Україна не дочекається відкриття партнерами другого фронту проти Росії. Про це заявив радник голови офісу українського лідера Михайло Подоляк.
"Очевидно, що Україна не дочекається відкриття союзниками другого фронту. Але ми можемо розраховувати хоча б на посилення торгових санкцій", - заявив радник глави офісу президента України.
Раніше президент України Володимир Зеленський попросив союзників зробити перший крок і хоча б запросити країну до НАТО. На його думку, Києву необхідно посилити позиції вже зараз, "не після конфлікту, не через десять років, не через тридцять". При цьому деякі країни все ще налаштовані скептично щодо членства України в альянсі.
На Заході заговорили про територіальні поступки України
Низка західних видань заявила, що Київ готовий піти на територіальні поступки і відмовитися від планів повернути кордони 1991 року, на яких раніше наполягали українські політики.
Італійська газета Corriere della Sera писала, що Зеленський розуміє, що настав час шукати шляхи виходу з конфлікту з Росією. Тепер він погоджується на припинення вогню вздовж нинішньої лінії фронту, але з певними умовами. За інформацією видання, політик хоче заручитись гарантіями швидкого прийому до Євросоюзу.
У матеріалі наголошується, що у вересні Україна зазнала найбільших територіальних втрат з початку конфлікту. Крім того, великі українські сили опинилися в пастці в Курській області, тому не можуть допомогти іншим підрозділам на Донбасі, де просуваються російські війська. Це змушує Зеленського шукати способи вирішення ситуації та замислюватися про можливі поступки.
Про плани відмови від територій також повідомляло видання Financial Times. За його інформацією, настрої у Вашингтоні, деяких західних столицях і Києві змінилися, деякі союзники України на Заході, які раніше наполягали на необхідності поразки Росії, «переглядають свої цілі» на тлі загострення ситуації на Близькому Сході. МЗС України у свою чергу спростувало цю інформацію і назвало публікацію хибною.
Колишній генсек НАТО Єнс Столтенберг також припустив, що Україна відмовиться від втрачених територій. Він навів у приклад мирний договір Фінляндії з СРСР після війни 1939-1940 років, яким країна втратила десять відсотків своїх територій, але отримала безпечний кордон.
Комментарии:
нет комментариев