misto.zp.ua

Володимир Балибердін: “Запоріжжя унікальне. Хочеться, аби воно отримало достойну оздобу”

 

Володимир Балибердін: “Запоріжжя унікальне. Хочеться, аби воно отримало достойну оздобу”

Старовинна світлина у «самоцвітно-кришталевій оправі»… Летючі прозорі «хвилі» та «крила»…
Масивна «ліра» з зеленим «люстром», у якому відбивається будинок навпроти…
Степовий «будяк», що міцно охопив корінням «грудку землі»…
Синє «око», яке спостерігає за людьми з глибини «морської піни»…
Ці та інші роботи знаного київського різьбяра, ювеліра та скульптора Володимира Балибердіна запоріжці можуть побачити у Туристичному інформаційному центрі. Пан Володимир разом з дружиною, відомою мисткинею Галиною Дюговською був гостем нещодавнього Артфоруму.

Завітавши до Запоріжжя минулого року, пан Володимир здивував глядачів ажурними скульптурами, створеними у винайденій майстром техніці обробки металу за допомогою свердла та зварювального апарату. Цього року митець привіз скульптури, які містяни ще не бачили, та десять робіт, створених спеціально для Запоріжжя.

Елементом однієї з них є старовинний гвіздок із запорізької бригантини, який Володимиру Балибердіну подарували торік у музеї судноплавства. Він став «осердям» «квітки», яка спирається на скам’янілий шматочок белемніту [мезозойський кальмар], знайдений майстром на березі Канівського водосховища.

Взагалі у більшості творів, які можуть побачити запоріжці, металеву «базу» майстер сполучає з іншими матеріалами – чорноморською галькою, дністровим камінням, кольоровим склом… Природні і штучні, вони надають витворам неповторної образності. Яку кожен сприймає по-своєму. І не факт, що з моїм описом творів, який я навела на початку, погодиться інший поціновувач мистецтва.

“У кожного свої асоціації – у тому числі, з сучасністю, минулим і майбутнім, – розповідає Володимир Балибердін. – Коли я робив скульптуру з багнетів часів першої світової війни, то думав про цікаву фактуру, що утворилася з плином часу. А дружина подивилася і каже: “Скільки ж крові пролилося через ці штуки…”

В іншій скульптурі намагався втілити спомин… образ того, що залишиться після нас, погляд на сьогодення з майбутнього… Глядачка ж на виставці, навпаки, побачила щось футуристичне. Те, що люди бачать роботи з іншої точки зору, збагачує художника”.

Запоріжжя пан Володимир вважає унікальним. Зокрема, тому, що завдяки металургії місто має залізо – чудовий матеріал для скульптури. Легкої, повітряної, цікавої, що могла би прикрасити парки, сквери, набережну. Не навіки.

“У Європі скульптура у парках стоїть років десять. Людям набридає дивитися на одне й те саме, тому «застарілі» витвори розбирають, і дизайнери з архітекторами створюють щось нове. Зважаючи, звичайно, на відповідність скульптури тому чи іншому фрагменту природного або історичного ландшафту.

Запоріжжя – місце сили, це пуповина України. Хочеться, аби запорізька влада зрозуміла його унікальність, і місто отримало достойну оздобу”.

Ганна ЧУПРИНА, фото автора

«МИГ» Виставка Володимира Балибердіна демонструється у Туристичному інформаційному центрі (пр.Соборний, 151)


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
ДЕТИ ЗАПОРОЖЬЯMISTO.ИНФОРМПОЗИЦИЯМИГМЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИИНДУСТРИАЛЬНОЕ ЗАПОРОЖЬЕЗАПОРІЗЬКА СІЧ
Про СМИ

Главный редактор Галина Ивановна СтицинаГазета "МИГ" – издание с интереснейшей судьбой и историей. Первый номер ее, тогда еще "Комсомольця Запоріжжя", вышел 12 ноября 1939 года (с 1991 года "Комсомолець Запоріжжя" сменил название на "МИГ").

Все более 70-ти лет своего существования газета прошла вместе со страной, была активным участником всех этапов ее развития на пути к независимости Украины.

Журналисты газеты "МИГ" и ее дизайнеры – это профессионалы, опытные знатоки своего дела, поэтому не удивительно, что они – лауреаты многих областных, республиканских и международных конкурсов, обладатели различных стипендий. В свое время газета получила грант британского фонда WFD, грант посольства США в Украине и др.

В штате – более 50 сотрудников. Средний возраст – 38 лет. Каждый сотрудник (кроме водителей и уборщиц) имеет рабочий компьютер.

Газета имеет свою принципиальную позицию, никем не финансируется, ее владельцами издания являются сами журналисты.

С уважением,
редактор

Контакты

Адрес редакции:
69600, г. Запорожье, пр. Ленина, 152, 5-й этаж.
Телефон:
787-52-11
Справки о приеме частных объявлений:
787-51-84
Подписной индекс:
40488
Интернет-сайт:
www.mig.com.ua

Подробная информация

Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в