misto.zp.ua

Запорізькі воїни вщент громлять окупантів РФ

Запорізькі воїни вщент громлять окупантів РФ

Запорізька область до нинішньої весни не зазнавала окупації, але її мешканці за призовом і добровільно поповнювали ряди ЗСУ і Нацгвардії. Та в кінці лютого довелося екстрено реагувати на агресію сусіда. І українці виявили готовність до захисту своєї держави й самопожертву.

 
Поглянемо на цей процес на прикладі створення одного підрозділу ЗСУ. 1 березня в Запоріжжі виключно із добровольців (!) був сформований 6-й окремий стрілецький батальйон. Більшість його складу становлять запоріжці, але є і представники інших областей та тимчасово окупованих територій. Близько 30% новобранців вже мали бойовий досвід.


У другій половині березня підрозділ перебазувався у Томаківку, а в останній день місяця здійснив марш і вночі дістався Волноваського району на Донеччині, де і розташувався. А вже о восьмій ранку 1 квітня командир батальйону полковник Владислав Хобот отримав від керівництва угрупування «Схід» інформацію щодо можливого наступу противника на сусідні населені пункти.

Роти батальйону зайняли кругову оборону, а чотири танки 3-ї танкової бригади окремого 11-го танкового батальону, яким керує майор Микола Рузевич, були готові підтримати батальйон вогнем. І ворог не забарився. У ході бою противник за допомогою чотирьох танків, восьми БМП та вогню артилерії прорвав оборону та увійшов на територію села.

Танкісти під керівництвом Миколи Івановича та стрільці завдяки вдалому використанню протитанкової зброї відбили атаку, ліквідували бронегрупу противника і змусили ворога відійти на попередні позиції.

Невдовзі управління батальйону потрапило під обстріл артилерії, а один із підрозділів знову зазнав удару артилерії, танків і БМП. Та воїни батальйону разом із танкістами у важкому бою зупинили наступ, атакувальний запал орків зійшов нанівець - ворог відступив. На той час були знищені п’ять БМП-3 росіян та 11 їх військовослужбовців, ще двоє потрапили в полон. Через масований вогонь стрільці батальйону зазнали втрат, але не відступили у своєму першому і тяжкому бою.
 

За особисту мужність і самовіддані дії 15 воїнів отримали державні нагороди. Командир батальйону полковник Владислав Хобот відзначений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Дев’ять офіцерів і солдатів нагороджені медалями «Захиснику Вітчизни», запоріжець Сергій Кирик відзначений медаллю «За військову службу Україні».
 
Ще трьох офіцерів і солдатів нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно. Серед них і лейтенант Євген Трінкаль, з 2014 року відомий запоріжцям активною волонтерською діяльністю на підтримку армії...
 
Доречі, 15 травня майор Микола Рузевич відзначає свій день народження, і зустріне це особисте свято на бойових позиціях, як справжній патріот своєї держави!
 
Нині 6-та ОСБ проходить бойове злагодження й готується відправляти «рускіх салдат» у відомому напрямку.

 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
ПОЗИЦІЯДІТИ ЗАПОРІЖЖЯMISTO.ІНФОРММІГІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯМЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
Про СМИ

Сергей Знаменский - шеф-редактор газеты ПозицияНазвание издания Всеукраинская об- щественно-полити - ческая газета  "Позиция" говорит само за себя - мы имеем своё обоснованное мнение по ряду концептуальных вопросов общественно-политической жизни страны. Среди приоритетных направлений нашей работы: критичный подход к оценке работы власти любого уровня; направленная журналистская работа по реализации идей построения гражданского общества в Украине; устоявшиеся моральные ценности; следование принципам журналистской этики; вопросы интеграции Украины в цивилизованное сообщество; духовные ценности славянских народов.

Коллектив редакции использует аналитический подход при подготовке своих материалов, рассчитанных на самый широкий возрастной и социальный диапазон, но в первую очередь - на думающего собеседника, небезразличного к окружающему нас миру.

Контакты
Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в