misto.zp.ua

IT-бізнесмен Владислав Савченко: “Мій вибір – працювати на розбудову ефективної України”

IT-бізнесмен Владислав  Савченко: “Мій вибір – працювати на розбудову ефективної України”

Пандемія, карантин, безробіття, закриття бізнесів… Проте на похмурому тлі завжди є «промені світла»))) І завжди цікаво дізнатися, як здібності, натхнення і вміння бачити перспективу допомагають бізнесменам не просто виживати, а й розвиватися, надаючи нові послуги та відкриваючи робочі місця.

Рекорд під час пандемії

Одним із таких променів став спікер Бізнес-форуму, який відбувся на «Арт-вихідних», що організувала на Хортиці платформа «Мистецький простір», IT-бізнесмен, Президент «Європейської Асоціації Програмної Інженерії», засновник міжнародної групи компаній «PowerCode LLC» [розробляє диджитал- і IT-рішення для бізнесу], Владислав Савченко.

Зараз у компанії чотири офіси в Україні, представництва в Гонконзі, Сінгапурі, Польщі, Німеччини та Англії. При компанії також працює навчальний центр «Powercode Academy.

Під час минулорічного карантину Владислав Савченко за два тижні організував стартап з доставки продуктів Foodex24 [партнер – сервіс Bolt], який став першим в Україні онлайн-супермаркетом продуктів зі своїми складами та власною продукцією.

Вартість запуску стартапу становила близько шести мільйонів гривень, завдяки йому було працевлаштовано 60 людей. Національний реєстр рекордів України вніс стартап Foodex24 у свій список рекордів за найшвидше відкриття інтернет-супермаркету.

Коли у державі немає поняття «стартап»…

Як розповів на Бізнес-форумі пан Владислав, під час карантину IT-бізнес теж рахував гроші. Проте за три місяці після локдауну статистика відзначила рекорд по кількості та якості вакансій, що пропонуються.

З учасниками Бізнес-форуму на Хортиці Владислав Савченко спілкувався онлайн

У перспективі найбільше розвиватимуться два види IT-бізнесу – сервісний і продуктовий [маються на увазі програмні продукти – ред.]. З огляду на те, що наразі вони зростають на 30 відсотків щорічно, основна конкуренція буде вестися за кадри.

Не є секретом, що українські програмні продукти б’ють рекорди по скачуванню, наші стартапи відомі в усьому світі, проте вкладати в них інвестиції в Україні ніхто не поспішає.

“Коли у державі немає навіть поняття «стартап», то про які гарантії для інвестора може йти мова?” – задає пан Владислав риторичне питання.

GIG-контракти для IT-індустрії

Між тим дистанційна робота з іноземними компаніями для програмістів давно не новина. GOOGLE, наприклад, напряму винаймає українських фахівців і платить їм так звані «каліфорнійські» зарплати у 12-15 тисяч доларів на місяць. Комп’ютерники, яким пощастило менше, теж працюють не за мінімалку.

Тож конкурувати з іноземцями й утримати фахівців в Україні складно.

При тому, що хтось іще ставить їм у провину, що вони у якості фізосіб-підприємців [ФОП] платять мізерні податки.

П’ять відсотків податків, а не майже 50, як в інших бізнесах, – це добре. Але робота за угодою має і свої мінуси – короткотерміновість, невизначеність, відсутність соціальних гарантій тощо.

Владислав Савченко акцентував, що 95 відсотків українських комп’ютерних бізнесів хочуть працювати по-білому. Тому треба вчиняти конкретні дії для модернізації правової системи. Одним із кроків на цьому шляху, за словами пана Владислава, є впровадження спеціального правового режиму Дія City*, який надає альтернативу оформленню трудових відносин – так звані GIG-контракти.

Умови GIG-контрактів нагадуватимуть симбіоз між ФОПом і штатним співробітником, зібравши кращі якості обох форм працевлаштування.

Відповідний законопроєкт у квітні пройшов перше читання у Верховній Раді, і це дає надію.

Фаховий функціонал можна отримати за три роки

Окремо Владислав Савченко зупинився на вищій освіті. Його компанія співпрацює з Києво-Могилянською академією – студенти допомагають розробляти програмні продукти, отримуючи за це гроші.

Пан Владислав впевнений, що бізнесу потрібно активніше співпрацювати з вишами, які, у свою чергу, мали б подумати про модернізацію бази, програм, а може, й про скорочення термінів навчання. На думку пана Владислава, для оволодіння певним функціоналом потрібно лише три роки, а далі людина може самостійно розвиватися в обраній професії більш предметно.

Владислав Савченко мав на увазі не тільки діджитал-фахівців.

На даному етапі в українській IT-галузі власне інженерів працює 250 тисяч. Але якщо додати до них менеджерів, тестувальників, інших співробітників, то цифра зайнятих в IT-бізнесі сягає півтора мільйонів.

Діджиталізація людський ресурс не відміняє.

Власне у стартапі Владислава Foodex24 працює вже під 200 осіб.

“Велика частка нашого бізнесу – це люди, а не автоматика. Добре освічені фахівці навіть під час пандемії завжди знайдуть роботу, може, навіть, із вищею зарплатою”, – впевнений Владислав Савченко.

Неефективні бізнеси, на жаль, помирають

У той же час IT-технології можуть транслюватися на інші види підприємницької діяльності, допомагаючи їм стати більш ефективними. У якості прикладу можна навести «Нову пошту» – компанію з потужною IT-складовою, яка дозволила їй вийти в лідери на цьому ринку.

На думку Владислава Савченка, запорука успіху кожного бізнесу – саме у змаганні за його ефективне ведення, інакше підприємця очікує сумна доля. Це важко у наших «піратських» умовах, але можливо.

Для себе Владислав Савченко давно зробив вибір: працювати в Україні фахово і над вдосконаленням законодавства, аби країна перестала бути «корупційним заповідником», щоб наші IT¬-таланти не тікали, а залишалися на батьківщині, отримуючи за свою роботу достойну зарплатню.

Ганна ЧУПРИНА

Довідково

*Дія City — спеціальний правовий та податковий режим для ІТ-індустрії, що має створити нові прозорі та зрозумілі потенційним иноземним інвесторам правила гры для ІТ-компаній та стартапів. В рамках Дія City пропонується нова форма взаємин між роботодавцем та фахівцем — GIG-контракти, які нададуть працівникам кращий соціальний захист.


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОЗИЦІЯ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
МІГ
MISTO.ІНФОРМ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
ПОРОГИ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Газета "МИГ" – издание с интереснейшей судьбой и историей. Первый номер ее, тогда еще "Комсомольця Запоріжжя", вышел 12 ноября 1939 года (с 1991 года "Комсомолець Запоріжжя" сменил название на "МИГ").

Все более 70-ти лет своего существования газета прошла вместе со страной, была активным участником всех этапов ее развития на пути к независимости Украины.

Журналисты газеты "МИГ" и ее дизайнеры – это профессионалы, опытные знатоки своего дела, поэтому не удивительно, что они – лауреаты многих областных, республиканских и международных конкурсов, обладатели различных стипендий. В свое время газета получила грант британского фонда WFD, грант посольства США в Украине и др.

В штате – более 50 сотрудников. Средний возраст – 38 лет. Каждый сотрудник (кроме водителей и уборщиц) имеет рабочий компьютер.

Газета имеет свою принципиальную позицию, никем не финансируется, ее владельцами издания являются сами журналисты.

С уважением,
редактор

Контакты

Адреса редакції:
69600, г. Запорожье, пр. Ленина, 152, 5-й этаж.

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |