misto.zp.ua

Великдень-2026 у Запоріжжі: як будуть проходити святкування

Великдень-2026 у Запоріжжі: як будуть проходити святкування

Віряни зможуть долучитися до богослужінь, однак із дотриманням правил безпеки

У найближчу неділю, 5 квітня, Великдень святкують християни західного обряду, а через тиждень, 12 квітня, – віряни східного обряду.

Представники духовенства регіону під час брифінгу в медіацентрі Запорізької ОДА розповіли про організацію богослужінь, правила відвідування храмів під час повітряних тривог та можливість безпечного освячення великодніх страв.

Як розповів настоятель співкафедрального Санктуарію Бога Отця Милосердного Римсько-Католицької Церкви отець Павло Німак, у храмі богослужіння відбуватимуться за звичайним розкладом – початок о восьмій ранку.

У неділю заплановано три служби Божі.

– Просимо парафіян приходити у різний час та невеликими групами, щоб уникнути скупчення людей. Це дозволить безпечно провести богослужіння, освятити паски та спільно помолитися.

По завершенню кожної літургії відбуватиметься освячення великодніх страв.

Після цього закликаємо вірян із турботою про безпеку продовжити святкування вдома. Єднайтеся з близькими, діліться стравами та радійте цьому великому святу, – зазначив отець Павло.

У православних церквах богослужіння у неділю 12 квітня відбуватимуться з 6:00 до 9:00 ранку. Освячення великодніх страв триватиме з 6:00 до 15:00.

– Якщо ви перебуваєте у святині під час повітряної тривоги, просимо зберігати спокій. Вийдіть на вулицю та прямуйте до укриття. В усіх храмах є позначки, які допоможуть знайти шлях до безпечного місця. Після завершення небезпеки віряни можуть повернутися. Саме богослужіння триває навіть під час тривоги. Ті, хто залишиться вдома, але бажає освятити великодні страви, можуть зателефонувати священнику. За домовленістю він приїде до вас додому, – поінформував військовий капелан Православної Церкви України отець Віктор.

Але коли б ви не відзначали свято, найголовніше – дбати про власну безпеку.

Під час повітряних тривог та для тих, хто не зможе відвідати храми  особисто, богослужіння транслюватимуть онлайн.

Долучитися до онлайн-трансляцій богослужінь можна за посиланнями:

Санктуарій Бога Отця Милосердного в Запоріжжі:

ФБ-сторінка

Сайт

Запорiзька єпархія Православної Церкви України:

ФБ-сторінка

Інстаграм

Навіть на відстані запоріжці зможуть єднатися в спільній молитві.


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
ПОЗИЦІЯ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
МІГ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
MISTO.ІНФОРМ
ПОРОГИ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Газета "МИГ" – издание с интереснейшей судьбой и историей. Первый номер ее, тогда еще "Комсомольця Запоріжжя", вышел 12 ноября 1939 года (с 1991 года "Комсомолець Запоріжжя" сменил название на "МИГ").

Все более 70-ти лет своего существования газета прошла вместе со страной, была активным участником всех этапов ее развития на пути к независимости Украины.

Журналисты газеты "МИГ" и ее дизайнеры – это профессионалы, опытные знатоки своего дела, поэтому не удивительно, что они – лауреаты многих областных, республиканских и международных конкурсов, обладатели различных стипендий. В свое время газета получила грант британского фонда WFD, грант посольства США в Украине и др.

В штате – более 50 сотрудников. Средний возраст – 38 лет. Каждый сотрудник (кроме водителей и уборщиц) имеет рабочий компьютер.

Газета имеет свою принципиальную позицию, никем не финансируется, ее владельцами издания являются сами журналисты.

С уважением,
редактор

Контакты

Адреса редакції:
69600, г. Запорожье, пр. Ленина, 152, 5-й этаж.

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |