misto.zp.ua

Як і чим забезпечено очно-змішане навчання на Запоріжжі

Як і чим забезпечено очно-змішане навчання на Запоріжжі

Розпочався новий навчальний рік. Як повідомляв «МИГ», у Запорізькій області із 293-х закладів середньої загальної освіти 122 запрацювали в очному змішаному форматі [створено безпечні умови для 46451 учня], у 171-му навчання лишається дистанційним [для 65874]. До цієї статистики входять усі здобувачі загальної середньої освіти. А фізично на вільних територіях Запорізької області перебуває близько 62-х тисяч дітей.

Як забезпечений навчальний процес підручниками, девайсами, енергоносіями тощо, розповіла на брифінгу директорка департаменту освіти та науки Запорізької облдержадміністрації Людмила Бухаріна.

Міністерство підручниками забезпечує усіх

Якщо згадати 2022 рік, то тоді було дуже багато нарікань від батьків, що дітям вчитися вкрай складно, бо підручників фактично не було. Цього року забезпечення підручниками йшло активно, і більшість дітей, які знаходяться в області, отримали їх напередодні навчального року. “Було дуже приємно бачити, як діти з батьками виходили зі шкіл, притискаючи до себе книжки… Це нагадало мирне життя”, – поділилася Людмила Бухаріна.

Водночас посадовиця зауважила, що була деяка проблема у шкіл, переміщених із тимчасово окупованих територій. Вони не мають власних приміщень і адміністрація не могла в один день підручники роздати. “Школи їх отримують, але діти працюють дистанційно по багатьох куточках України. Комусь телефонують, запрошують прийти і забрати, комусь надсилають поштою, проте забезпеченість з боку держави максимальна”.

Харчування в укриттях буде

Багато батьків питало, чи будуть у школах, де учні навчатимуться очно-змішано, дітей годувати. Людмила Бухаріна повідомила, що хоча процес досить складний організаційно, вже є методичні рекомендації, як налагодити харчування в укриттях. Багато буде залежати від того, скільки учнів навчатиметься очно за фактом.

“Нам також допомагає всесвітня продовольча організація, яка додаватиме 30 відсотків вартості харчування. Це не заради того, аби зекономити кошти місцевого бюджету, а щоб урізноманітнити, забезпечити більшу якість і користь обіду”.

Генераторами забезпечені

З огляду на те, що маємо бути готові до відключень електроенергії, надважливим є забезпечення генераторами. За словами Людмили Бухаріної, їх мають усі заклади, що працюють очно. Зараз вирішується питання, щоби кожний заклад мав право зберігати для них пальне, якого має вистачити на три доби.

Ноутбуки для дистанційки

Заклади, які працюють дистанційно, мають бути забезпечені девайсами, комп’ютерною технікою. Завдяки багатьом донорам за 2023-2024 рік Запорізька область отримала 27473 ноутбуки:

  • для учнів – 19016;
  • для вчителів – 8304;
  • для укриттів – 40;
  • для дошкільних закладів – 113.

Ноутбуки, призначені для учнів, віддано на школи. Це майно школи, вона їх обліковує і надає учням для навчання. Потім, за потреби, девайс передається іншому учню.

Наразі йдуть перемовини ще з кількома донорами, які також обіцяють допомогу, аби зробити дистанційну освіту дійсно якісною.

Про українознавчий компонент

Така форма навчання введена для дітей, які знаходяться за кордоном [орієнтовно 20 відсотків від загальної кількості]. Вони залучені до освіти в тих країнах, де перебувають, але багато з них виявили бажання залишитися в українській системі освіти.

Щоб їх не перевантажувати й узгодити їхні графіки, і запроваджується українознавчий компонент. В першій половині дня школярі навчаються в тамтешніх школах, а у другій половині дня можуть долучатися до українознавчих занять. Решта предметів буде перезараховуватися, Міністерство освіти та науки України дає відповідні методичні настанови, як це робити.

Патронаж для дітей на тимчасово окупованих територіях

Людмила Бухаріна розповіла також, що для дітей із тимчасово окупованих територій [яких майже 20 тисяч], передбачений педагогічний патронаж, який вчителям буде оплачуватися. Це робиться для того, аби не втратити зв’язок із дітьми, які, незважаючи на надскладні умови, хочуть отримати українську освіту.

“Ми розуміємо, що нормально долучатися до занять навіть у дистанційному форматі на тимчасово окупованих територіях неможливо, тому для них передбачена така форма навчання, що теж входить до нових освітніх політик міністерства”, – сказала Людмила Бухаріна.

Ганна ЧУПРИНА


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
ПОЗИЦІЯ
МІГ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
MISTO.ІНФОРМ
ПОРОГИ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Газета "МИГ" – издание с интереснейшей судьбой и историей. Первый номер ее, тогда еще "Комсомольця Запоріжжя", вышел 12 ноября 1939 года (с 1991 года "Комсомолець Запоріжжя" сменил название на "МИГ").

Все более 70-ти лет своего существования газета прошла вместе со страной, была активным участником всех этапов ее развития на пути к независимости Украины.

Журналисты газеты "МИГ" и ее дизайнеры – это профессионалы, опытные знатоки своего дела, поэтому не удивительно, что они – лауреаты многих областных, республиканских и международных конкурсов, обладатели различных стипендий. В свое время газета получила грант британского фонда WFD, грант посольства США в Украине и др.

В штате – более 50 сотрудников. Средний возраст – 38 лет. Каждый сотрудник (кроме водителей и уборщиц) имеет рабочий компьютер.

Газета имеет свою принципиальную позицию, никем не финансируется, ее владельцами издания являются сами журналисты.

С уважением,
редактор

Контакты

Адреса редакції:
69600, г. Запорожье, пр. Ленина, 152, 5-й этаж.

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |