misto.zp.ua

Як створити дитячий будинок сімейного типу?

Етапи створення ДБСТ

Як створити дитячий будинок сімейного типу?

 

Зараз в Україні функціонує 1 314 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), в яких проживають 9 084 дитини.

Це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Їм не пощастило виховуватись рідними батьками, проте непорушні підвалини опори і впевненості у завтрашньому дні для них будують батьки-вихователі. Саме вони є законними представниками вихованців і захисниками їхніх прав та інтересів. Батьки-вихователі дарують дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, тепло своїх домівок, неймовірну турботу, і усвідомлення такого цінного для них «ти не один».

Наразі 15 697 дітей перебувають на обліку з усиновлення. Усі вони мріють про сім’ю. І ДБСТ – чудовий спосіб її подарувати.

Що таке ДБСТ?

Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі. У подальшому вони мають статус батьків-вихователів, які беруть на виховання та спільне проживання від 5 до 10 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (вихованців).

Діти перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у закладі загальної середньої освіти, за денною формою навчання у закладі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти – до 23 років або до закінчення відповідних закладів освіти.

Етапи створення ДБСТ:

Звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання: отримати консультацію з усіх питань щодо створення ДБСТ, подати заяву.

Спеціаліст служби у справах дітей складає висновок про наявність умов для створення ДБСТ.

Пройти спеціальне навчання з виховання дітей-сиріт та дітей,

позбавлених батьківського піклування.

Взяття на облік у кандидати батьків-вихователів.

Рішення про створення та забезпечення функціонування ДБСТ – приймається районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчими органами міських рад.

На підставі рішення про створення ДБСТ між батьками-вихователями та органом, який прийняв рішення про його створення, укладається договір.

Пошук дитини і рішення про влаштування її в ДБСТ.

Перелік документів, необхідних для створення ДБСТ:

? копія документа, що посвідчує особу;

? копія реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків або інформація про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу) (за наявності);

? копія документа, де зазначено унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);

? довідка про заробітну плату за останні 6 місяців, або відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, або довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи за попередній календарний рік;

? довідка про наявність або відсутність виконавчого провадження стосовно боргових зобов’язань;

? копія свідоцтва про шлюб або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб (для осіб, які перебувають у шлюбі);

? висновок про стан здоров’я кандидатів у батьки-вихователі, складений за формою згідно з додатком 5 Порядку провадження діяльності органами опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 (зі змінами);

? довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного кандидата у батьки-вихователі, видана територіальним центром з надання сервісних послуг МВС за місцем проживання кандидата у батьки-вихователі;

? документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням (для осіб, які бажають утворити на власній житловій площі дитячий будинок сімейного типу – документ, що підтверджує право власності);

? документ, що підтверджує відомості про місце проживання (перебування) кандидата у батьки-вихователі та членів його сім’ї, які проживають з ним на спільній житловій площі;

? довідка від нарколога та психіатра для осіб, які проживають разом із кандидатами у батьки-вихователі;

? нотаріальна письмова згода всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом із кандидатом у батьки-вихователі, утворити на власній житловій площі дитячий будинок сімейного типу. Згода може бути написана власноручно в присутності посадової особи, яка здійснює прийом документів, про що робиться позначка на заяві із зазначенням ПІБ, підпису посадової особи та дати;

Заяву про створення ДБСТ можна подати двома способами:

У паперовій формі, особисто звернувшись до служби у справах дітей;

В електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг та інтегровані з ним інформаційні системи Мінсоцполітики, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування відповідно.

У заяві зазначається адреса проживання кандидатів у батьки-вихователі (за наявності кількох місць проживання – адреса кожного з них), дані документа, що посвідчує особу, номер телефону та адреса електронної пошти.

Від подружжя, яке бажає утворити дитячий будинок сімейного типу, приймається спільна заява, підписана кожним із подружжя.

Строк дії документів становить 12 місяців з дня їх видачі, якщо інше не передбачено законодавством.

Нагадуємо, якщо Вам відомо про випадки порушення прав дитини, Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

- за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

- на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

- на гарячу лінію: 0800501720;

- за тел. 044-299-74-08.


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМ
ПОЗИЦІЯ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОРОГИ (АРХИВ)
МІГ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
БЕЛАЯ СТРЕЛА (АРХИВ)
ЗНАМЯ ТРУДА (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

В 2004 году один молодой человек решил помочь детям в интернате. Парня звали Альберт Павлов, и он хотел подготовить детей к выходу во взрослую жизнь. Ведь за воротами интерната нет нянь и воспитателей, а на завтрак, обед и ужин надо сначала заработать. Так появился проект www.deti.zp.ua

В 2007 году проект перерос в Благотворительный фонд «Счастливый ребёнок» с офисом, сотрудниками и счетами в банке. Сейчас фонд объединяет тысячи жертвователей, и помогает детям, больницам, малообеспеченным и приёмным семьям. Ежегодно объём помощи составляет несколько миллионов гривен.

В этой рубрике мы размещаем актуальную информацию фонда о нуждах детей, лишенных родительской заботы, а также о потребностях тяжело больных ребят.

Надеемся на Вашу поддержку и помощь!

Контакты

Благотворительный фонд «Счастливый ребёнок»

Сайт: www.deti.zp.ua
Email: info@deti.zp.ua
FB: @detizpua
Телефоны:
+380 (50) 452-03-92
+380 (96) 700-55-91 (моб.)

Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в