю суперників з перемогою. Вони грали до кінця, старанно. Ми грали теж непогано, але грати в такому слизькому залі неможна. Бажаю господарям успіхів у подальших матчах.

Прес-служба БК «Ферро-ЗНТУ»
На фото Володимира СВИРИДОВА: у боротьбі під щитом - кращий гравець зустрічі Вінсент Хантер.